Bife šarka zamena

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Bife šarka zamena

Post by Zuba1970 »

Poštovanje
Posedujem stari Slovenački orman koji u svom sklopu ima i bife. Problem je što su otišle jedne makaza (pukla plastična vođica) kao i jedna bife šarka fi 30 mm debljine 10 mm.
Vrata bifea koja se spuštaju su dimenzije 51 cm visina i 97 cm dužina. Gledao sam po interenetu za bife šarke jedina slična takva je kod firme Alfa MG ali oni kada sam ih zvao rekoše da ne prodaju ako sam ih dobro razumeo.
Å to se tiče makaza da li bih mogao da ih menjam za neki gasni mehanizam?
Za ove bife šarke nisam pametan gde da tražim (to jest imate li predlog o to još prodaje) i šta da stavim kao zamenu. Niti je Klasično uvlačenje niti rotiranje za klavir šarke. Da li je uopšte pametno (svrsishodn) širiti već postojeću rupu za bife šarke fi 35 mm koje sam video u Okovu na Bežaniji.

Hvala unared na pomoći.
Last edited by Zuba1970 on 05 Jul 2021 21:29, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Poledaj kod fer shop-a, imaju neke modele fi 30, sad ne znam da li ti odgovaraju
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Post by Zuba1970 »

Hvala videcu da li imaju. Na kraju mi dodje da vrata isecem po vertikali ali asimetricno zbog bravice sa kljucem i stavim klasicne sarke sa strane i rucicama.Pa bi se otvaralo kao i ostali deo ormana.
Nalecem na slicne sarke ali nisu oba dela debljine 10 mm.
Ne znam da li bi mi one pljosnate radile radnju? To jest da li rade po istom principu kada se vrata zatvaraju?
Last edited by Zuba1970 on 06 Jul 2021 07:22, edited 1 time in total.
User avatar
Zuba1970
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 05 Nov 2016 23:12
Location: Beograd

Post by Zuba1970 »

Na zalost u Fer Shop-u nemaju te dimenzije ali sam im slikao i poslao na Viber da vide da li ima nesto slicno.

Edit: Nema nista slicno. Vidim ja da cu na kraju da secem vrata od bifea po vertikali.
Last edited by Zuba1970 on 06 Jul 2021 12:20, edited 1 time in total.
Post Reply