Abrihter na prodaju

Ako imate nešto za razmenu ili prodaju , ili vam je nešto potrebno, OGLASITE to ovde
Post Reply
User avatar
timocanin
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 11 Jul 2010 08:27

Abrihter na prodaju

Post by timocanin »

Pozdrav svima,:).

Komšija me je zamolio da postavim njegov oglas, tj. abrihter na prodaju. Evo o čemu je reč:

Abrihter je napravljen u mašinskom kompleksu "Arsenije Spasić", 1980 godine. Otkad je napravljen, isproban, i tako godinama stoji konzerviran u garaži.

Karakteristike:

- širina radnog stola: 375 mm,
- dužina radnog stola: 1800 mm,
- visina abrihtera: 760 mm,
- rezni alat: 3 noža prostorno pomerena pod uglom od 120 stepeni,
- širina noževa: 305 mm,
- el.motor "SEVER" Subotica ZKM100 L2 (snaga: 2,2 kW; br.obrtaja: 2929 o/min; remenik s dva kaiša),
- na jednom kraju glave nalazi se glava bušilice, a na drugom prostor za dodavanje brusne ploče ili kružne testere,
- mogućnost podešavanja visine radnog stola.

Slike:

Image

Image

Predlažem interesentima da lično dođu i pogledaju mašinu (Zaječar), kao i mogućnost dogovora oko cene.

Rečeno mi je da okvirna cena bude 1000 evra. Da li je puno ili ne, to vi najbolje znate.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Njihova kombinirka od 500mm je ekstra,za abrihter neznam
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Meni ovo vise lici na privatni rad nekog njihovog radnika nego na proizvod iza kojeg stoji fabrika!
Treba probat masinu prije bilo kakve price glavno je da su ploce paralelne jedna u odnosu na drugu, mada mi se cini da je pokretna ploca udaljenija od nozeva sa desne strane!!!

A sto se tice toga da je samo isproban, izgled ploca ne daje bas takav utisak, osim ako nisu koristene ploce od neke vec koristene masine.

U svakom slucaju i u varijanti da je sve kako treba mislim da je cijena previsoka!
Last edited by Sasa on 11 Jul 2010 13:02, edited 1 time in total.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Alo bre čoveče Kaži komši da se usrećio ako dobije 350 eura taj motor je od 2,2 kw nov oko 200 evra , noževi Arbihterski Wesema HSS svih dimenzija neka nazove da pita 011/8127-400 Vjekoslav Å tajdohar BG Pošto su ? A za sto nemožeš dobiti baš mnogo. I inače malo mi tu obrtaja ima taj motor
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

prijatelju te ploce su skinute sa neke ozbiljne masine ,postolje pravljeno rucno,nema firung za abrihtovanje,zasto je glava futera prekrivena?.......i tako to!!!
cena hmm.???:/
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

MapleMan, kako se pozicioniraju ti Wesema u odnosu na recimo, FREUD po kvalitetu i ceni?
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

mnogo para a malo muzike jedino ploče što vrede i recimo glava
a nije ni završen do kraja za te pare može se namestiti abrihter sa dihtom

ps. motor je slab za tu mašinu trebalo bi minimum 3kw
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

velja wrote:MapleMan, kako se pozicioniraju ti Wesema u odnosu na recimo, FREUD po kvalitetu i ceni?
Imaš fon tu i tog Vjekoslava nazovi Noževi se na metar prodaju cene neznam pozicioniranje je pomoću magneta taj Vjekoslav i to ima i to se kupuje posebno Sve ga pitaj imaš fon pošto je :)
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
timocanin
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 11 Jul 2010 08:27

Post by timocanin »

Danas sam preneo komšiji Vaše utiske, i postavio mu nekoliko pitanja.

Kaže da su ploče i glava rađeni u pomenutoj fabrici, mada lično mislim da su ploče od neke druge mašine (karakteristična zelena farba na obodu ploča) s tim što su ojačanje u predelu glave. Glava je rad pomenute fabrike, i prilično je kompleksna. Futer je u redu, samo nije otkriven pri slikanju. Pokazivao mi je papire od motora. Mašina nije upotrebljavana, jer je u tom periodu čovek preživeo saobraćajnu nesreću, i sve je batalio.

Takođe, predložio sam mu da smanji cenu, ukoliko želi da proda mašinu. Malo sam tražio po netu, takav motor se može naći za 100 evra. Obe ploče recimo 200 evra, glava 150 i konstrukcija i ostalo 50-ak evra, sto mu dođe 500 evra.

Rekao je da stavim 600 evra, pa ako neko želi, ako ne, daće ga u staro gvožđe.
User avatar
Srećko
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 16 Jan 2009 22:02
Location: Niš, South Serbia

Post by Srećko »

Daleko je ovo od Arsenija Spasića :D ...da ne podižem slike sad na Forum, ali, abrihteri i ostale mašine iz ove jako dobre industrije mašina su imali livene radne površine, dakle livene ploče, zatim masivno postolje koje daje stabilnost mašini itd itd...ovo je čist ručni rad ;) .
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

Srećko wrote:Daleko je ovo od Arsenija Spasića :D ...da ne podižem slike sad na Forum, ali, abrihteri i ostale mašine iz ove jako dobre industrije mašina su imali livene radne površine, dakle livene ploče, zatim masivno postolje koje daje stabilnost mašini itd itd...ovo je čist ručni rad ;) .
i ne baš najbolji ručni rad:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
za sve je kriv Toma Sojer
Post Reply