Skidanje staklarskog kita

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

;) he he za bandere
Last edited by pajja on 27 Feb 2009 15:48, edited 1 time in total.
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Tražio sam ima li nešto što bi zamijenilo klasičan staklarski kit (jednostruki prozori, drveni okviri) pa nabasao na ovu temu.
Bole, kako je ovo kod tebe završilo?
Mene ne zanima skidanje starog kita obzirom da se dijelom sam skida kad ga mrko pogledaš, a dijelom (većim) ostaje. To što ostaje ne bih skidao. Samo bih preko svega prešao nekim kitom, ako takav postoji, tako da sve poravnam te kad se osuši obojim. Dakle, da li je nekom poznato postoji li takav materijal kojim bi se to moglo napraviti, a da nije klasičan staklarski kit. Nešto što je za ovu namjenu, a da se nanosi pištoljem kao "silikon" u kartuši.
Ovi linkovi koje je metabo postavio rade ali ne daju ništa konkretno.
User avatar
IvanR
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 10 Jan 2014 14:24
Location: Knjazevac

Post by IvanR »

Mislim da postoji bas staklarski silikon, Ceresit CS 23 je oznaka.
Nemoj silom,uzmi veci cekic.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14949
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Uh... proslo 8 godina od tada... ko da se seti.
Jesam na kraju uzeo neki "silikon" koji nije silikon, vec je... nesto... verovatno akril (secam se da nije imao "miomiris" silikona).
Cini mi se da je bio neki od Sika, sad koji...
Uglavnom... evo ga stoji 8 godina i nema problema.

Bitna stavka ti je da bude UV otporan.
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Ovaj ceresit CS23 mi nekako baš nije za to. Kako piše u njegovim karakteristikama, nije baš za upojne podloge, a mislim da drvo to jest. U ovom slučaju materijal mora dobro prianjati i na drvo (pod pretpostavkom da se očisti do drveta) i na staklo. Drvo je upojno, a staklo izrazito neupojno. Osim toga nigdje ne piše može li se bojati ili ne, a u mom slučaju mora se moći bojati. Kad sve zbrojim izgleda da ću raditi s klasičnim kitom. Malo sam u međuvremenu "progrgljao" :) , pa izgleda da nije ni tako komplicirano kao što se čini na prvi pogled. Jedno krilo sam juče pokitao s nekim akrilnim koji mi je ostao pa ću vidjeti kako će se ponašati. Čini mi se da ne prijanja baš na staklo.
Post Reply