Forum stolarske radionice / Obuka za stolare

Forum stolarske radionice

POPUNITE LOKACIJU U PROFILU!

Mesto okupljanja pravih stolara i onih koji će to postati :)

Niste prijavljeni.

#31 08.09.2010. 17:14:39

singer
Moderator
Iz: Novi Sad
Registrovan: 19.11.2009.
Web sajt

Re: Obuka za stolare

sto je bilo tesko to izneti na samom pocetku????drugacije bi se mozda vodila rasprava.smile

Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!

#32 16.09.2010. 15:03:03

Xpert Senka
Šegrt
Iz: Beograd
Registrovan: 03.09.2010.

POZIV NA STOLARSKU OBUKU ZA NEZAPOSLENA LICA
U periodu 27.09.–27.12.2010.g. Društvo za obrazovanje odraslih, iz Beograda (http://www.dvv-soe.org/index.php?Itemid=186) organizuje besplatnu stolarsku obuku „Klasični profil stolara“ za sedmoro nezaposlenih lica, starijih od 20 godina. Cilj obuke je stručno osposobljavanje polaznika za ručnu i mašinsku obradu masiva i pločastih materijala u pojedinačnoj i maloserijskoj proizvodnji.
Po uspešnom završetku obuke polaznici će dobiti sertifikat o pohađanju obuke sa detaljnim programom obuke.
Obuka, obima 300 nastavnih časova, biće realizovana radnim danima u periodu 9.00-15.00č, na lokaciji Cvetanova ćuprija 111b, Medaković III, Beograd, u stolarskoj radionici preduzeća „Log invest d.o.o.“.
Zainteresovani mogu poslati prijave sa kratkom radnom i životnom biografijom elektronskom poštom na aes@sbb.rs ili ih doneti lično od 9č do 17č u prostorije Društva, ul. Đure Jakšića 6, Beograd. Dodatne informacije su dostupne elektronskom poštom ili na telefon 011/30-37-102.

#33 27.09.2010. 14:19:39

Xpert Senka
Šegrt

DODATNE INFORMACIJE U VEZI PREDSTOJEĆE OBUKE
Poštovani ljubitelji drveta i stolarskog zanata,
U toku su poslednje pripreme za predstojeću stolarsku obuku. Od sredine nedelje počinju i razgovori sa kandidatima. Prijavili su nam se kandidati oba pola, u starosnom rasponu 20-55 godina, od III do VII stepena stručne spreme, što tumačimo kao potvrdu da smo na pravom putu - prijavljuju se oni koji zaista imaju afinitet prema klasičnoj stolariji. Obzirom da ćemo iskoristiti termin 9-15h u potpunosti i raditi svih 6, umesto prvoplaniranih 5, časova dnevno, krećemo sa nastavom nešto kasnije - između 7. i 10. oktobra. Stoga je rok za prijave i dalje otvoren do petka 1. oktobra.
Predkonačnu verziju Programa obuke možete preuzeti ovde:
http://www.4shared.com/get/IkYdJukd/Pro … ke_A3.html

#34 27.09.2010. 19:40:14

metabo
Gost
Iz: Zemun
Registrovan: 05.02.2008.

Mnogo bi bolji download bio da je ovaj dokument na tvom sajtu, a ne ovako... Mogao je bar neki logo na dokument sad i ko stoji iza njega, sa kontakt podacima.

#35 28.09.2010. 09:00:31

Xpert Senka
Šegrt

Hvala za sugestiju Metabo. Postavićemo kompletiranu informaciju za sat-dva na našu stranicu.

#36 28.09.2010. 17:24:53

Xpert Senka
Šegrt

Evo konačno, informacije u prigodnijem obliku i na prigodnijem mestu.
http://www.dvv-soe.org/index.php?option … Itemid=271
smile

#37 05.10.2010. 10:03:29

Xpert Senka
Šegrt

Vidim da ste zainteresovani za obuku za stolara. Ja sam Dušan Zdravković, organizator onog kursa na koji su Vas forumaši uputili. Kurs počinje 9. (u subotu) a upravo mi je jedan polaznik otkazao, obzirom da ne može da izbegne odsustvo iz zemlje tokom jedne nedelje, a naši uslovi su veoma strogi (toleriše se odsustvo maksimalno do tri dana - bez obzira na opravdanost).
Dakle ako ste još uvek zainteresovani javite se najkasnije sutra do kraja radnog dana na mejl (aes@sbb.rs) ili na telefon (011-30-37-102).

#38 05.10.2010. 11:11:44

singer
Moderator
Iz: Novi Sad
Registrovan: 19.11.2009.
Web sajt

bilo bi lepo da nas povremeno izvestavas i dopunis pokojom slicicom(da bi neki videli sta propustaju)a i nama ce biti mnogo interesantno.wink

Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!

