Reklamerski postovi vs. informativni postovi

Ovde možete pročitati o nekim novim aktivnostima u forumu.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Reklamerski postovi vs. informativni postovi

Post by radmit »

E moj Metabo!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

radmit wrote:E moj Metabo!
Očigledno se ne razumemo.
Pričati o testerama je jedno, a početi rečenicu (i temu) sa ".... ja radim ..." je nešto sasvim drugo.
Temi, koje nisu reklamerske, ima mnogo i niko nema ništa protiv da ih bude još beskonačno, ali ne može se tema započinjati uslogom ili proizvodom koji se stavljaju u prvo lice (jednine ili množine), a na kojima se zarađuju pare. Takve stvari su REKLAMA. Možemo jedni drugima da budemo koliko hoćemo simpatični i da pijemo pivo i oštrimo zajedno testere, ali pravila igre se moraju poštovati.

Da li sam ja, u nekoj poruci ili temi, naznačio gde i šta radim profesionalno? Da li zaista misliš da ja ne mogu da se bez problema reklamiram, ali to ne radim. Pa kad ja to ne činim i tim nečinjenjem pokušavam da napravim neki imidž sajta, zašto bih to onda dopuštao drugima?

Evo, otvorio sam novu temu u vezi reklamiranja i samoreklamiranja, pa bih voleo da svako kaže šta misli o ovome. Ovo nije demokratsko izjašnjavanje jer se pravila znaju i vlasnike je taj koji ih definiše, ali mišljenja i sugestije su dobro došli.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

NO KOMENT!
User avatar
testerash
Šegrt
Posts: 20
Joined: 16 Jan 2009 16:58
Location: Srem
Contact:

Post by testerash »

nema veze
Last edited by testerash on 31 Jul 2009 13:16, edited 1 time in total.
Testeraš sam tim se dičim
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

testerash wrote:Metabo, verovao ti ili ne, jos jednom, tvoj je forum, radi sta os,
Nije moj forum. Cenzurisano je 10-ak reči u postu koji je poslat u "nereklamerski forum" (ima i onih drugih, u kojima ti niko ne bi zamerio samoreklamiranje). Premeštena jedna poruka.
Čemu toliko srdžbe?
i uvek se sve zavrsi usranim prepucavanjem i normalno cezurom od administratora. Jel tako?
Nije
Last edited by metabo on 30 May 2009 08:13, edited 1 time in total.
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Ja bih da malo smirim situaciju.
Puno nas se na ovaj ili onaj nacin ovde reklamiramo, ali slaba vajda od toga.
Nadam se da cete se samnom sloziti, da je to tako.

testerash, ovde ima ustaljeni obicaj da se tema pocne, a da bas puno ne lici na reklamu,
a u toku teme i to bi doslo na red i niko ti nebi zamerijo.

Pozeljna je tolerancija i razumevanje. Pozdrav.
User avatar
testerash
Šegrt
Posts: 20
Joined: 16 Jan 2009 16:58
Location: Srem
Contact:

Post by testerash »

emcanke wrote:Ja bih da malo smirim situaciju.
Puno nas se na ovaj ili onaj nacin ovde reklamiramo, ali slaba vajda od toga.
Nadam se da cete se samnom sloziti, da je to tako.

testerash, ovde ima ustaljeni obicaj da se tema pocne, a da bas puno ne lici na reklamu,
a u toku teme i to bi doslo na red i niko ti nebi zamerijo.
Slazem se i to znam da nema vajde. Cak i kad prodas verovatno ne's dobiti pare.
Last edited by testerash on 31 Jul 2009 13:17, edited 1 time in total.
Testeraš sam tim se dičim
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

testerash wrote:U svakom slucaju, treba tolerancije. Ali takodje jedan sajt sa sve forumom nekosta toliko strahovito, strasno, da ako neko od clanova na svojoj tastaturi o svojoj struji kod kuce otkuca par reci ugrozava egzistenciju sajta.
Pa, sad... Zavisi šta uzmeš u cenu koštanja sajta. Da bi se napravio, neko je trebao da ga osmisli i izprogramira potrebne module. Da bi znao da to odradi trebalo je to da nauči. Da bi to naučio trebalo je da ima kompjuter i da zna engleski jezik. Da bi imao kompjuter trebalo je da ima para za njega. Da bi naučio enghleski jezik trebalo je da sedi, sedi, sedi... Da bi naučio da programira, trebalo je da sedi, sedi, sedi... Znači, vreme, mozak, pare i veeeeeliki trud. I opet, to nije dovoljno. Trebalo je imati ideju, napisati i prevesti mnoštvo članaka, a pri tome, trebalo je naučiti i nešto o stolariji.

