Idejno resenje komode za vending masinu

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
Stevcho
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 12 Mar 2013 13:19
Location: Beograd

Idejno resenje komode za vending masinu

Post by Stevcho »

Pozdrav,

pre bogami 9 godina sam ovde dobio preporuku za kutiju za skakanje i hvala vam na tome

Danas trazim pomoc za resenje za jednu masinu koja ce da pravi protein pa bismo je ubacili u teretanu ali nam treba polica (ili komoda) za istu

Masina izgleda ovako https://ibb.co/wwRNgrX i teska je 50kg, dimenzije su 45cm sirina, 90cm visina, 47cm dubina

Trebalo bi mi idejno resenje za policu visine oko 90cm na kojoj bi masina stajala

Pomoc mi je potrebna oko ideje, jer je masina teska i nije jeftina pa je ne bih bas stavljao na policu iz Ikee, pored toga sto ne mogu da nadjem adekvatnu (ako neko zna gotovu policu koja bi odgovarala neka mi posalje)

Ja sam mislio da se cak napravi ram metalni pa da se u njega zasrafe stranice, mada nisam siguran ni tu koji materijal da ide, sa vrha moze da kapne malo vode a nisam siguran da su sperploca i voda dobri prijatelji

Ideja je da polica kosta sto je manje moguce i bude sto jednostavnija a da opet bude dovoljno rigidna i izdrzljiva za tu masinu. Bonus bi bio i lep izgled, mada ne vidim tu puno prostora. Mozda i gore neka ivica da masina slucajno ne spadne sa police?
Ispod bismo stavili ormaric u kom bi bile kofe za odrzavanje masine

Naravno, ako neko ima neku profesionalnu ideju platio bih, planiram da zavrsim sve kod komsije stolara samo mu ne verujem za ideju jer je covek u penziji i sva resenja su mu "drzi vodu dok majstori odu" pa bih mu eventualno poverio samo sklapanje iste

Dakle, kako to napraviti? Koji materijal najbolje koristiti? Ja sam laik pa mi treba vasa pomoc

Hvala unapred
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Idejno resenje komode za vending masinu

Post by mbole »

Tih 50kg nisu neki problem na tim dimenzijama.
Moze da se uradi od univera, s tim da gornja i donja ploca idu preko bokova, a ne izmedju njih, i da ledja takodje budu od univera (a ne od lesonita), kako bi dobio dovoljnu krutost.
Sto se tice vode koja prska, ako ne bude bas "bara", ni to nije neki problem.
Iskantuju se sve ivice, sa unutrasnje strane se svi sastavi prodju silikonom da ne bi prosuta voda iz tih kanti dobacila do boka iverice, i to je to.

Veci ti je problem stabilnost.
Posto je osnova 45x45 (ili 50x50, ako hoces da bude malo sire od masine) prilicno mala za visinu 90, pa plus jos 90cm same masine.
Tako da bi to postolje trebalo povezati recimo za zid. Dovoljno je na jednom do dva mesta, tiplom, samo koliko da ne moze da se preturi.
Stevcho
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 12 Mar 2013 13:19
Location: Beograd

Re: Idejno resenje komode za vending masinu

Post by Stevcho »

Hvala na odgovoru.
To je isto opcija, ali onda ne mogu da produzim bocne ivice i zadnju ivicu da odu jedno 5cm preko da slucajno neko ne obori masinu

Osnova bi bila 50x50 ili mozda cak i vise ako treba (da bude pravougaona malo?)

Nece biti moguce povezati za zid jer nece stajati odmah do zida
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Idejno resenje komode za vending masinu

Post by mbole »

E onda jedino da je usrafis u pod, i da masinu zasrafis za gornju plocu.
"Ogradica" ti nije resenje. Tesko ce masina da sklizne (pretpostavljam da ima neke nogice, verovatno gumene...), ali oce da se preturi, a tu ti ogradica ne pomaze.

Jednostavno za visinu od 180cm, gde je najveci deo mase gore, pa je centar mase na oko 135 cm, morao bi taj "ormaric" da bude nesrazmerno veliki. Tipa 70x70 ili cak i vise.
Stevcho
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 12 Mar 2013 13:19
Location: Beograd

Re: Idejno resenje komode za vending masinu

Post by Stevcho »

Centar mase je malo nizi, ali da...
Stevcho
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 12 Mar 2013 13:19
Location: Beograd

Re: Idejno resenje komode za vending masinu

Post by Stevcho »

Postoji li neki lepak kojim bi to moglo da se pricvrsti za pod?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Idejno resenje komode za vending masinu

Post by mbole »

Nista nije nemoguce, ali zar nije jednostavnije izbusiti par rupa?

Ako nista drugo... sutra lakse mozes da to pomeris.
Post Reply