Potrebna tronoska-stolica

Ako imate nešto za razmenu ili prodaju , ili vam je nešto potrebno, OGLASITE to ovde
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

art of wood wrote:kod nas je jos gore.....
slucajno sam skoro bio i tvom kraju kupio sam neki jasen...pricao malo s ljudima ...jeftinije drvo prirodno susenje......
recimo kupio sam jasen u balvanu preneli isekli mi ga sve za 150e kubik daske (priblizno) ucinio mi jedan covek kod nas osusio ga za 50e ..... moj prevoz....i to je extra.
inace ga placam 750e za kubik ,a bukvu 450-550e... u kesu ,(na racun jos 20% vise)
na te cene nema mnogo prostora za konkurentnost ,gledas da pravis nesto sto drugi ne prave...:smejanje:
skup taj jasen za te pare ima ga kod mene suv da biras
iz bunta za manje od 500e
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

i ovaj za 750 je suv da biras ..... i u Ns i u Bg su iste cene .....
tako i pravis cene namestaja ,ne vredi se cimati po po srbije da trazis drvo ...ja sam na krajnjem severu sve mi daleko ....gubis vreme i dnevnice ,sve je preko 300km daleko u jednom pravcu i gde si tu si ::neznam:: da imam i planiram vecu proizvodnju razmisljao bi u tom pravcu....
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

radenko wrote:art of wood slazem se sa tobom dobro si to rekao velika su ulaganja a u zadnje vreme sve manje ostaje od zarade bar kod mene neznam kako je kod Vas???? :skool:
Ako podignes cene 20% sledeceg meseca, neces manje zaraditi. Verovatno ces samo manje raditi :forvonad:
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Vezinatko: Odbij od 2000 eura porez. Zatim odbij platu i doprinose. Pa struju, vodu, komunalije. Pa potrošni materijal. Pa oštrenje testera, održavanje i amortizaciju mašina, zakup prostora, prevoz do krajnjeg korisnika (da ne računam i prevoz sirovine do radione) i još mali milion sitnih troškova. Koliko ti je ostalo? Ustvari, koliko si ostao dužan?

Zašto bi iko ulagao hiljade eura u opremu i prostor samo da bi izvukao platu, i to možda?

Nije sva zarada tvoja, tvoj je u ovom slučaju najmanji dio, samo što to većina ljudi nikako da shvati. Isti ti ljudi koji ne shvataju stolare kupuju alu i PVC stolariju bez pitanja, plaćaju opravak vozila u servisima bez pogovora, kupuju loš namještaj u IKEI sa osmijehom... I ništa im nije skupo. Ali ne do bog da trpezarijski sto naplatiš po satu rada...
User avatar
nuvolari
Šegrt
Posts: 45
Joined: 10 Apr 2010 23:58
Location: Skopje

Post by nuvolari »

Neznam kako je u okruzenju ali u Mk stolarima ostaje samo piljevina a kajmak ubiru trgovci.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Zaboravili ste da pored piljevine stolarima ostaje bol u ledima, upala sinusa od prasine i izgubljeni nervi od pregovaranja sa musterijama :smejanje:
No salu na stranu.... zanat nam je takav da ne smemo ni da pomislimo na radno vreme od 8 sati i posle da se opustimo, bez 10-12 sati svakodnevnog rada tesko je obstati.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Pezzo wrote:
venzinatiko wrote:U kom svetu vi zivite... Ja sam ostao bez teksta od lupetanja kojekakvog. Malo je 2000 evra mesecno da zaradis kao stolar!!!??
Pa toliko 2 hirurga ne zaradjuju!?
Nemam komentara stvarno.
Hirurzi koji su kupili svu skupu medicinsku opremu, rade samostalno i imaju velika ulaganja, sigurno ne rade za 2000e mesecno. Ako vec ne znas, to ti je cena za sat rada na tretmanu bora lica (ali u Bg, a napolju je visestruko skuplje)... Tako da nemoj ti da lupetas i uporedjujes babe i zabe. A nas privatni zanatlija je sav srecan ako u mesecu uspe da obezbedi i naplati poso za 15 dana, a rokovi placanja i potrazivanja su po 2-3 meseca i nikad ne zna kad ce puci i zatvoriti radnju.
Druze niko nije pominjao firme,d. o. o sa nekoliko zaposlenih vec "jednog stolara". Ne treba kupac da placa neciju losu organizaciju, planiranje proizvodnje... Ako kupis glodalo od 200e i upotrebis ga jednom godisnje to nije krivo trziste, Janko, Marko... nego majstor.
Ja sam vrlo OBJEKTIVAN i sagledavam iz oba ugla za razliku od pojedinaca koji samo zabidze nesto, tako je i nikako drugacije.
Svako ko se bavi stolarstvom je svestan da treba mnogo para da bi napravio neku prostu stvar a kamoli komplikovane projekte tako da se u samom pocetku zna da je ta oblast kod nas mrtva i da nema nekih para. Nije tu kriv kupac sto gleda jeftinije..
A tvoje uporedjivanje ulozenih par hiljada eura i necijih 10god skolovanja i toliko para koliko si ti dao za opremu je cist pokazatelj da nisi objektivan i realan.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

