Potrebna tronoska-stolica

Ako imate nešto za razmenu ili prodaju , ili vam je nešto potrebno, OGLASITE to ovde
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

maricaiivica wrote:Provozaj se do Kruševca i okoline, kupi dasku za seckanje, nasadi je na tri držalje i batali potragu.
:forvonad:
Nije mi jasno zasto ovaj predlog ne shvatate ozbiljno!
Covjek je dao resenje uz koje treba samo busilica da se napravi trazena hoklica, ne znam o kakvim strugovima pricate.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

maricaiivica wrote:Nisi u pravu :)
Danas je mnogo dostupnija cnc masina koja ima mogucnost da tako nesto uradi ;)
Pa stvarno sad pricas stvari koje nemaju veze iskreno . Kako moze da bude rasprostranjeniji CNC strug od 10-15000 evra nego kopir strug od 500E .
Mozda ih ima dosta ali bi pravljenje bilo cega po narudzbini kostalo ko svetog petra kajgana . Isto kao kad mi neko na forumu rece da neko rucno rende od 950 evra vrsi posao za to i to.... gadjamo se nekim ciframa koje su cista egzotika i necija strast a "NE realnost " !
Shvatam ja da je sve sa tvoje strane sve dobronamerno ali ako vec ulazimo u diskusiju konkretno za CNC strug-kopir strug debelo gresis po pitanju dostupnosti .
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Moze zato sto ima primenu. To sto ovaj kosta 500 evra znaci samo da mu je trzisna cena niska i da ima malu upotrebnu vrednost.
Ja znam za 3 petoosne cnc masine u Kragujevcu. Ima li neki strug?
User avatar
nebman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 25 Jan 2014 22:48
Location: Sabac

Post by nebman »

maricaiivica wrote:Moze zato sto ima primenu. To sto ovaj kosta 500 evra znaci samo da mu je trzisna cena niska i da ima malu upotrebnu vrednost.
Ja znam za 3 petoosne cnc masine u Kragujevcu. Ima li neki strug?
Molim Vas, za informaciju ko ima 5-osnu CNC masinu u KG. Znam da je digresija u odnosu na temu, ali nikako ne mogu da dodjem do toga ko u Srbiji ima 5 osni cnc za drvo.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

maricaiivica wrote:Moze zato sto ima primenu. To sto ovaj kosta 500 evra znaci samo da mu je trzisna cena niska i da ima malu upotrebnu vrednost.
Ja znam za 3 petoosne cnc masine u Kragujevcu. Ima li neki strug?
Znam i ja ali ne rade usluzno ! To su firme-ne zanatske radionice...
Ima strugova naravno ali mi je lakse da kupim iz fotelje ;) Imam i gde bi mogao da ga uzmem za dzabe da zavrsim sta mi treba ali mi je sve to cimanje za ovako mali posao ako vec mogu ovako...
Mozemo tri dana ovako -nema smisla ni potrebe stvarno .
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

venzinatiko wrote:...Ima strugova naravno ali mi je lakse da kupim iz fotelje ;)
... ali mi je sve to cimanje za ovako mali posao ako vec mogu ovako...
Pa da, zasto bi se ti cimao iz fotelje za tako mali posao kad ima budala na forumu. I jos pitas zasto ti se niko ne javlja na oglas.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Pezzo wrote:
venzinatiko wrote:...Ima strugova naravno ali mi je lakse da kupim iz fotelje ;)
... ali mi je sve to cimanje za ovako mali posao ako vec mogu ovako...
Pa da, zasto bi se ti cimao iz fotelje za tako mali posao kad ima budala na forumu. I jos pitas zasto ti se niko ne javlja na oglas.
Covece ja da imam u radionici strug na bi se zamlacivao ovde . Sto je neko budala ako radi taj posao i moze da uradi za 2 sata i zaradi 10€ (za pocetak) . Nisam hteo da zalazim u detalje na otvotenom delu foruma tj ovde ali vrv ce biti potrebe za znatno vecom kolicinom-koju ja ne bi mogao da ispostujem i da uzmem strug ( jer dok se ja obucim pohvatam sta i kako...)
Ozbiljni ljudi koji mogu da urade su se javili ...a sto iz svake moje recenice-reci neko izvlaci neke nebulozne zakljucke to nije moj problem . Meni neko da je trazio oklagiju da mu napravim, ja bih uradio ako mogu ...
Poruke su opasna stvar jer svako moze da je tumaci na svoj nacin i cesto izvuce pogresan zakljucak iz njih...
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

