Gde nabavljate "keks" za keksarice?

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
Post Reply
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Gde nabavljate "keks" za keksarice?

Post by boggy »

Izvin'te ako vam pitanje zvuci glupo :( (uzgred, bolje bi bilo da sam thread nazvao "keks za keksanje" a ne keksarice... ali ajd... sad ne mogu da izmenim)

Na buvljaku (Beograd) su mi rekli da se keksovi prodaju tamo gde se prodaje vijacna roba. Odem tamo i vidim da ih ima, nekih, na gomili pored srafova, prodaju se na komad (nisu upakovani ni u sta). Pitam koja je to velicina... rekose mi "Standardna!"... rekoh "Hvala, dovidjenja!"

Prvo, kako sam negde procitao, keksovi su higroskopni, odnosno upijaju vlagu, odnosno, NAPRAVLJENI su da upijaju vlagu i da se "naduvaju" odnosno uglave u prorez za keks i mehanicki ojacaju spoj. Znaci, zakljucujem da bi trebali biti upakovani u nesto sto bi ih koliko-toliko zastitilo od vlage (buvljak je van zatvorenog prostora)... ali mozda sam ja to pogresno/preterano skapirao.

Drugo, kako sam opet negde procitao, "standardnih" keksova ima 3 (tri) vrste, odnosno tri velicine #0, #10 i #20, te ocekujem da kao i za srafove trgovac zna koju velicinu prodaje kao "standardnu", ako ja vec "od oka" ne znam.

itd.

Znaci, pitanje je sledece, gde mogu da nabavim keksove koji su uradjeni po izvornoj specifikaciji (Lamello?), upakovane propisno (ako postoji propis) i sa navedenom (napisanom) velicinom koja je u pakovanju.

Da se razumemo, keksovi na buvljaku nisu nudjeni dzabe, odnosno besplatno, znaci... placaju se cak i ako trgovac ne zna velicinu i mozda ih drzi bespotrebno izlozene vlagi, te iz tog razloga, ako se sve placa, onda bih zeleo da znam sta sam kupio.


izvin'te na smaranju ;)

pozdrav

bogi
Last edited by boggy on 04 Feb 2008 07:09, edited 1 time in total.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

boggy wrote:Znaci, pitanje je sledece, gde mogu da nabavim keksove koji su uradjeni po izvornoj specifikaciji (Lamello?), upakovane propisno (ako postoji propis) i sa navedenom (napisanom) velicinom koja je u pakovanju.

bogi
Pa da pošam da ti pomognem, kod nas ćeš kao što su ti i rekli naći standardne kese veličinu 20 ili u dimenzijama 56*26*4,pakovanje i prodaja na komad dolaze iz razloga što ih uvoznici kupuju u rinfuzu (kutija od 1000 komada, ili više) pa ih onda "razbijaju" u manja pakovanja u kesicama.
Å to se tiče proizvodjača keksa na tržištu kod nas ćeš naći razne firme, čak mi se čini da sam samo u Woby-iju video i pakovanja sa plastičnim keksima( za cenu i ne pitaj),gde ćeš ih isto naći u kesicama.Moj savet ti je da obratiš pažnju na cenu jer ih možeš naći od 0.90 din pa do 2 din po komadu (odnosi se na drvene).Znači nema nikakvih propisa za pakovanje,veličina napred opisana,specifikacija poznata proizvodjaču.
Eto za sada toliko.
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Imas u Merkuru, nemam pojma koja velicina, a ni cenu, nisam se interesovao. Prodaju se upakovani po nekih 100-200kom.
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Nikola wrote:Imas u Merkuru, nemam pojma koja velicina, a ni cenu, nisam se interesovao. Prodaju se upakovani po nekih 100-200kom.
Bilo je tih malih pakovanja... toga se secam... vise nema (u subotu sam isao u Merkur)... ostale su samo one veeelike kese.. 1kg, cini mi se.

Izgleda da je pravilo za Merkur, kad se vidi nesto zanimljivo, dobro i ne preterano skupo.. odma mora da se kupuje.. inace se rasproda
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sad sam svratio u Woby na Vozdovcu (bilo mi usput), pa sam pogledao.
Lux-ovi keksi velicine 10, 50 komada u plasticnoj kesici, 375 dinara. Imali su samo tu velicinu.
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

