Piraterija na forumu

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
Post Reply
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Piraterija na forumu

Post by sloba10 »

Мени је интересантно следеће:
Отворена је тема :Woodwork Joints. добила је катанац уз објашњење :PIRATERIJA NIJE PODRŽANA NA OVOM SAJTU!

Molim sve članove da linkove prema knjigama i drugim elektronskim medijimia svedu ISKLJUČIVO na oficijelne koje postavi izdavač ili njegov distributer. Komentari, preporuke i sugestije u vezi SADRŽAJA knjiga i drugih elektronskih izdanja su uvek dobro došli.

metabo

Отишао сам на сајт :http://www.gutenberg.org/files/21531/21531-h/21531-h.htm и тамо пише :This eBook is for the use of anyone anywhere at no cost and with
almost no restrictions whatsoever. You may copy it, give it away or
re-use it under the terms of the Project Gutenberg License included
with this eBook or online at www.gutenberg.org Ђто ја (који не знам енглески) уз помоћ гугл-преводиоца прочитам као :Ова књига је за коришћење било кога било где и без икаквих трошкова и готово да нема ограничења уопште. Можете га копирати, Гиве јт Аваи или
га поново користити под условима лиценце Пројекта Гутенберг укључено
са овом еБоок или онлине на ввв.гутенберг.орг
Са истог сајта ( http://www.gutenberg.org/ebooks/21531) копирам књигу и сматрам да нисам повредио ничије ауторско право.
Где грешим?
Дођох, видех, побледех
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Za sve sto se ne trazi nadoknada nije piraterija.Za clanke drugih, obaveza je potpisati izvor clanka tj. odakle je
clanak preuzet.Moderatori na forumima moraju usaglasiti stav u vezi piraterije i jasno definisati sta je
piraterija za doticni forum.
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

branimir wrote:Za sve sto se ne trazi nadoknada nije piraterija.Za clanke drugih, obaveza je potpisati izvor clanka tj. odakle je
clanak preuzet.Moderatori na forumima moraju usaglasiti stav u vezi piraterije i jasno definisati sta je
piraterija za doticni forum.
:tummenupp::buga:
Дођох, видех, побледех
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Dotičnu temu sam ja zatvorio. Na više mesta je naglašeno da su prihvatljivi jedino linkovi prema zvaničnim sajtovima proivožača, štampara, distributera... Niko od nas nema toliko vremena da proverava sve linkove PO DUBINI koji se ovde postavljaju. Ja sam linkove sa dotičnog posta otvorio, video da ne vode ka oficijelnim mestima i reaogovao kako sam reagovao. Kome se to ne sviđa, žao m je ali ovo nije JAVNI SERVIS i ne postoji nikakva pretplata na osnovu koje se mogu tražiti neka prava. O tome ima nešto i ovde viewtopic.php?pid=27870#p27870

Naravno, nije mi namera da bilo kome zalupim vrata ispred nosa, ali to je tako. Demokratije ni na jednom forumu NEMA, a pogotovu što se velika većina članova krije iza raznih pseudonima pa ni konveruacija samim tim nije ravnopravna.

Ukoliko neko želi da skrene pažnju na knjigu ili film način je sledećiČ
Ukažita na OFICIJELNI link. Do sadržaja se može doći ovako i onako i to vrlo lako :), ali mi to zvanično nikada nećemo podržati.

Å to se tiče tvrdnje da za sve za šta se ne traži nadoknada nije piraterija tu se baš ne bih složio. Ako sam ja napisao neki članak i ovde ga objavio za Dž, to ne znači da bilo ko može taj članak da REPRODUKUJE bez mog znanja/dozvole ili znanja vlasnika ovog sajta. Na primer, za objavljivanje prevoda ovog članka sam tražio i dobio dozvolu autora iako se za to ništa ne plaća....

Å to se tiče Gutenberga nadam se da ste i ovo pročitali http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page
Toliko o autorskim pravima. Niko ovde nema ni snage ni ambicije da isteruje šta se može a šta ne. Pravila prihvatite "As is" i svima će nam biti lakše.

Danas je vrlo lako i jeftino napraviti sopstveni sajt sa proizvoljnim sadržejem. Za 20-ak evra možete imati sadržaj po vašoj volji bez bilo kakve "cenzure". Na žalost, za takav sajt je potrebno da date svoje ime i prezime i da odgovarate za njegov sadržaj.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

metabo wrote:Dotičnu temu sam ja zatvorio. Na više mesta je naglašeno da su prihvatljivi jedino linkovi prema zvaničnim sajtovima proivožača, štampara, distributera... Niko od nas nema toliko vremena da proverava sve linkove PO DUBINI koji se ovde postavljaju. Ja sam linkove sa dotičnog posta otvorio, video da ne vode ka oficijelnim mestima i reaogovao kako sam reagovao. Kome se to ne sviđa, žao m je ali ovo nije JAVNI SERVIS i ne postoji nikakva pretplata na osnovu koje se mogu tražiti neka prava. O tome ima nešto i ovde viewtopic.php?pid=27870#p27870

Naravno, nije mi namera da bilo kome zalupim vrata ispred nosa, ali to je tako. Demokratije ni na jednom forumu NEMA, a pogotovu što se velika većina članova krije iza raznih pseudonima pa ni konveruacija samim tim nije ravnopravna.

Ukoliko neko želi da skrene pažnju na knjigu ili film način je sledećiČ
Ukažita na OFICIJELNI link. Do sadržaja se može doći ovako i onako i to vrlo lako :), ali mi to zvanično nikada nećemo podržati.

Å to se tiče tvrdnje da za sve za šta se ne traži nadoknada nije piraterija tu se baš ne bih složio. Ako sam ja napisao neki članak i ovde ga objavio za Dž, to ne znači da bilo ko može taj članak da REPRODUKUJE bez mog znanja/dozvole ili znanja vlasnika ovog sajta. Na primer, za objavljivanje prevoda ovog članka sam tražio i dobio dozvolu autora iako se za to ništa ne plaća....

Å to se tiče Gutenberga nadam se da ste i ovo pročitali http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page
Toliko o autorskim pravima. Niko ovde nema ni snage ni ambicije da isteruje šta se može a šta ne. Pravila prihvatite "As is" i svima će nam biti lakše.
Danas je vrlo lako i jeftino napraviti sopstveni sajt sa proizvoljnim sadržejem. Za 20-ak evra možete imati sadržaj po vašoj volji bez bilo kakve "cenzure". Na žalost, za takav sajt je potrebno da date svoje ime i prezime i da odgovarate za njegov sadržaj.
Toliko arogancije na jednom mestu nisam nigde video.A zasto se i ti ne potpises punim imenom
kao ja.
Last edited by branimir on 27 Nov 2011 18:25, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Da ne bi "trovali" onako lepu temu o 3000. članu napravio sam novu temu u kojoj pozivam sve članove da daju svoje mišljenje o pirateriji.
Iznošenje bilo kakvog suprotnog stava nije arogancija. Ako sam nekoga uvredio iznošenjem svog stava, žalim - to mi nije bila namera.

Moje ime i prezime je prilično zastupljeno na forumu i teško da se krijem iza bilo čega ili koga. Nick je nick i on nema veze sa imenom. Ako je tebi Branimire nick tvoje ime to je samo podudarnost koja nije obavezna.
Post Reply