A sta ti znaci u porukama kad napises VRV ---jel to neka uzrecica...::neznam::
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Vjerojatno/vjerovatno ::neznam::
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

nebman wrote:
maricaiivica wrote:Moze zato sto ima primenu. To sto ovaj kosta 500 evra znaci samo da mu je trzisna cena niska i da ima malu upotrebnu vrednost.
Ja znam za 3 petoosne cnc masine u Kragujevcu. Ima li neki strug?
Molim Vas, za informaciju ko ima 5-osnu CNC masinu u KG. Znam da je digresija u odnosu na temu, ali nikako ne mogu da dodjem do toga ko u Srbiji ima 5 osni cnc za drvo.
Tebi je blizi npr Halas u Zrenjaninu ;)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

venzinatiko wrote:
Pezzo wrote:
venzinatiko wrote:...Ima strugova naravno ali mi je lakse da kupim iz fotelje ;)
... ali mi je sve to cimanje za ovako mali posao ako vec mogu ovako...
Pa da, zasto bi se ti cimao iz fotelje za tako mali posao kad ima budala na forumu. I jos pitas zasto ti se niko ne javlja na oglas.
Covece ja da imam u radionici strug na bi se zamlacivao ovde . Sto je neko budala ako radi taj posao i moze da uradi za 2 sata i zaradi 10€ (za pocetak) . Nisam hteo da zalazim u detalje na otvotenom delu foruma tj ovde ali vrv ce biti potrebe za znatno vecom kolicinom-koju ja ne bi mogao da ispostujem i da uzmem strug ( jer dok se ja obucim pohvatam sta i kako...)
Ozbiljni ljudi koji mogu da urade su se javili ...a sto iz svake moje recenice-reci neko izvlaci neke nebulozne zakljucke to nije moj problem . Meni neko da je trazio oklagiju da mu napravim, ja bih uradio ako mogu ...
Poruke su opasna stvar jer svako moze da je tumaci na svoj nacin i cesto izvuce pogresan zakljucak iz njih...
To sto ti mislis da se to napravi za dva sata, to je jedna stvar. Ja znam da to nije moguce.
Druga stvar je ta sargarepa na stapu sa grdnim poslom koji sledi.
Trece, kada si napisao da trazis sirovu gestelu a ti ces da farbas, svakome je bilo jasno koliko mislis da platis i niko nije ni ponudio. Takva stolica, iz serije, vredi 6 do 12 evra ali iz zanatske radionice vredi 70 do 150 i ko god je pravi za manje nema prosperiteta.
User avatar
nebman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 25 Jan 2014 22:48
Location: Sabac

Post by nebman »

maricaiivica wrote:
nebman wrote:
maricaiivica wrote:Moze zato sto ima primenu. To sto ovaj kosta 500 evra znaci samo da mu je trzisna cena niska i da ima malu upotrebnu vrednost.
Ja znam za 3 petoosne cnc masine u Kragujevcu. Ima li neki strug?
Molim Vas, za informaciju ko ima 5-osnu CNC masinu u KG. Znam da je digresija u odnosu na temu, ali nikako ne mogu da dodjem do toga ko u Srbiji ima 5 osni cnc za drvo.
Tebi je blizi npr Halas u Zrenjaninu ;)
Hvala najlepse na informaciji.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Image
10 e kom komplikovanija nego tvoja :skratta:

imas na oglasima pravi covek iz krusevca.....

toliko o zaradi od 10 e po stolici ::neznam::

ko sta i za cega radi samo on zna......ja to nebi ni pogledao za te pare
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Ima neko da bi napravio ovakvu, boja moze ako je jeftinije.
Image

Mislio sam na stolicu, da se ne pomisli drugacije. :)
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Radenko ce, on ima strug ;)
Locked