Pomoc oko kupovine tiplerice do 2500 e

Gde da kupite drvo, gde da kupite alat, gde da kupite ovo, ono... Samo za članove.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Stvarno kupiti tiplericu za tu količinu tiplova je...... Neznam ja za 1500 do 2000 ne razmišljam o tome.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

maricaiivica wrote:Ja sticem utisak da ovaj hobista time zaradjuje za leba.
Ako sam u pravu, pitanje je koliko tih tiplova izbusi mesecno?
:D:prsgore:

Za 10-20 elemenata mjesečno ne bih kupovao ništa od toga (možda keksaricu). Napraviš šablon o koji ćeš oslanjati ploče iverice i ocrtavaš kirnerima. S druge strane, ako kupiš Domino značajno ćeš povećati obim poslova koje si u stanju uraditi, a nekih je 200-tinjak eura skuplji od Makitine keksarice...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3698
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Realno, nema tu ni neke velike zarade pa ni opravdanja za investiciju. Za toliko posla ja bi od te kekserice napravio upotrebljivu alatku. Da li je luft u samoj osovini testere ili u vodjicama?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3837
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ko zna i kako koristi keksaricu, pa problemi mogu da budu i odatle. Vodjice na tim jeftinim keksaricama nisu nizasta. No, kada se koristi sa stola, vodjice se kompletno zaobidju.

Mada, koliko mi se cini, te Womax keksarice imaju problem i sto testera ide gore dole po osovini. No cak i nova dobra keksarica kosta dramaticno manje od tiplerice.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

uklapa se u cenu
Image
:D
User avatar
emil
Šegrt
Posts: 27
Joined: 02 Mar 2018 09:34
Location: Vrsac

Post by emil »

Raspored rupa za busenje po sirini mi je uvek isti ali nije bas uvek isti po visini i duzini sa nastelovanom masinom bi mogao da odradim po 10 komada ploca .Burgije koje bi koristio je 8mm i burgija za sarke tako da ne verujem da mi je bas neohodna masina sa brzo izmenjivim burgijama.Mislim da cak posto su mi svi elementi 35 cm sirine odjednom mogu da radim obe strane u jednom potezu masinom.Za sada mi deluje kao masina koju nije lose imati a mozda samom kupovinom masine i ako je ista laka za koriscenjei stelovanje mera a pruza mi mogucnost rada i sa ekscentrima i nekog novog dodatnog angazovanja iste.Za sada sam nasao par masina
1 morbidelli m35a
2 biesse forecon 51 mada mi deluje prastaro
3 mesa sa kp
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ne proizvodi više Triton tu stvar.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Lep izbor nego jel si ti siguran u njihovu preciznost. Nekako mi deluju punoletno....
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

,,,nego zanimljivo ,,,meni kekeserica mi za sad radi posao ...tiple za tu kolicinu prastarom tehnoligijom kobinacije sablona vertikalne i horizontalne busilice (ako je nuzda)
Last edited by art of wood on 02 Mar 2018 22:23, edited 1 time in total.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ili da kupi normalnu keksericu
Image
User avatar
emil
Šegrt
Posts: 27
Joined: 02 Mar 2018 09:34
Location: Vrsac

Post by emil »

Keksaricu koju ja imam da li bila einhell womax straus ili neka treca sve su potpuno iste i identicne te socijalne do 100 e.Jako lose su reseni klizaci i samo vodjenje alata.U stolarskoj radionici sam od malena tako da mi alati nisu bas nepoznati i nisam bas apsolutni pocetnik.Imam cak i iskustva radio sam u fabrici na odrzavanju masina i imam pristup velikoj masinskoj radionici sa dosta alata i dosta masina i samostalno znam da korisim.
Last edited by emil on 02 Mar 2018 22:37, edited 1 time in total.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Prilikom kupovine tiplerice dobro razmisli koju, koliko staru i za koliko para
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ja bih radije kupio domino za 1000 eura nego tiplericu za 2000 eura. Nemam viška para
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3698
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Mesa deluje korektno, za te novce i verujem da ce jos par godina vredeti neke novce. Nisam je video uzivo. One ostale jesu robusne ali i prevazidjene.
Brzo izmenljive caure su jako dobra stvar i ko god je imao onu fiksnu, promenio je jako brzo.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14960
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto kaze BR, nemoj koristiti keksericu onako kako je obicno koriste (oslanjanje na njenu vodilicu). Na taj nacin ne potpuno ali u dobroj meri izbegnes njene vodilice. Mada, womax i drustvo stvarno imaju i hod noza gore dole, tako da i dalje imas spoj koji seta.

Ali za 300-400 evrica mozes da kupis savim pristojnu masinicu, tipa makite, dewalta, boscha... koja jednostavno nema tih problema. Za reda 600 imas i lamelo clasic (ne znam doduse kolika je cena kod nas), koja je RR u tom segmentu (oni su je i izmislili).
A ostatak do 2500... lepo popij u kafani s drugarima :)

A ako si bas navalio... srecno ti bilo sa tiplaricom.
Post Reply