Obrada unutrasnje stolarije sa brusilicom

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Obrada unutrasnje stolarije sa brusilicom

Post by drBouz »

Moguce da smo okasnili, posto si u junu pitao, mada opet, ako ti je vreme izmedju ideje i realizacije isto kao i meni - onda nismo :) :)
Uglavnom, (ne prejudiciram da je tako), ako su vrata mnooogo strokava / masna - recimo moze da se desi u kuhinji koja nema odvod/aspirator iznad sporeta, pa se tokom godina ona prakticno para/mikrokapljice masnoce (ulje, mast, vec ko sta koristi za spremanje klope) zalepe/nalepe. Ono - ne mora da znaci da je kuca strokava, nego ni ne primetis da se to nalepilo na vrata i ne obrises odma, i tokom vremena skontas da su vrlo zuta i da ima neki sloj. I sad, ako je to slucaj, to ce verovatno da potpomaze da se zapuni smirgla na vibro brusilici-slajferici, onaj neki axel (mislim da i drugi proizvodjaci imaju to) za skidanje masnoce je prilicno zla hemija i skida tu sasusenu mast brutalno.
Meni to rekao neko od drugara koji gone bajseve, ja kupio i probao - i stvarno sto rece neko skida grehe unazad do treceg kolena :)
Cisto eto napomenuh, ako neko bude citao temu, a sa slicnom problematikom.
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Re: Obrada unutrasnje stolarije sa brusilicom

Post by Zuba1970 »

Bogami jeste :) ali nema veze svaki savet ili predlog oko farbanja drvenarije je koristan. Pre farbanja su vrata oprana. Ako mislis na pranje masnoce pomaze mislim onaj zuti Grosso (ili kako se vec zove,mrzi me sada da idem da vidim). Ali ne znam koliko je on dobar za drvo. Samo da napomenem da sam ofarbao i ulazna metalna vrata. Jedino sto nisam farbao je drvenarija prema terasama (tu bas ima posla) i pogotovo jedan prozor gde je drvo bas propalo tu mora da se spali to jest do osnove sve skine pa onda da krene igranka.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Obrada unutrasnje stolarije sa brusilicom

Post by mbole »

Axel Sgrasso :)
Odlican za cisscenje kucnih masnoca.

Samo obavezno koristiti rukavice, nije nimalo nezan prema kozi.
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Re: Obrada unutrasnje stolarije sa brusilicom

Post by Zuba1970 »

Da taj Axel Sgrasso (zuta boja tecnosti).
Post Reply