Forum stolarske radionice / Ormar sa civilukom

Forum stolarske radionice

POPUNITE LOKACIJU U PROFILU!

Mesto okupljanja pravih stolara i onih koji će to postati :)

Niste prijavljeni.

#1 09.12.2015. 12:07:09

Kole-Stolar
Pred-majstorsko zvanje
Iz: Backi Petrovac
Registrovan: 12.06.2012.
Web sajt

Ormar sa civilukom

Eeevo ovako, treba da napravim ormar sa civilukom i imam samo jednu muku big_smile
Dal da civiluk uradim tako sto cu ga pricvrstiti sa leve strane za stranicu i sa donje strane vijcima tj dal ce to biti stabilno ? civiluk je 100x40cm il mozda da ga ipak uradim tako sto ce civiluk ujedno biti pricvrscen za ceo komad i tako ce to biti i leda gornjeg dela.

http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/3589_untitled_4.png

Ne posotji nemoguce,samo lako ili tesko izvodljivo !

#2 09.12.2015. 14:45:51

mbole
PROFESOR
Iz: Batajnica, Zemun
Registrovan: 22.10.2007.

Re: Ormar sa civilukom

Bolje kao ceo komad to jest ledja.
Ovako imas vezu samo na dve stranice koje su pod 90, ta veza je u boku iverice (na cepanje), jedan cosak "visi u vazduhu", i ako tu povuces, cas posla rascepis.

#3 09.12.2015. 18:46:23

Kole-Stolar
Pred-majstorsko zvanje
Iz: Backi Petrovac
Registrovan: 12.06.2012.
Web sajt

To je i moje mislenje no dvoumim se posto se radi o kombinaciji dva materiala e sad civiluk treba da bude istog dezena kao front pa sad mi nekako ne ide da onda unutrasnjost tj leda budu ista kao front a ovo ostalo unutra da bude dezen korpusa...
No da vidimo mozda ima jos neko neki predlog kako da to izvedem a da valja smile

Ne posotji nemoguce,samo lako ili tesko izvodljivo !

#4 10.12.2015. 06:47:10

-NIKOLA-
Majstor stolar
Iz: Novi Sad
Registrovan: 11.05.2012.

Kole-Stolar je napisao:

pa sad mi nekako ne ide da onda unutrasnjost tj leda budu ista kao front a ovo ostalo unutra da bude dezen korpusa...

Ono što se ne vidi ne vidi se , tako da ako ti se u unutrašnjosti razlikuju dezeni, a napred idu vrata, baš je ovako problem smile...
Ja bi npr uradio ormar nezavisno, a dasku za čiviluk ušrafio u zid sa dva šrafa 6*100 (jer 2cmm bi prolazilo kroz dasku) i šrafove prekrio sa čivilucima i dasku sa donje strane, a može i bočno, pričvrstio sa dva šrafa 4*30 sa unutrašnje strane ormara i nema to gde party
Ali ako imaš materijala na pretek možeš i kao što ti je bole potvrdio, doduše, skraćuješ korpus ormara za 2 cm, povećavaš težinu, a i imaš problem oko montaže ako je u pitanju "džep" u zidu...
eto ti još jednog mišljenja smile

Poslednje editovanje od -NIKOLA- (10.12.2015. 06:51:30)

Podnozje foruma