Humanitarne organizacije se bave humanitarnim radom. Nisam siguran da bilo gde na ovom sajtu piše da je humanitarna organizacija. Da li je normalno da platiš televizor kad odeš u radnju po njega? Da, ako uđeš na vrata u radno vreme i prožeš kroz kasu. Ako kupuješ da te niko ne vidi onda ne košta ništa. Samo što se to onda drugačije zove. Pa neće ni Mercedes da propadne ako ti pokloni jedan auto. Pa neće ni Samsung da propadne ako ti pokloni jedan TV. Pa neće ni Bosch da propadne ako ti pokloni jednu bušilicu... Samo još da nađemo razlog zašto bi baš tebi svi oni nešto poklanjali. Ako ga ima, onda je to debelo vezano za neki interes.

Zašto bi bilo drugačije sa bilo kojim drugim proizvodom, intelektualnim, poljoprivrednim, mašinskim...
User avatar
testerash
Šegrt
Posts: 20
Joined: 16 Jan 2009 16:58
Location: Srem
Contact:

Post by testerash »

Ja sam mala radnja sa par zaposlenih, cistim fizickim radom dolazimo do novca.
Last edited by testerash on 31 Jul 2009 13:17, edited 1 time in total.
Testeraš sam tim se dičim
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Poštovani prijatelji i kolege stolari.

Ovako,malo pratim ovih dana šta se ovde dešava i danas cijeli dan sve ovo čitam i ne malo već puno razmišljam o svemu napisanome i rečenome u ovoj temi.Naime ja se, mogu to reći ovdje otvoreno slažem i dopisujem s nekim ljudima više a s nekima manje nisu nikakvi interesi nego smo se očito bolje razumijeli u ovom virtualnom svijetu i na ovaj virtualni način druženja.Želim reći jedno po pitanju ove teme da u ovom slučaju ko je recimo to tako krivo svatio,čini mi se da ste obojica neke stvari malo krivo svatili.Ja ću Vam sada dati svoje mišljenje mada od njega nema puno vajde ali imam potrebu da to rečem pa neka me se shvaća kako ko hoće.U jednom trenutku je reklamiranje pisajući o svojim poslovima ali u drugom nije jer smo se svi onda reklamirali a stoga i ja jer je jedna tema "MOJI POČETNIČKI RADOVI" u kojoj ja pokazujem svoje radove i u tom trenutku se reklamiram jer JA pokazujem šta sam napravio i samim time dao potencijalnim interesantima da me kontaktiraju da recimo i njima napravim nešto takvo a samim time i zaradim novac.Stoga na ovom forumu su stranice prepune reklama koje nitko nebriše niti cenzurira.Molim sada mi Vi recite da to nije tako.Netko je napravio kuhinju koja se meni jako sviđa a ja sam nisam u stanju da je napravim pa ću zatražiti od dotičnog majstora da mi je uradi i naravno ću mu to i platiti.Dali je to neka vrsta reklame?Jeste dragi moji ali to nitko negleda tako već se svi divimo njegovom radu i trudu i hvalimo ga,a to šta će ga netko od slučajnih prolaznika kroz naš sajt i forum primjetiti i nazvati i dati mu da napravi takav komad namještaja ili kuhinju ili nešto slično o tome nitko ništa negovori.Jesam li u pravu,opet pitam?Naš kolega Testeraš je ponosan na svoj stroj koji isjeca zube na testerama-pilama koji je sam napravio (svaka čast ) da ga je htio pokazati baš kao i JA svoj ormar u kupatilu i sobu koju sam nedavno uradio za svoje dijete.Meni nitko nije prigovorio zašto sam stavio sliku ili više njih nego su me hvalili,e pa zašto onda nebih i kolega Testeraš bio pohvaljen na svojoj sposobnosti pri izradi stroja.Napraviti jedan kuhinjski element i nije tako strašno teško i problematično ali ako smo svi tako sposobni da napravimo stroj za testere zašto onda manje više svi nosimo svoje testere-pile da nam drugi radi kad bi mogli i sami?Stoga gledao sam i nisam primjetio nigdje u ovom slučaju da je čovjek rekao ODITE DRAGI MOJI TAMO I TAMO I TU ĆETE DOBITI NAJPOVOLJNIJE USLUGE ZA VAÅ E TESTERE nego je čovijek rekao i pokazao KAKO SE TO RADI,šta po meni nije na odmet da vidimo i taj proces proizvodnje i izrade alata kojega svi mi oliti profi majstori oliti hobisti trebamo,a to je TESTERA ILI PLIA kako kome više paše.Nisam na ničijoj strani ali gledam neke stvari najrealnije šta mogu i mislim da smo se pojedinci ili cijela većina nas i Vas puno više izreklamirala pokazujući svoje radove od ovog čovijeka koji je samo htio pokazati kako se radi pila i ništa drugo.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Testerash, drago mi je da smo se razumeli. Na ovu temu ću postaviti link iz "Često postavljanih pitanja" da ubuduće ne dolazi do sličnih nesporazuma.

