Potrebna tronoska-stolica

Ako imate nešto za razmenu ili prodaju , ili vam je nešto potrebno, OGLASITE to ovde
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

art of wood wrote:izgleda niko ne ume ::neznam::

mislim da jedna odbija vecinu :D koji mogu
Nisam hteo da zalazim u detalje ali pogresili su ti sto ih je kolicina odbila ;)
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

hteo sam da kazem da ovde verovatno ima ljudi koji prave brdo stolica dnevno( seriski ).......imaju modele koje prave ...i sigurno su mogucnosti da naprave i takvu ali ...... ko se razume zna sta sam hteo da kazem ...
nisam mislio ni odprilike na sebe jer ne pravim stolice (jako retko samo kad moram) kad je potrebno zbog ostalog namestaja i ja ih kupim farbam tapaciram....
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Oni koji serijski prave stolice, jedan komad nekog novog modela nikada nece prihvatiti, nece ni 30. Hoce, u slucaju da im se ucini da konkretan model ima svetlu buducnost. To je posao za zanatliju bez mnogo kvalitetnog posla.
Drugi problem je sto na tome neces nista zaraditi, mozes da radis za segrtsku dnevnicu.
Treci problem je sto za ovakvu stolicu treba nesto specificne opreme, za razliku od zastupljenijih modela na ovim prostorima.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

maricaiivica
Koja bre specificna oprema za tronosku ne zajebavaj:D ? Kopir strug ne spada u specificnu ,vec standardnu i ne skupu opremu-masinu .
Ti sto rade serijski se vrv i ne motaju ovde po sajtu mozda neki zalutali ... Na zalost ovi sto rade serije ,rade neke tursko-kirginstanske modele sa milion krivina a nemaju opremu za tronosku :D
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Nisi u pravu :)
Npr Radmit, clan ovog foruma, proizvodi stolice u vecim kolicinama, iskljucivo najprodavanije modele koji jos vrede neku paru (pijacarski i vasarski modeli su srozani na 8€, u bescenje). Modeli bas i nisu iz turk-sta god, vec oni iz prosecnih kafica i restorana.
On nema na cemu da napravi ovu stolicu.
Realno, malo ljudu i poznajem koji bi imali cime ovo da naprave, a znam ih puno. Kopir strug spada u specificnu opremu. Danas je mnogo dostupnija cnc masina koja ima mogucnost da tako nesto uradi ;)
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

maricaiivica wrote:Realno, malo ljudu i poznajem koji bi imali cime ovo da naprave, a znam ih puno. Kopir strug spada u specificnu opremu. Danas je mnogo dostupnija cnc masina koja ima mogucnost da tako nesto uradi ;)
Daj mi neki link te cnc masine na kojoj se ovo radi a da to nije izrezivanje krugova vec izrada ovih nogara ? Ili ime neke firme koja pravi takvu masinu ?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Prva bi se zvala cnc strug a drugu pogledaj :)
https://youtu.be/rAEvmUsHtc8
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Ljudi, za jednu stolicu pokusavate da trazite CNC masine i kopir strugove.... zasto ?
Za ovakvu stolicu je dovoljno imati obican strug i jos nekoliko alata koje ima svaka radionica u kojoj se obraduje drvo....
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Kole, imas li strug?
Koliko ljudi na ovom forumu, koji imaju nekakve masine, imaju i strug?
Svo troje?
To ti pricam :) Strug je retkost i koristi se za specificne aplikacije kojih je danas mnogo manje.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Imam stari strug koji nije u funkciji, ceka svoj red da ga sredim ili zamenim novim :)
Da mogu da tokarim vec bi se ponudio da coveku odradim stolicu :)
Od ljudi na forumu Radenko ima strug a i ostale masine :)
Last edited by Kole-Stolar on 26 Dec 2017 18:17, edited 1 time in total.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Vidis, veliki broj forumasa ima strug :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ja sam stvarno hteo da napravim čoveku tu hoklicu ili kako se zove. Sta ce vam bre specifičan alat za nju? Ili strug?
Last edited by daleko on 26 Dec 2017 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

kopir strug je jftina sparava u danasnje vreme ....vec za 300 jevreja ima manjih polovnih ,na njemu moze da se odradi kompletna stolica i noge i sedala .....
ja imam jedan koji skuplja prasinu jer za njega je sve manje posla zato su i jeftini
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Kada nije za pare, sve to moze da se odradi i rucnim alatom. Osim za seriju, ne vidim potrebu za kopir strugom.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko se secam, Zvecanac je dosta toga radio na strugu.
Locked