Bosch GCM 10

Ako imate nešto za razmenu ili prodaju , ili vam je nešto potrebno, OGLASITE to ovde
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

aktuelna je prodaja gera jos uvek :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ti da nas castis, drzimo ti temu stalno na vrhu ;)

A sto se manekenstva tice, manekeni obicno imaju najbolje. Jedino sto se i taj sto to stalno isticve opasno priblizava istoj tituli.
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Koja je razlika izmedju zelenog i plavog BOSHA?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

U boji? ;)

Zeleni je kineska sklepaja, za amatere, onaj plavi je navodno profesionalna varijanta.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

koja je razlika izmedju skode superb i vw passata ?

takva je i izmedju plavog i zelenog...

ljudi,ja ne znam koji je k***c u pitanju ali plavi alat bosch je stvarno ok za rad.

imam celu paletu tog alata vec godinama,naradio se i radi jos uvek....

meni je stvarno bezveze vise komentarisanja koji je bolji i ciji je veci,treba da se radi i zaradi da bi se pare trosile

pausalne tvrdnje sta je sranje a sta je vrh-to ne odobravam ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Stvar je upravo u onome "imam vec godinama".
Bosko jeste pravio dobar alat, al to vise ne radi.
Od kad? Recimo reda manje od 10 godina.
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Upravo to Bosko zivi u ovim krajevima od stare slave.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
stolar1964
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 01 Oct 2017 13:59
Location: Kuzmin

Post by stolar1964 »

Pozdrav ja nov na forum pa mi treba pomoc trebo bi da kontaktiram Singer ali neznam kako
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

mbole wrote:To "jadno" je malo ...
........................

U jednoj recenici imas suprotnost: ne moze nesto da bude preciznije, a da mehanicki ne bude bolje uradjeno.

................
Ja sam dipl. ing. masinstva, iako se nikada nisam time bavio.

Festool ima savrseno reseno obelezavanje ugla, dimenzije i sl. Evo na ovoj stranici mozete da vidite kako se steluje ugao kod Festool Kapexa:

http://www.user-manual.info/812013/saw/ ... ks-120/12/

Bosch ima virslu a ne liniju.... kod stonog cirkulara, to je jos gore reseno. Linija debljine za ne poverovati. Neprecizno do bola. Ako pogodite u milimetar, srecno. Na to sam mislio. Nema veze obelezavanje mere sa kvalitetom izrade.
A kod Festool stonog cirkulara, koji je zapravo potapajuca testera u onom njihovom modularnom stolu, to je 16 puta bolje i preciznije reseno. Ali.. ceo set, koji se sastavljen klati kao lud, kosta kao dobar Hammer ili polovan Felder :) Sto je pomalo apsurdno.
Sve u svemu, ja sam naucio lekciju. Ako zelis da radis nesto ozbiljno i precizno, mora ozbiljna masina. Sve ostalo su samo igracke.

Zasto sam konkretno prodao Bosch ger:
Imao sam neke vrlo lepe i skupe lajsne za slike. Siroke 10-ak cm. Injac, domaca proizvodnja, po meni, medju najlepsim lajsnama za slike na svetu.
I reko, kada vec imam sada taj ger, da konacno uramim neke slike. A kad ono... Srecom da sam prvo probao na medijapanu. Isecem ja na 45 stepeni, sa granicnikom, dakle, dve po dve lajsne, da nema greske merenja.. a kad ono.. ugao sve samo ne 45 stepeni.
Uzmem (pozajmim) etalon od 45 stepeni (200 evra placen) i "iskalibrisem" testeru. Isecem ja 45 stepeni, savrseno, napravim kocku od medijapana sirine 100mm... da proverim prvo tacnost ugla i da izuzmem tacnost merenja... i mislim se ja.. super, resio sam problem... kad ono... isecem ravno... 0 stepeni, kad ono... 0 stepeni vise nije 0 stepeni. I naravno, ni -45 stepeni nije bilo dobro. A kod ukrasne lajse 4 reza moraju da idu na - 45. Stavim letvu na ravan kamen za komparator, kad ono... vidi se jasno kako je ukrivo isecena.
Zovem covek iz Boscha.. kaze mi.. mnogo ocekujes od tog gera, to je ger za parketare... a ja ga platio skoro 500 evra.
Zali boze bacenog novca.
Posle otisao na jedno stovariste, isekli mi na Felder masini sve uglove savrseno, da ne poverujes. Rez kao zilet...