#39 05.10.2010. 13:10:13

Sasa
Moderator
Iz: Podgorica
Registrovan: 31.01.2008.
Web sajt

Ja sam bio na sajt da vidim program predavanja, i mogu vam rec da je program bas dobar, sve sto treba je zastupljeno i dobro rasporedjeno po broju casova!!!

I ako sam bio skeptican sto se ovog kursa tice mislim da ce biti odlican, naravno ako se sve sprovede u djelo onako kako je napisano ili bolje!!!

#40 05.10.2010. 15:09:29

Sasa
Moderator
Web sajt

Xpert Senka je napisao:

Vidim da ste zainteresovani za obuku za stolara. Ja sam Dušan Zdravković, organizator onog kursa na koji su Vas forumaši uputili. Kurs počinje 9. (u subotu) a upravo mi je jedan polaznik otkazao, obzirom da ne može da izbegne odsustvo iz zemlje tokom jedne nedelje, a naši uslovi su veoma strogi (toleriše se odsustvo maksimalno do tri dana - bez obzira na opravdanost).
Dakle ako ste još uvek zainteresovani javite se najkasnije sutra do kraja radnog dana na mejl (aes@sbb.rs) ili na telefon (011-30-37-102).

Kakvi ste za saradnju sa Crnom gorom, oce li biti kod nas nesto slicno u Vasoj organizaciji!?

#41 05.10.2010. 16:36:42

Xpert Senka
Šegrt

Uvek radi. Od osnivanja (2000) do razdruženja pokrivali smo aktivnostima u potpunosti i CG. Bilo je lepih projekata i veoma uspešne saradnje, posebno sa kolegama iz Centra za stručno obrazovanje. Kad god iskrsne prilika i danas iskoristimo je, na žalost obim saradnje od 2006. je veoma skroman.

#42 05.10.2010. 16:41:05

Sasa
Moderator
Web sajt

Pitam zato sto sam vidio na Vasem sajtu da imate predstavnistva svuda u okruzenju osim u MNE!?

#43 06.10.2010. 09:23:45

Xpert Senka
Šegrt

Da na žalost to je taj problem od 2006. Nedavno je konačno nađeno rešenje u smisli da će Centar za stručno obrazovanje biti zvanični partner dvv-a, sa jednom osobom zaposlenom sa pola radnog vremena na realizaciji te saradnje. Kada će se i operativno videti rezultati te saradnje zaista ne znam. dvv international ima predstavništva i partnerske organizacije u šezdesetak zemalja sveta. Društvo za obrazovanje odraslih mu je partnersku organizacija u Srbiji. U najvećem broju zemalja ima svoje kancelarije. Sasvim jasno da postoji značajna razlika u pristupu (nacionalne) stručne organizacije koja je partner dvv-a i kancelarije koja je otvorena u toj zemlji da predstavlja dvv. Ne navodim ovo radi neke reklame, nego da prosto pojasnim naš vrlo "ličan" stav prema ovoj obuci i prema svemu drugom što radimo. Društvo prosto ima stručni interes da se u našoj zemlji urade neke stvari u teoriji i praksi obrazovanja odraslih i da se naše institucije i pojedinci povežu sa stručnim ljudima u svetu i promovišu tamo. Kod predstavničkih kancelarija to naravno apriori nije slučaj.

#44 12.10.2010. 00:17:07

vent
Dodavač alata
Registrovan: 11.10.2010.

Postoji obuka za stolare koju radi Academia Educativa u Beogradu. Imate li neka iskustva sa njima? Znate li nesto o kvalitetu ove obuke?

#45 13.10.2010. 15:20:16

Xpert Senka
Šegrt

vent je napisao:

Postoji obuka za stolare koju radi Academia Educativa u Beogradu. Imate li neka iskustva sa njima? Znate li nesto o kvalitetu ove obuke?

Znam da je Academia Educativa davno oglasila taj kurs, kao što su i mnoge druge kuće (tipa radničkih, narodnih i otvorenih univerziteta) nude razne zanatske obuke, međutim ne znam kada je zaista poslednji put u Beogradu organizovan stolarski kurs. Čak ni koleginica iz beogradske filijale Nacionalne službe za zapošljavanje, sa kojom sam komentarisao tu situaciju u pripremi ove obuke, nije mogla da se seti kada je NSZ poslednji put takvu obuku organizovala.
Izvinjavam se zbog pauze u odgovoru. Mala gužva u početku obuke, uz očekivane probleme - polaznik koji nije došao na prva dva dana obuke, ali se izgovorio bolešću deteta, danas - trećeg dana je definitivno otkazao učešće. Šta reći madmadmad Nema smajlija koji sebi čupa kosu da njega ubacim. Zašto je uopšte rekao da je zainteresovan. Nije slučajno što je iz grupe onih koje je uputio zavod (NSZ), a nije slučajno ni što smo prilikom selekcije od sedmoro polaznika uzeli petoro onih koji su nam se sami javili...

Podnozje foruma