Povezivanje aspiratora

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Povezivanje aspiratora

Post by rekreativo »

Zdravo,
Jedno pitanje koje mozda nije direktno vezano za stolarski rad...
Potrebno je provuci crevo za aspirator kroz korpuse, cev u zidu je fi110 a na aspiratoru moze biti 150ili 120,ili dodatno smanjiti redukcijom.
Pitanje je, kog precnika alu crevo za aspirator uzeti ako je izlazna cev u zidu 110, pretpostavljam da crevo treba da ulazi u cev pa onda je 100 ili max 110 ako je moguce ga malo suziti
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Povezivanje aspiratora

Post by maricaiivica »

Vidi gde ti je lakse da stavis redukciju, na zid ili aspirator, zbog prostora. Od toga ti zavisi koje ces crevo da vuces. Probaj da vuces barem 110, koliki ti je dalji prolaz.
Redukcije za crevo imas one plasticne za razne precnike.
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Re: Povezivanje aspiratora

Post by rekreativo »

Hvala.
Uz aspirator je dobijena redukcija sa 150 na 120, a imam i tu visestepenu redukciju 150,120,110,100... crevo 100 lepo legne u zid, a na reducir pri aspiratoru naravno nece
A i moja zelja je je sto sire crevo..al cev u zidu je svega 110

Jedino to sa redukcijom pri zidu al se plasim da ne spadne, sve su nekako plitke ,svega par cm

Da li moze alu crevu 110 da malo smanji precnik da upadne u cev 110?
Ili da navlacim crevo vece od 110 preko cevi u zidu a ne da ga uvlacim u cev...mada mi se to me svidja
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Re: Povezivanje aspiratora

Post by Kole-Stolar »

Navuces preko njega, uzmes neku kvalitetnu lepljivu traku (napr onu za montazu klima uredaja) i s njom oblepis i resio si problem ;)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Povezivanje aspiratora

Post by maricaiivica »

Ja bi tu cev namazano silikonom, navukao crevo, malo ga prelomio na jednom mestu, da dobije trazeni precnik, obavio okolo traku nekog tankog kartona ili gume i stegao selnom preko te trake.
Ta alu creva su toliko tanka da je postalo smesno i mnogo ih je lako probusiti. Zbog toga traka pa selna preko
User avatar
rekreativo
Šegrt
Posts: 37
Joined: 17 Dec 2014 00:16
Location: Beograd

Re: Povezivanje aspiratora

Post by rekreativo »

Hvala na idejama i predlozima
Probacu sa crevom 120 i reducirom do zida, ako ne uspe onda cu navuci crevo preko i pritegnuti kako ste predlozili
Post Reply