Eto i ja da se pohvalim

Pokažite nam nešto što ste radili i sa čim ste ponosni. Poželjno je da svaki majstor otvori posebnu temu sa svojim radovima kako ne bi došlo do mešanja i zabune.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

jolollo wrote:Kupih modelarsku testericu i tračni bansek mali, još cirkularić i veselje može da otpočne. Već za vikend planiram da zalegnem na par igračaka.
ajde ajde pa da vidimo nesto.:tummenupp:
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
vladailic
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 01 Feb 2011 18:36

Post by vladailic »

Vidim da ti igracke bas dobro idu. Koju vrstu drveta si koristio za to?

Pozdrav.
User avatar
spock
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 215
Joined: 10 Jun 2010 09:24
Location: Bačka Topola

Post by spock »

Nije mi jasno kakav je to furnir od 5 i 6mm. To su daščice a ne furnir.
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

jolollo wrote:Kupih modelarsku testericu i tračni bansek mali, još cirkularić i veselje može da otpočne. Već za vikend planiram da zalegnem na par igračaka.
ajde,majstore pa da vidimo kako izgleda.Svaka cast samo napred
User avatar
jolollo
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 223
Joined: 16 Jan 2011 23:23
Location: EXYU
Contact:

Post by jolollo »

Morao sam da siđem da isprobam kako to funkcioniše. S obzirom da imam ručnu frezu, da sam joj napravio priručni stolić, a bogami bansekčić baš precizno radi, oni štokovi za kućicu za lutke će da budu boranija da se naprave. Probaću za vikend malo da islikam. Za 15 min sam napavio 4 osovinice za kamiončić.

Materijal koji koristim za igračke je isključivo čamovina, na igračkama ne sme da bude ni jedan metalni element. O bukovog špera pravim točkiće ako hoću da igračka bude u dve boje.

Trenutno smišljam kako da dođem do otpadnih komada nekog stolara koji pravi prozore i vrata na veliko. Valjale bi mi lajsne koje ostaju kada izvlači ležišta na štokovima (cirkularom, ako ima takvih još), a nisam gadljiv ni na ostalo otpadno drvo iz nečije proizvodnje. Pošto mi je ovo pre svega ipak hobi, mnogo mi je skupo da kupujem lajsne u merkuru i uradi sam.

Sutra sa posla trčim da uzmem šperku 10 i 6 mm da počnem jednu kućicu za lutke.

Image
Ovako bi to možda trebalo da izgleda

Ili možda ovako
Image
Bilo jednom, biće opet
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1009
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

majstore svaka cast :tummenupp::hurra:
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

stvarno svaka cast, ja sam odusevljen ovim stvarima :hurra:
Last edited by pajja on 01 Feb 2011 23:21, edited 1 time in total.
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Prelepe su kucice ali i sve ostalo!
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
jolollo
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 223
Joined: 16 Jan 2011 23:23
Location: EXYU
Contact:

Post by jolollo »

Morao sam malo da razbudim projekat "džipići" pošto celu zimu nisam ništa konkretno radio oko njih. Radio sam na motoru, prenosu i kočnici. Ispalo je komplikovanije nego što sam zamišljao i bogami tri dana da bi se postigao skroman rezultat. U narednih par dana da dovršim haubu i vetrobran i za vikend bože zdravlja prvi metri na sopstveni pogon.

Image

Image

Image
Bilo jednom, biće opet
User avatar
jolollo
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 223
Joined: 16 Jan 2011 23:23
Location: EXYU
Contact:

Post by jolollo »

Morao sam da revidiram pogon za džipić, tako da je sada postavljen pogon lancem, pedalu gasa sam jedva nekako upakovao i naravno, da se prisetim jedan traktorčić.

Image

Image

Image

Image

Cirkularče sam probao i bogami radi posao za moje zezalice. U kombinaciji sa bansekom i pilicom, moram priznati da se brže radi. Očas posla napravih i branike, sklepao haubu, doradio, preradio, ma divota, za te pare sam prezadovoljan.
Bilo jednom, biće opet
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Sviđa mi se ideja oko ovog samohodnog vozila. Može li to malo detaljnije? Omladina raste,pa će svašta nešto hteti... :)
User avatar
jolollo
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 223
Joined: 16 Jan 2011 23:23
Location: EXYU
Contact:

Post by jolollo »

Pre izvesnog vremena sam se zapržio oko dečijih automobila. Kod nas od slavnog moskviča na pedale nije bilo "novih" modela (ne računam "pegperego" konfekciju), neko je morao da se prihvati tog posla. Doneo sam nešto nacrta iz U.K. i USA i krenuo u projekat. Å asiju sam sam konstruisao jer englezi predlažu da sve bude od drveta, a ja volim "kit car" i eto. Celu jesen sam radio na šablonima i pravio šasije, sad je to već gomila od 15ak komada, od kojih su 6 kandidati da će se voziti već u martu.
Trenutno radim dva modela Land i Willys, u pripremi Bugatti, MG cabrio, Cobra i Lotus Super 7. Postavio sam nešto slika, pošto radim sam, ne setim se da slikam faze. Celu zimu je projekat mirovao i došlo vreme da ih opravim za vožnju na keju. Da imam dobrog pomoćnika bilo bi tu svakakvih čuda, ovako sam na poslu od 9 - 17, pa samo uveče malo čeprkam.
Pogon je motor od 250W, lančani prenos. Komande i osnovne elemente prikupljam po buvljacima i radnjama kad nagazim nešto interesantno. Od skutera, bicikala, trotineta i slično. Ovde kod nas ima jako malo ljudi koji se bave ovakvim hobijem.

Image
Last edited by jolollo on 20 Feb 2011 22:38, edited 1 time in total.
Bilo jednom, biće opet
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

mnogo mi se svidja i interesantno je.:tummenupp:
cekamo nastavak.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
maha
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 09 Feb 2011 20:07
Location: Pirot

Post by maha »

Od kog drveta pravis ove bagercice..brodice..traktorce?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

koliko ja vidim traktorce od camovine a osovine i auspuf od bukve :D
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply