Koju glodalicu kupiti

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Koju glodalicu kupiti

Post by yaki »

Ajde s obzirom na vaše iskustvo koju glodalicu mi preporučujete od ove dve. Treba mi povremeno da oborim ivice i neki plići utor.

Makita 3709 cena 9300 RSD

https://www.iskraservis.pro/product/mak ... lica-3709/

Image

ili

BOSCH Glodalica GKF550 cena 7000 RSD

https://gigatron.rs/glodalice/bosch-glo ... 550-388421

Image

Da li išta vrede one makite na KP koje se prodaju za 2500 RSD

https://novi.kupujemprodajem.com/alati- ... 1876996167
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by Kole-Stolar »

Ne ne vrede nista, man se toga, svako ko zna kolko ove male glodalice imaju obrtaja trebalo bi bar malo da zavoli sebe i pobegne od tih igracaka za dve i po crvene cim ih na slici pogleda.....
Od ova dva modela oba ce obaranje ivica odraditi besprekorno uz odgovarajuce glodalo, za "plici utor" moze da posluzi uz neke sablone i slicno....
Posto spominjes te "plice utore" ja bih pre dodao malo novca i uzeo neku malo jacu glodalicu, napr Makitu RP0900.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by mbole »

Ako ce ti to biti jedina glodalica, onda se slazem sa Koletom da je bolje uzeti malo jaci model.
Ako nista... izbor glodala sa prihvatom 8mm je daleko veci.

Ali, ako vec imas neku, onda je maltene sve jedno koji od ova dva uzmes, kada pricamo o osnovnom radu.
Ja bih gledao da li postoji i sta od pribora za njih, pa se na osnovu toga odlucivao za jednu ili drugu (ili neki slican model).
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by yaki »

Upravo kupio, Bosch POF 1200 AE, posle detaljne pretrage našao je za 8900 RSD. Čim je uzmeš u ruke vidiš razliku u kvalitetu u odnosu na onu iz Lidla koju sam kupio i neupotrebljenu prodao po istoj ceni.
:)

Image
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by singer »

I ova nije bog zna sta ali je upotrebljiva :prsgore:
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by maricaiivica »

yaki wrote: 24 Sep 2022 11:15 Upravo kupio, Bosch POF 1200 AE, posle detaljne pretrage našao je za 8900 RSD. Čim je uzmeš u ruke vidiš razliku u kvalitetu u odnosu na onu iz Lidla koju sam kupio i neupotrebljenu prodao po istoj ceni.
:)

Image
A sta fali Lidlovoj?
Opao im kvalitet?
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by yaki »

:)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by BR »

Velika je steta sto na evropskom trzistu nema glodalaica sa fiiksnom bazom, osim. tiih, jako malih ivicnih, i nekoliko vrlo skupih modela. Za pojedine poslove, bolji su izbor od potapajucih, uz to sto su prilicno jeftinije.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by Kole-Stolar »

Taj POF 1200 sam kupio na slepo kao prvu glodalicu ne znajuci o njoj mnogo i o rucnim frezerima uopsteno, za ovih 7-8 godina kolko je imam mogu reci da je premasila moja ocekivanja, znao sam s njom u stolu drljati po celo pre podne, iz ruke je odradila svasta, mucio sam je posteno, ove godine stradale cetkice, odradio sam komplet servis otklonio par neodstataka i ne dam je dok ne rikne totalno, postoje mnogo bolje al za te pare.... vreedi.
User avatar
yaki
Majstor
Posts: 275
Joined: 25 Sep 2016 17:51
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by yaki »

Evo mikroregulacije kao i na skupljem modelu :)

https://www.youtube.com/watch?v=dpnYVuJ ... 0%BE%D0%B2
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by maricaiivica »

Ovde nisu ni nalepnicu zalepili u Bosch-u :(
User avatar
Alvi
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 19 Jul 2017 13:41
Location: Batajnica

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by Alvi »

Zar nije bila priča da je zeleni Boš sad kao i bilo koji drugi kinez ili tu negde, ili se nešto promenilo u međuvremenu?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by mbole »

Hmmm... ne bas da se secam... ne tvrdim...
To vazi za B&D, oni su postali zaista losi.

Zeleni je otprilike taman tu negde gde mu je i cena, to jest izmedju kineza i ozbiljnih firmi.
Pricam uopsteno naravno.
Uvek u gami alata iskoci neki koji je iznad ili ispod proseka.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by BILJEŽNIK »

Bosch, zeleni i plavi, su se srozali u odnosu na alate prije trideset godina. Imam ovakvu glodalicu i jednom je pala sa stola. Iskrivile su se vodilice i maksimalno uranjanje više nije moguće. Još uvijek imam Singerov GOF 1300 ACE koji radi gotovo besprijekorno i nakon više od dvadeset godina, pretpostavljam. Za navedeno bi bolja opcija bila Makita RT 0700 sa kompletnim priborom. Može se nabaviti za cca 250 €, ali toliko je dobra da imam tri komada. Doduše, samo je jedna s kompletnim priborom, dvije su vulgaris, za 120 € cca.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju glodalicu kupiti

Post by maricaiivica »

Trenutno se DeWalt probija sa prilicno niskom cenom i pristojnim kvalitetom za taj rang.
Mislim da u prethodne 2 godine nisu bili losa kupovina.
Makita se iskvarila u donjem cenovnom rangu.
Sa Milwaukee udarnom srafilicom sam se razocarao i pokajao.
--------------------------- spojene poruke

BILJEŽNIK wrote: 23 Oct 2022 21:29 Bosch, zeleni i plavi, su se srozali u odnosu na alate prije trideset godina. Imam ovakvu glodalicu i jednom je pala sa stola. Iskrivile su se vodilice i maksimalno uranjanje više nije moguće. Još uvijek imam Singerov GOF 1300 ACE koji radi gotovo besprijekorno i nakon više od dvadeset godina, pretpostavljam. Za navedeno bi bolja opcija bila Makita RT 0700 sa kompletnim priborom. Može se nabaviti za cca 250 €, ali toliko je dobra da imam tri komada. Doduše, samo je jedna s kompletnim priborom, dvije su vulgaris, za 120 € cca.
Teska je to alatka za padove sa stola. Realno, nisam iznenadjen.
Ipak su to alatke koje su u nizem cenovnom rangu, gde se stedelo cak i na debljini plastike.
Post Reply