cijena hoblpank-a

Ako imate nešto za razmenu ili prodaju , ili vam je nešto potrebno, OGLASITE to ovde
Post Reply
sikira

cijena hoblpank-a

Post by sikira »

ej ljudovi imam dvije stolarske klupe ili poznatije kao "hoblpank", pa me sada zanima koja bi bila cijena, jer jednu prodajem, a potpuno je nova!! ova druga je stara otprilike 30 ak godina. obje je napravio moj pokojni djed, i jednu jos uvijek koristim, a htjeo bi drugu ovu novu prodat, jer nezelim da mi istrune i propadne!! pa eto ljudi ako netko zna koja bi bila cijena da mi pomogne!!?? hvala unaprijed
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jel imas neku sliku?
Posto to moze da bude strasno razlicito, pa je svaka procena "napamet" besmislena.
Ako sam budes slikao, postavi pored nesto prema cemu bi mogla da se proceni velicina (najbolje je postaviti metar, ali vrsi posao i covek prosecne visine).
sikira

Post by sikira »

e pa problem je sto nisam kod kuce i nemogu ga izmjerit, a tip ga hoce kupit i poslat mi novce! pa otprilike bi rekao da je 250 x 100 cm i visine 80-ak cm ima 3 stege. . . pa sad me zanima "odokativno" koja bi bila cijena?! jel preko 2000 kn ili manje ili eventualno vise?! kad budem imao sliku ja je postavim, ali sad me cisto zanima tvoja procijena. aj molim te napisi sta mislis! pozz i hvala
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako sam dobro preracunao 2000kn dodje oko 270 EUR.
Napolju nove jednostavnije tezge manjeg formata (recimo 140X50, oko 35kg) kostaju oko 200 EUR. Kvalitetne (sa debelom plocom recimo dimenzija 150X65, 100kg) idu i do 1000. Ne znam kako izgledaju cene novih u Hrvatskoj, ovde ih bas i nema u ponudi.
U sustini parametar za procenu je tezina*dimenzije. Sto teza to skuplja (posto je onda od kvalitetnijeg i debljeg materijala, manje vibrira pri radu...).
Nisam neki strucnjak za cene ali recimo da bih tu tvoju cenio oko 350EUR.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Računaj da ima i tri stege, a normalna ima dve.
User avatar
aca
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 06 Nov 2007 23:43

Post by aca »

cena nove u Austriji sa 2 stege i zatvorenim donjim delom u vratanca i fioke priblizno 250*90 oko 500 evrica.a cene idu od 250 .Skoro sam imao ponudu od coveka koji je nudio svim stolarima za koje je cuo,ali posto se u poslednje vreme retko koriste (bar u mom kraju )samo je jedan bio zainteresovan i nudio mu 100 evra.
sikira

Post by sikira »

ej ljudi ako nekoga zanima ima jos jedan hoblpank na prodaju, malo je manji 200 x 90, debljine 10 cm, tezine cca 70-ak kg, jako malo koristen, dvije stege, a cijena 3000, pa ako nekoga zanima nek mi se javi pa cemo se dogovoriti!! to je na podrucju vinkovaca....
Post Reply