Rundovanje mdf-a - pomoć

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
marbelyu
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 02 Apr 2016 10:52

Rundovanje mdf-a - pomoć

Post by marbelyu »

Poštovani forumaši pozdrav!

Naime kupio sam neke kuhinjske frontove u Ikei za male pare ali mi za ostatak treba širina 50cm a oni to nemaju (samo 40 i 60cm). Ono što bih vas pitao da li znate nekoga ili neku firmu (npr. Darex, Pinoles i sl.) koja seče pločasti matrerijal i obrađuje mdf a da ima ovakvu šaru u ponudi? Sreo sam je i u Formi Ideale ali oni takođe nemaju 50cm i ne rade po narudžbini.

Hvala :pivo:

Image Image Image Image
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Rundovanje mdf-a - pomoć

Post by maricaiivica »

To je uobicajena sara.
Pitanje je dubine i sirine sare.
Generalno, gotovo svaki stolar bi to mogao napraviti.
Naravno, ocekivano bi bilo da cena bude 20 puta veca..ali kada uprosecis, opet si dobro prosao
User avatar
marbelyu
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 02 Apr 2016 10:52

Re: Rundovanje mdf-a - pomoć

Post by marbelyu »

Hvala na odgovoru ali ovo nije uobičajena šara veruj mi. Bio sam kod njih 20 i svako ima nešto slično ali ne ovako. Meni treba baš ova šara pa razmišljam ako ima forma ideale možda ima još neko.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Rundovanje mdf-a - pomoć

Post by maricaiivica »

U pitanju su dva razlicita glodala. Jedno radi levu a drugo desnu stranu kanala.
Da ces naci bas identicnu saru, postoji mogucnost ali ne prevelika. Da ces naci nesto vrlo slicno, verujem da mozes.
Npr ovo glodalo bi moglo biti jedno https://www.cmtorangetools.com/eu-en/in ... ts-for-mdf
A ram bi morao da se radi iz dva koraka. Prvo unutrasnja sara pa da se nalepi ram i onda on profilise
E sad, kada dodjes u neki Darex sa pitanjem da naprave istu saru, pa naravno da su gledali da te se sto pre rese :D
Ako ti malo spustis kriterijum...
Ipak si se ti upustio u projekat "to je sto je" :sljap:
--------------------------- spojene poruke


Dodatna muka ce biti boja.
Ni tu se nemoj nadati da ce ton biti isti, nema sanse
Bolje odma udari neku kontru, mozda i neki furnir,...
User avatar
marbelyu
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 02 Apr 2016 10:52

Re: Rundovanje mdf-a - pomoć

Post by marbelyu »

"Ipak si se ti upustio u projekat "to je sto je"

Tu si skroz u pravu a i ovo za Darex :dada: Da menjam koncepciju izrade sad je kasno. Kuhinja je gotova 90%. Samo mi fale frontovi fioka i jedna vrata širine 50cm. Boja mislim da neće biti problem pošto sam upoređivao moje elemente sa nekim drugim kod dva stolara i identične su ral9001, boja slonovače, prljavo bela itd.

Stolari vrv neće da se cimaju da prolaze sa dva glodala, posla ionako imaju puno tako da ih zabole... :cry:

Nego rekoh da pitam ako neko slučajno zna za nekoga ko ima ovu šaru...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Rundovanje mdf-a - pomoć

Post by maricaiivica »

Pa ovo svakako nije moguce napraviti bez 2 glodala + barem jedna "igla" za coskove + mozda jos jedno za dno kanala.
Koliko god delovalo jednostavno, za pojedinacnu proizvodnju nije.
Post Reply