Å to se tiče vraćanja obrisanih reči, podsetiću te na jedno od pravila sa kojim si bio upoznat prilikom učlanjenja na ovaj forum:
3. ako ste došli da se REKLAMIRATE, obratite se vlasniku sajta, u slucaju da se reklamirate, a poruka vam je obrisana, nemojte se cuditi, ne, cudite se malo zasto vam je obrisana poruka
Ne postoji mogućnost vraćanja obrisanih reči. U slučaju tvog posta, obrisan je samo početak poruke do 1. tačke. Sadržaj i smisao posta ništa nije menjan, tako da članovi nisu uskraćeni ni za jednu informaciju o mašinama i testerama koje si ti dao.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Å TRKIĆ wrote:Želim reći jedno po pitanju ove teme da u ovom slučaju ko je recimo to tako krivo svatio,čini mi se da ste obojica neke stvari malo krivo svatili
Ajde još jednom:

Na sajtu postoje 3 adrese na kojima se, za sada, može relativno otvoreno reklamirati, ali sa zadrškom (pogledati)

Na sajtu postoji forum u kome članovi, pa i ti Å trkac, pokazuju svoje STOLARSKE radove.
Na sajtu, U SVIM forumima, članovi mogu da pišu O SVOJIM DOSTIGNUĆIMA, ali kada je to u funkciji teme i odgovora na neko pitanje i ako se tim postom predstave prednosti SVOJIH usluga i proizvoda u odnosu na konkurenciju.

Otpočinjati novu temu sa reklamom za proizvod koji neko PROFESIONALNO pravi, a da to nije na nekoj od navedenih adresa, podleže cenzuri (u boljem slučaju) ili brisanju poruka (po pravilu 3. sa kojim ste svi upoznati).

Želim da se držimo teme i da ne menjamo teze. Ništa protiv nemam nečijeg truda i pokazivanja radova. Å ta više, uvek ću naglasiti kad mi se nešto učini interesantim. Za to postoji nebrojano primera u forumu. Zbog ovakve rigidne "politike administratora" ovaj sajt održava neki nivo koji ne prerasta u prepucavanja i na kome se uvek nešto interesantno i novo može pročitati i naučiti. Ljudi unapred znaju šta ih čeka. Tu neko mora da bude i loš policajac. Nekad sam to ja, nekad neko drugi.

Ko je duže na forumu zna da sam i ja dolazio u sukob sa administratorom i vlasnikom. Danas je naša saradnja sasvim OK jer smo u međuvremenu spustili loptu i našli rešenje za svaki problem. Tako i sada očekujem da bude. Zbog toga je i otvorena ova tema jer samo kroz razmenu mišljenja može da se iskristališe ispravan stav.


Zamislimo hipotetički slučaj da svako od članova otvori po jednu novu temu i da u njoj krene hvalospev o svom radu.
1) To niko ne bi čitao
2) Bilo bi smešno
3) Svi članovi bi vrlo brzo postali BIVÅ I jer čemu to.
4) Takvih i boljih sajtova za besplatno reklamiranje ima mnogo u sajber svetu.
5) Forum i sadržaji na sajtu bi izgubili na kvalitetu.

Da li je to ono što svi želimo od ovog sajta?
User avatar
testerash
Šegrt
Posts: 20
Joined: 16 Jan 2009 16:58
Location: Srem
Contact:

Post by testerash »

metabo wrote:Å to se tiče vraćanja obrisanih reči, podsetiću te na jedno od pravila sa kojim si bio upoznat prilikom učlanjenja na ovaj forum:
Prilikom uclanjenja na ovaj forum sto se tice pravila kao i mnogi obicni ljudi ja sam klikno "I AGREE" pa sta bude. I evo sad se bunim.

Tako sam jednom klikno i na e-baY-u da kupim inverter za jedan euro , pa me majstor vesti prodavac
odvalijo 125 funti za postarinu. Kaze pisalo je sto nis cito, a da kliknes I agree to znas.

Isto sam tako par puta kad sam se zenio kazao "I do" pa sam sad tu di sam :) :) :lol:
Testeraš sam tim se dičim
User avatar
testerash
Šegrt
Posts: 20
Joined: 16 Jan 2009 16:58
Location: Srem
Contact:

Post by testerash »

A jel ovo reklamiranje, pre 10 minuta sam sliko u svom ajnfortu, (cisto da proverim jel sam konacno svatijo)
Ove drvene kutije nisam ja pravijo nego komsija Dejan i zena mu Tamara. Ono sto sam pravio unutra se nalazi , (nesmem reci cega) 820 kom. za wood-mizer pilane. Ja sam ponosan na to sto je unutra u tim kutijama i ide u ponedeljak u kontejner pa brodom za Damask/Siriju, i sve je vec placeno i nije na prodaju. Ima takvih sest kutija. Ukupno 5000 kom. opet nesmem reci cega jer to sam ja pravio i ponosan sam na to. A inace to radim za novce.

Image
Last edited by testerash on 31 Jul 2009 13:18, edited 1 time in total.
Testeraš sam tim se dičim
User avatar
testerash
Šegrt
Posts: 20
Joined: 16 Jan 2009 16:58
Location: Srem
Contact:

Post by testerash »

zahvaljujem Gosp. Strkicu na zrelosti i cestitom konstruktivnom razmisljanju.
Last edited by testerash on 31 Jul 2009 13:18, edited 1 time in total.
Testeraš sam tim se dičim
Post Reply