Potrebna tronoska-stolica

Ako imate nešto za razmenu ili prodaju , ili vam je nešto potrebno, OGLASITE to ovde
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

art of wood wrote:[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/9115_8034888.jpg[/url]
10 e kom komplikovanija nego tvoja :skratta:

imas na oglasima pravi covek iz krusevca.....

toliko o zaradi od 10 e po stolici ::neznam::

ko sta i za cega radi samo on zna......ja to nebi ni pogledao za te pare
Ma skupo je to.
Pogledaj ovaj oglas
https://m.kupujemprodajem.com/Daska-za- ... 4589991991
A prodaje covek i strug, valjda zaradio za veci
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

covek kupi tu dasku za meso i tri oklagije a ostaje samo da ubusi 3 rupe.....pod nekim malim uglom :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

I moze da prodaje tronoske po 8e
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Image
Image
smirglaj nikad dosta
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nisam znao da pravis tako debele daske za kuhinju. Odlicna..
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

maricaiivica wrote:
venzinatiko wrote:
Pezzo wrote: Pa da, zasto bi se ti cimao iz fotelje za tako mali posao kad ima budala na forumu. I jos pitas zasto ti se niko ne javlja na oglas.
Covece ja da imam u radionici strug na bi se zamlacivao ovde . Sto je neko budala ako radi taj posao i moze da uradi za 2 sata i zaradi 10€ (za pocetak) . Nisam hteo da zalazim u detalje na otvotenom delu foruma tj ovde ali vrv ce biti potrebe za znatno vecom kolicinom-koju ja ne bi mogao da ispostujem i da uzmem strug ( jer dok se ja obucim pohvatam sta i kako...)
Ozbiljni ljudi koji mogu da urade su se javili ...a sto iz svake moje recenice-reci neko izvlaci neke nebulozne zakljucke to nije moj problem . Meni neko da je trazio oklagiju da mu napravim, ja bih uradio ako mogu ...
Poruke su opasna stvar jer svako moze da je tumaci na svoj nacin i cesto izvuce pogresan zakljucak iz njih...
To sto ti mislis da se to napravi za dva sata, to je jedna stvar. Ja znam da to nije moguce.
Druga stvar je ta sargarepa na stapu sa grdnim poslom koji sledi.
Trece, kada si napisao da trazis sirovu gestelu a ti ces da farbas, svakome je bilo jasno koliko mislis da platis i niko nije ni ponudio. Takva stolica, iz serije, vredi 6 do 12 evra ali iz zanatske radionice vredi 70 do 150 i ko god je pravi za manje nema prosperiteta.
Platio koliko je majstor trazio... Opet neke predrasude bez potrebe...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

To su cinjenice ;)
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

maricaiivica wrote:To su cinjenice ;)
To su nagadjanja -ne cinjenice . Potvrdice se 😉 A cenu koju navodis od 100 € za ovakvu tronosku je smesna .
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Poslovi tipa, uzmes 20€ za 2 sata, po mojoj racunici, daju sledecu sliku:
Za 8 sati rada ces uzeti 80€, za 25 radnih dana ces uzeti 2000€.
Zvuci dobro...Ako treba da zivis od toga ti i tvoja radionica, to nije moguce.
Od 12 meseci u godini, mesec dana si na godisnjem odmoru, mesec dana si bolestan i ostade samo 10 meseci u kojima mozes inkasirati 20000€.
Ako platis komunalije, doprinose, naostris alat i povremeno nesto obnovis od opreme, ostane ti mozda 14k od kojih treba da platis poslovni prostor i zivis.
Jos uvek je sve isplativo ali sta da radis kada onaj iz KG ode u KÅ  i nadje tronosku evro jeftiniju?
Nemas zalihu love zato sto si radio za 20 eura.
Da je u pitanju firma sa vise zaposlenih, stvar bi bila drugacija ali zanatska radionica ovako nekako funkcionise.
P.S. Materijal sam namerno izostavio a rad "precenio".

Tako ja vidim stvari, mozda negde i gresim.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Griješiš, zaboravio si poreze, namete, doprinose, amortizaciju...
Radnja koja posluje i po zakonu i po ekonomskim principima se ne može takmičiti sa masovnim proizvođačima ni jednog proizvoda. Majstori se snalaze tako što izbijaju dobar dio svoje zarade kako bi ostali konkurentniji pa onda lagano propadaju. Moraju odjaviti radnju jer ne mogu stići platiti obaveze pa onda ostaju bez penzije.

