Tražim ortaka sa CNC mašinom za potencijalno unosan biznis

Ako imate nešto za razmenu ili prodaju , ili vam je nešto potrebno, OGLASITE to ovde
Post Reply
User avatar
Sloba NS
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 02 Jun 2017 18:58
Location: Novi Sad

Tražim ortaka sa CNC mašinom za potencijalno unosan biznis

Post by Sloba NS »

Pozdrav svima,

tražim ortaka za potencijalno vrlo profitabilan biznis, na međunarodnom tržištu
(realno, ništa se ne može znati dok se ne proba u praksi, po meni odličnu ideju imam, sve zavisi od asortimana koji bi proizveli, kvaliteta i lepote proizvoda..);
Treba da ima radionicu i CNC mašinu koja obrađuje drvo u sve tri dimenzije (oprostite ako pokazujem neznanje, mislim
da neke rade samo u dve dimenzije, x i y osu pri radu), tj kad se napr drvena kocka ubaci u mašinu ona mora da je sposobna da izbaci recimo izrezbarenu loptu) - znači mora da je obučen za rad sa CNC-om vrlo stručno (softve ri sve).

Poželjno je da je iz Novog Sada kao i ja, ali nije neophodno, javite se i ovako. Za detalje se ipak moramo videti
lično.

(ako nije po pravilima foruma oprostite, ostaviću mobilni, ako ne sme obrišite nek tekst ostane)

Slobodan 064 18 48 285
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Cnc masina koja radi na 3 ose kosta od 40-200 000 evra i sigurno neko ko ima novac za takvu masinu ili je ima ne visi na forumu....
A da od kocke napravi kuglu moze strug od 300€ a CNC tesko i neisplativo ....
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

User avatar
Sloba NS
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 02 Jun 2017 18:58
Location: Novi Sad

Post by Sloba NS »

Shvatam to sve i kad kažem serija - to je isto kao i 10 primeraka nečega ali isti dan - brzo, znači isti dan kupac da dobije.
To znači može samo sa mašinom kadrom da pravi velike serije (stotine ili hiljade) znači ima kapacitet rada, brzinu izrade.

Brzina je poenta, ato je vezano za predefinisane mere unete u softver i td, ništa nisam pogrešio.
_____________
Å ta misliš zlatar na pr.. nema prevelik lager garant, ali da mu večeras naručiš 100 nekog modela prstena on
bi to do ujtro proizveo - možda ne sa CNC ali ima spremnu tehnologiju, to je poenta
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Mislim da jos nisi razumeo...mozda gresim...
Ako pravis na cnc masini, moras imati spremne elemente, a to zahteva vreme. Zatim, pravis program, a to moze da traje i par dana ako ima previse detalja. Posle toga stampas.
Ako pravis na visevretenastoj, pravis model rukom ili na cnc masini a to traje. Onda spremas elemente. Ako ces praviti mnogo komada nosis ga u livnicu da ti ga odliju u metalu. Onda stampas.
Sve ovo ponavljas za svaki novi model.
Nista nije toliko brzo
User avatar
Sloba NS
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 02 Jun 2017 18:58
Location: Novi Sad

Post by Sloba NS »

Da, razumem šta kažeš. Ali ja ništa ne bi pravio na hiljade (daj bože da se toliko posao razvije); Tačno, ti detalji o kojima govoriš i jesu.."problem" da se spreme, spremanje elemenata i pravljenje programa, to jedino i koplikuje celu stvar (uz još jedan priličan problem nabavke metalnih delova na koje će drvo ići, sve to treba premeriti, imati fizički u radionici).

Izvini zakomplikovao sam priču konspirologijom :) ali da vidiš kako je to lepo kad se napravi..Uzgred, Mađar jedan iz Pešte
to radi kao niko na svetu, to treba videti, to je estetski doživljaj, daj bože da se jednom vidimo i pokažem ti šta je lepota sa
drvetom (pisao sam ti na pp)
User avatar
Sloba NS
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 02 Jun 2017 18:58
Location: Novi Sad

Post by Sloba NS »

venzinatiko wrote:Cnc masina koja radi na 3 ose kosta od 40-200 000 evra i sigurno neko ko ima novac za takvu masinu ili je ima ne visi na forumu....
A da od kocke napravi kuglu moze strug od 300€ a CNC tesko i neisplativo ....
To nije istina, danas sam bio u radionici čoveka koji je ima, oko 10-ak hiljada košta, pokazivao mi je šta radi,
sve u tri ose
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Pratim ovu temu od pocetka i tek mi sad nista ne ide u glavu. Biznis potencionalno unosan, cnc masina kosta samo 10 hiljada, PA sta ce ti onda ortak?
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Sloba NS wrote:
venzinatiko wrote:Cnc masina koja radi na 3 ose kosta od 40-200 000 evra i sigurno neko ko ima novac za takvu masinu ili je ima ne visi na forumu....
A da od kocke napravi kuglu moze strug od 300€ a CNC tesko i neisplativo ....
To nije istina, danas sam bio u radionici čoveka koji je ima, oko 10-ak hiljada košta, pokazivao mi je šta radi,
sve u tri ose
pokazao ti je mozda na par komada imas ti solidnih masina ali to je sve za custom narudzbe (x-Carve, Shaepoko Nomad cnc), di mozes uzet vece novce. Serijsku proizvodnju na malom stroju ces vrlo brzo oplakat ;)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Moj dobar drugar vozi auto od 300 evra...tu u lokalu... 😆
User avatar
riba
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 221
Joined: 18 May 2011 11:21
Location: Varazdin

Post by riba »

Ako ti je ideja stvarno dobra uspjet ćeš na kickstarteru i dobro zaraditi.
Primjer - link
User avatar
Entoni
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 20 Jan 2018 14:17
Location: Krusevac

Post by Entoni »

Ako radite sa drvetom nema potrebe za 4 osnim i 5 osnim masinama, drvo se lako moze pozicionirati preko civija, tako da mozete odraditi bukvalno sa 3osnom sve sta moze i sa mnogo skupljim masinama
samo ako znate
Evo hocu ja da pravim sta treba, meni CNC dodje kao odmor, samo ne olim tight rokove jel mi to nije primarni izvor prihoda
pusti PP sta ti treba pa se dogovaramo
pozzz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

E moj Kvine... kasnis "samo" 7 meseci :)
A u poslu je to: bilo nekad davno, vec smo zaboravili...
Pogledaj datume poruka pre nego sto krenes da odgovaras.
Post Reply