Push mehanizam bez magneta

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
DušanMarko
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 18 Mar 2021 16:31
Location: Beograd

Push mehanizam bez magneta

Post by DušanMarko »

Pozdrav svima.
Planirao sam da montiram push mehanizam na ormaru. Tražio sam push mehanizam i odgovarajuće šarke u jednoj prodavnici i čovek mi je dao push mehanizam bez magneta i blum šarke bez opruge. Da li su te šarke dovoljne da drže vrata na mestu kada su zatvorena ili je bolje da odem i zamenim za šarke sa oprugom?
Hvala :)
Last edited by DušanMarko on 18 Mar 2021 16:52, edited 1 time in total.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

Za push mehanizam je obaveza šarka bez opruge kao sto je za profil na forumu obavezna lokacija. :)
User avatar
DušanMarko
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 18 Mar 2021 16:31
Location: Beograd

Post by DušanMarko »

Rekao mi je to, ali sumnjičav sam. Mislim da će vrata stalno biti otškrinuta jer nema sile koja ih drži u krajnjem položaju ili se varam? Vidim da šarke bez obzira što nemaju oprugu imaju neki koliko toliko stabilan položaj.

Na šta još da obratim pažnju prilikom montaže? Video sam ovde da bi trebalo da šarke izvučem 2mm zbog hoda koji ke neophodan mehanizmu, ako sam dobro razumeo.
Last edited by DušanMarko on 18 Mar 2021 18:23, edited 1 time in total.
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

DušanMarko wrote:Pozdrav svima.
Planirao sam da montiram push mehanizam na ormaru. Tražio sam push mehanizam i odgovarajuće šarke u jednoj prodavnici i čovek mi je dao push mehanizam bez magneta i blum šarke bez opruge. Da li su te šarke dovoljne da drže vrata na mestu kada su zatvorena ili je bolje da odem i zamenim za šarke sa oprugom?
Hvala :)
Stavi jedan normalni pant i ostale bez opruge.
User avatar
DušanMarko
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 18 Mar 2021 16:31
Location: Beograd

Post by DušanMarko »

Hvala na brzom odgovoru.
Ima li neko neku šemu za bušenje rupa u milimetrima za šarke?
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

Jel vrata pokrivaju bocne stranice ili upadaju izmedju njih?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Kod sistema sa sarkama bez opruge sam push mehanizam mora imati na sebi magnet,ili bez magneta ali sarke sa oprugom.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
DušanMarko
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 18 Mar 2021 16:31
Location: Beograd

Post by DušanMarko »

Vrata pokrivaju bočne stranice.
@singer i meni je to logično. Uzeću onda šarke sa oprugom, jeftinija mi je opcija. Druga opcija je da uzmem push mehanizam sa magnetom, u tom slučaju moram da doplatim, ovako ću uzeti jeftinije šarke. Ne treba mi ništa toliko fensi i ne znam kako kvalitetno jer se taj ormar i ne koristi toliko, a ne bih da stavljam ručke na njega, lepše mi je bez njih.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

Image
Post Reply