Više mi se smuči od ljudi koji pametuju da im je neko uzeo čitavih 300 KM za ruke da im napravi kuhinju ili ugradni ormar, a njihov posao kao vrijedi zlata... Istim tim nije mnogo dati 100 eura za farbanje blatobrana ili nešto slično.

Vezinatko - nisam mislio na tebe dok sam pisao ovo gore, ali smatram da je marica u pravu. Radni sat najslabije opremljenog servisa je 15 eura a to ne pokriva samo majstora već sve troškove koje taj servis (radiona) pravi. I ne računa se po tome da li je posao jednostavan ili komplikovan već koliko traje da se završi.
Malo sam "napo", što se kaže kod nas, ali nedavno sam imao sličnu raspravu po stoti put pa sam još uvijek naživciran po pitanju naplaćivanja. Izvinjavam se što sam donekle omašio temu.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

U kom svetu vi zivite... Ja sam ostao bez teksta od lupetanja kojekakvog. Malo je 2000 evra mesecno da zaradis kao stolar!!!??
Pa toliko 2 hirurga ne zaradjuju!?
Nemam komentara stvarno.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

venzinatiko wrote:U kom svetu vi zivite... Ja sam ostao bez teksta od lupetanja kojekakvog. Malo je 2000 evra mesecno da zaradis kao stolar!!!??
Pa toliko 2 hirurga ne zaradjuju!?
Nemam komentara stvarno.
Hirurzi koji su kupili svu skupu medicinsku opremu, rade samostalno i imaju velika ulaganja, sigurno ne rade za 2000e mesecno. Ako vec ne znas, to ti je cena za sat rada na tretmanu bora lica (ali u Bg, a napolju je visestruko skuplje)... Tako da nemoj ti da lupetas i uporedjujes babe i zabe. A nas privatni zanatlija je sav srecan ako u mesecu uspe da obezbedi i naplati poso za 15 dana, a rokovi placanja i potrazivanja su po 2-3 meseca i nikad ne zna kad ce puci i zatvoriti radnju.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

dobar majstor ima platu 700e mesecno(frabar i vise)....zasto bi privatnik gazda vlasnik zanatske radionice....kako god se zove radio za manje od toga?

zasto ulagati u prostor masine alate,nabavljati materijale pratiti trendove dizajn.... (vremena kada je majstor sedeo i cekao posao su prosla) taj posao je naporan pun stresa i sa sobom nosi bar tri cetri posla u kojim mora da si dobar osim samog pilanja drveta....ne znam kako drugi ali moj radni dan je podugacak i radim ga i kad su praznici i u slobodno vreme .....

sam radeci nece niko nigde stici ,i zanatske radionice imaju radnike.....

jedno glupo pitanje ....sta bi se deslio da komsija prijavi zanatliju da mu je zivot ugrozen jer ovaj svakodnevno farba ......

Da nema rada na crno mislim na sve od finansija do sveg sto je potrebno da zadovoljis zakone i propise ...............................konkurentnos u nas bi umrela :smejanje:

i malo je Bruto 2000e da zaradis ako hoces da radis sve sto radi Radenko mislim da on treba da ima vise jer radi extra namestaj i sve od iverice farbanja i masiva :prsgore:
ko se razume zna da to nije jedna delatnost i da su velika ulaganja ......kojim nikad nema kraja
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

art of wood slazem se sa tobom dobro si to rekao velika su ulaganja a u zadnje vreme sve manje ostaje od zarade bar kod mene neznam kako je kod Vas???? :skool:
smirglaj nikad dosta
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

kod nas je jos gore.....
slucajno sam skoro bio i tvom kraju kupio sam neki jasen...pricao malo s ljudima ...jeftinije drvo prirodno susenje......
recimo kupio sam jasen u balvanu preneli isekli mi ga sve za 150e kubik daske (priblizno) ucinio mi jedan covek kod nas osusio ga za 50e ..... moj prevoz....i to je extra.
inace ga placam 750e za kubik ,a bukvu 450-550e... u kesu ,(na racun jos 20% vise)
na te cene nema mnogo prostora za konkurentnost ,gledas da pravis nesto sto drugi ne prave...:smejanje:
Locked