Eto. A inace sam i sam otvarao sve Festool alate koje sam uzeo preko oglasa i ima dosta jeftinih resenja. Ja sve sto kupim, rastavim, pregledam, ocistim i podmazem, operem kucista i sastavim i to bude zaista kao novo i mirisno. Bube mrtve sam pronasao u zaista novoj masini. Nista ne unosim u kucu dok ne rastavim. Ipak ne znam ja poreklo tog alata... ko je sve radio njime itd. Ovako se sve dezinfikuje i bude kao novo!

To bi bilo to od mene...

pozdrav svima!
Last edited by miki_bgd on 06 Oct 2017 15:18, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kolega :) (fakat ja nisam dobacio do diplome, duga prica zasto)

Kao sto znas, to sto je neko resenje jeftino, ne znaci automatski da je lose. Cesto je apsolutno nepotrebno stavljati skuplje (i najcesce komplikovanije) resenje. Osim da bi moglo da se kaze: eto vidis, nismo stedeli.
Nemoj stedeti tamo gde ne treba ili gde to konstrukcijski nije primereno, al prosta (pa time najcesce i jeftina) resenja su vrhunac inzinjerstva.

Upravo to o cemu pricas je problem kod boska. Ja to ne mogu da zamerim womax geru, koji sam uzeo da njime grubo secem kanalice za jedan konkretan posao, kostao je celih 60-70 evrica, isplatio se u tom jednom poslu i sad sluzi kad treba odrezati letvu bilo kako samo ne precizno. Od njega nista vise nisam ni ocekivao.

Al objasnjenje da je alatka od 500 evrica za parketare (a sto to parketari ne treba da imaju precizan alat?), je ko da ti je rekao: sta hoces, maznuli smo ti pare na ime, i sad se pravi blesav i udaj sledecem. To jednostavno pre 10-15 godina nije moglo da im se desi. Zadrzali su cenu, busaju se u grudi imenom, a prodaju ti ono za ono.
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

Pitao sam ja u nemackoj na prezentaciji.. rekose mi, taj ger mora da se vrati prodavcu i servisu, mora da bude precizan isto kao i Festool... ali ovde bih morao da se posvadjam sa covekom od koga sam to kupio a on realno nije kriv a dao mi je zaista super cenu.
No, cinjenica je da je taj segment predefinisanih uglova na geru sabloniziran. Prosto zub upadne u kanal i nema kuda. Trebalo bi da kada jednom kalibrises tacinh 90 stepeni, ili 45, da sve ostale pozicije takodje budu tacne, jer su sve iz istog odlivka, a nisu bile. Naravno, probao sam ja da kalibrisem 90 stepeni i takodje sam uspeo da namestim da bude savrseno, ali onda 45 nije bilo OK.

Ovde govorim o tome da siroka luksuzna lajsna za ram na oko ne bude savrsena, vec da ima mali zazor, koji po meni na lajsni tog kvaliteta i luksuza ne sme da bude. A meni to bas bode oci.

Fakat je da se to kod parketa ne bi primecivalo. Ali...

Posle sam malo gledao po galerijama. Dobar deo ramova, cak i skupih i luksuznih je znatno losije gerovan nego taj moj... cak i na slikama od 150 i 200.000 ali... bas me briga za druge. JA kada platim 500 evra, zelim da to bude savrseno i mislim da sam u pravu kada to zahtevam. Posto nesavrseno imam i za 130 evra. Ne mora bas jeftino kao Womax, moze i Villager, koji je skroz OK za 100 i kusur evra i prilicno bolje uradjen.

Od plavog Boscha ocekujem da radi po ceo dan, za razliku od Womax-a i sl. konfekcije ali mora da bude i tacniji od njih, za taj novac!
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Ne koristi Bosch previse je los.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

A da vi predjete na neku drugu temu, da mogao Singer da zavrsi prodaju.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

A sto se tice preciznih spojeva na ramovima za slike, to se ne radi gerom. Ma bio on i 10 puta Knapex.

Postoje samo dva nacina da se dobije vrhunski spoj drvenih lajsni na ramu. Jedan je makze za ram, kojima se fino obradi kraj reza posto je odsecen na geru, miter boxu ili necem trecem, a drugi je rende na miter shooting boardu, kojim spoj moze da se dovede do savrsenstva. Treci do sada nije pronadjen.
Post Reply