Spiralni zavrtac-odvrtac

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 585
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Re: Spiralni zavrtac-odvrtac

Post by LepoJeBitiFin »

Ipak " budzevina "
Kako u firmi ponekada ležimo po vascelo vreme iskoristio sam jedan takav dan da ručno sa turpijicama prilagodim jedan uložak za magnetni nastavak .
Image

Image

I tako , odmah sam isprobao da vidim kakav je osećaj .
Uz malo vežbe bez problema zavijam holsrafe 4x40mm u meko drvo . Samo treba imati dobar " apsec " ( oslonac )
Daću mu šansu u mom redovnom alatu kad se recimo zavija-odvija nešto što je " daleko " i nije na ruku ( a mora sa osećajem )
Kao recimo holsrafi što drže viseće elemente , duboko su a ja uzmem yeenke , stavim u neutral I udrii .
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Spiralni zavrtac-odvrtac

Post by mbole »

Mislis na srafove koji drze element za zid?
Sta tu ima "s osecajem"?
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 585
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Re: Spiralni zavrtac-odvrtac

Post by LepoJeBitiFin »

Baš na njih mislim , oni sa sestougaonom glavom .
Jedne prilike nisam imao shrafilicu pa sam pomoću gedore i veće bušilice hteo da obavim taj posao .
Namestim sporu brzinu , pretegnem i on puce pri vrhu .
Od tada uvek ( mašinski ) zavijam do kraja a ručno " osećajno " dotezem koliko treba .
Elem , dok smo na temi , dok sam se igrao primetim PVC kapicu sa zarezom sa donje strane drške .
Ponadam se da se odvija i da se tu čuvaju originalni " bitovi .
Delimično sam bio u pravu

Image

Image

Odvija se ....
Online
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Spiralni zavrtac-odvrtac

Post by mbole »

Onda "bas nemas osecaja" :)
Za to.. prelaz sa sestougaonog 1/4"na cetvrtku 1/4", dva duza nastavka, gedorica 10.. udri...

Ili si kupovao neke mnogo "kineske" srafove :)
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Spiralni zavrtac-odvrtac

Post by drBouz »

mbole, mesas zanimanja i prevozna sredstva :) -taljige su sasvim okej kad ides u polje na pos’o, a auto je tu prilicno neupotrebljiv. I obratno - tim pre sto ovde po gradu maltene ni nemas gde da vezes/pustis konja dok je rmbanje u toku :)
Da tako kazem - sve ima svoje.(pa i sedam metara snega u decembru -ili teska dosada i camotinja tokom kasne jeseni/zime na moru vs “jao ja bih ziveo ovde kod vas na moru” (maj-septembar). - pa i tata bi sine :)
Uzgred, ja isto mislim da ovaj jenki no-way da moze da parira srafilici, osim sto uvek radi. -evo bas kupih zeni neki bajs na oglasu. i kao daj malo da ga pretresem/picnem i td. - I sraf neki zavrnut i sjedinjena korozija gvozdje i aluminijum. -znaci ne postoji opcija da bi ga rucnim alatom tako lako odvrnuo kao sto sam sa udarnom srafilicom.
Da ne bude zabune, da sam pri lovi kao sto nisam, cak i za moje lose hobi zezanje drvetom bez razmisljanja bih pokupovao sve sto ima najkvaitetnije (a to je najcesce i u top klasi cenom) na trzistu. -a one drvene blanje i ove alatke bi eventualno met'o za dekoraciju po zidovima :)
Post Reply