"Lamelo" je jedina firma u Evropi koja ima licencu, sve drugo su kopije
- 0 je velicina koja se koristi za ger od 90 stepeni (vinkl) a za ostale uglove se koriste desetke
- tacno je da kad dodju u dodir sa lepkom "nabubre" ali isto tako i kad kutija, naravno kartonska, stoji duze vreme otvorena
- nista im ne fali u kitiji jer taj karton takodje upija vlagu
- ima i domacih kvalitetnih priozvodjaca
Last edited by pajja on 04 Feb 2008 16:28, edited 1 time in total.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

pajja wrote:"Lamelo" je jedina firma u Evropi koja ima licencu, sve drugo su kopije
- 0 je velicina koja se koristi za ger od 90 stepeni (vinkl) a za ostale uglove se koriste desetke
- tacno je da kad dodju u dodir sa lepkom "nabubre" ali isto tako i kad kutija, naravno kartonska, stoji duze vreme otvorena
- nista im ne fali u kitiji jer taj karton takodje upija vlagu
- ima i domacih kvalitetnih priozvodjaca
Pa sad ne bih se baš složio u nekim detaljima jer mislim da tako zbunjujemo osatle čitaoce foruma.
Naime :
1. "Lamello" je prvi patentirao sistem "keks" spojeva što ne znači da su ostalo kopije(priseti se VCR sistema i rata oko VHS-a i Sony 8mm).Jer i ostali proizvodjači alata prave kekserice( mada je Lamello-va najbolja)
2. O veličina se koristi isto i za ostale vrste spojeva a ne samo za ger pod 90stepeni,(veličina O predstavlja dimenziju "keksa" od 47*15*4, znači za veća opterećenja). Svi spojevi se postižu pod raznim uglovima u zavisnosti od podešavanja ploče koja za to služi, čak mislim da se veličina O upotebljava duplirano jedna naspram druge u slučajevima pravljenja štok krila.
3. Sa svim ostalim se apsolutno slažem, a ukoliko nisam u pravu voleo bih da nam neko to stručnije pojasni.

Nadam se pajj-o da me nisi shvatio pogrešno.:)
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Evo, bio sam u Merkuru, tamo su keksi u kesama od 1kg oko 600+ din... doduse pisalo je na kesi da su debljine 3mm (40x20x3mm!?)... sto me malo cudi.. jer mi je kanal 4+ mm ... a ne ocekujem da ce keks bas toliko da nabubri... tako da sam svratio u Ivicevu u Zemunu i kupio njihove grcke kekse... koji su bili malo deblji... nisam imao shubler, malo su deblji od 3.5mm, metrom mereno... oni u Merkuru su stvarno bili od 3mm...

Ako mi ne budu bili od koristi... moracu da smislim neke priveske od njih... :lol:
Last edited by boggy on 04 Feb 2008 21:46, edited 1 time in total.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Boggy, koliko ti taj kg iznosi u komadima, ako nije problem?
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Misko wrote:Boggy, koliko ti taj kg iznosi u komadima, ako nije problem?
Hm, bojim se da bi me cudno gledali u Merkuru da sam im otvorio kesu i krenuo da brojim... :lol: ne znam... nagadjam... mozda ima 300kom... tako nesto... samo su manji i tanji... ako sam dobro video... tako da ih mozda ima i vise.

p.s. ocu da kazem, nisam kekse kupio u Merkuru... jer su mi izgledali nestandardno... nego u Ivicevoj u Zemunu...
Last edited by boggy on 04 Feb 2008 21:42, edited 1 time in total.
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Pitanje je bilo iz razloga što sam ti rekao da obratiš pažnju na cenu, jer oni se prodaju na komad,ali gospoda Slovenici se uvek sete nek fore, he,he,he.A što se tiče širine ako su kupovo u "centru za stolare" ne bi trebalo da imaš problema.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Misko wrote:Pitanje je bilo iz razloga što sam ti rekao da obratiš pažnju na cenu, jer oni se prodaju na komad,ali gospoda Slovenici se uvek sete nek fore, he,he,he.A što se tiče širine ako su kupovo u "centru za stolare" ne bi trebalo da imaš problema.
Da, bas tamo sam (HRABRO!!!) kupio 'iljadu komada (kutiju)... al ce da bude privezaka :lol::lol::lol:
Neki grcki... cini mi se da su #20
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Još ako u požuriš i udarš neka strnačka obeležja( nadam se da nikog nisam uvredio) u ovom postizbornom ludilu imaš šanse da uzmeš lepe pare.
Ideja dva ponudi ih turističkim agencijama, pa sad će agitacija i sa njihove stane a Grčka je blizu.;)
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Misko wrote:Još ako u požuriš i udarš neka strnačka obeležja( nadam se da nikog nisam uvredio) u ovom postizbornom ludilu imaš šanse da uzmeš lepe pare.
Ideja dva ponudi ih turističkim agencijama, pa sad će agitacija i sa njihove stane a Grčka je blizu.;)
Odlicna ideja... niko nece ni da zna da su to keksi... a videcemo da na forumu konstruisemo neki shablon za rupu... i udri ;)
Post Reply