venzinatiko wrote:Nije tu kriv kupac sto gleda jeftinije..
A tvoje uporedjivanje ulozenih par hiljada eura i necijih 10god skolovanja i toliko para koliko si ti dao za opremu je cist pokazatelj da nisi objektivan i realan.
a ti znas koliko sam ja para dao za moju opremu ? Pa, da ti zadovoljim radoznalost, sigurno vise nego sto vredi ta tvoja kuca u Kragujevcu i to mi je za hobi. A ako ti mislis da sa 2000e moze da se pokrene posao, niko ti ne brani da probas.
Sto se tice obrazovanja, kako ti to sve znas i koliko ko ima skole i koliko je ulozio, ko baba Vanga ?

Problem nasih kupaca je, kao sto smo videli i ovde na forumu... vidi neki serijski proizvod u radnji i dodje ovde da mu neko napravi unikat za nizu cenu... ko je tu objektivan je diskutabilno. Ja sa takvima i ne diskutujem, jednostavo ih odmah uputim na drugu adresu, a ko hoce da radi dzaba niko mu ne brani. Ili trazi da mu se uradi 1-2 komada necega, napominjuci da ce mu trebati jos hiljadu komada, ali trazi cenu po komadu kao sto je za ono iz serije. E pa to ne moze, bar kod mene su ti stosevi otrcane fore. Ako ne vidim svoju zaradu, onda nista od posla. A takvih kupaca, sa tvojim rezonom, ima kolko hoces. Mogu da cenim ljude koji cene mene, ostali sikter.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Ne spustam se ja toliko nisko kao ti! Sram te bilo! Da imas gram kulture ne bi pisao takve nebulozne stvari i na taj nacin "pokusavao" da uvredis nekog. To koliko i sta imam necu da navodim da se brukam ovde kao ti...
A to sto si dao za hobi bolje da si dao za casove bontona da se ne brukas ovako javno!
Last edited by venzinatiko on 18 Jan 2018 19:51, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

To sto sam posteno zaradio i potrosio na sta sam hteo nije bruka.
Nisi mi odgovorio na 2 pitanja koja si isprovocirao - skreces sa teme jer si ostao bez argumenata.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Pezzo wrote:a ti znas koliko sam ja para dao za moju opremu ? Pa, da ti zadovoljim radoznalost, sigurno vise nego sto vredi ta tvoja kuca u Kragujevcu i to mi je za hobi.
Jer ti shvatas koliko je jadan ovaj komentar ? Nisi dostojan bilo kakvog odgovora. Tacka.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

A ovakva nema da se nadje, a?;)

Image
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

venzinatiko wrote:A tvoje uporedjivanje ulozenih par hiljada eura i necijih 10god skolovanja i toliko para koliko si ti dao za opremu je cist pokazatelj da nisi objektivan i realan.
Dobro, vazi, ja sam nepristojan, bedan, neobjektivan i sve sto kazes. Samo mi, molim te vec treci put, razjasni ovaj citat iznad (to si ti napisao, zar ne ?) i kako znas da sam u opremu ulozio par hiljada eura ? I kad kazes 10 godina skolovanja... jel to mislis na hirurge ? (eto, samo ta dva prosta pitanja, nadam se da toliko mozes da se skoncentrises da mi odgovoris).
Jedan malo solidniji amaterski cirkular kosta par hiljada evra, a to je kap u moru potrebne opreme, pa te tvoje racunice tudjih para i nazivanje lupetanjem misljenja clanova foruma gube svaki smisao.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nema me par dana i napravite picvajz.
OK, mea culpa, bio sam zauzet poslom (od neceg mora i da se zivi, placaju racuni...)
Tema se ovde zakljucava, da ne bi sledovala banovanja (iako bi verovatno trebalo bar jedno, al ajde...)
Locked