Izrada sobnih kliznih vrata

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
niviktor
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 10 Mar 2021 18:28
Location: Novi Beograd

Izrada sobnih kliznih vrata

Post by niviktor »

Pozdrav,
planiram da radim neko pregradjivanje u stanu i da kupim kasetu za ugradna vrata ( kaseta se montira u ugradni zid :) ).
Zanima me da li je neko radio ovo i da li moze da mi kaze da li ima da se kupe gotova klizna vrata sa stokovima ili da znaju nekog mastora za preporuku koji bi napravio ta vrata i stokove (najbolje bi bilo da je vec radio tako nesto).
Kaseta koju bih kupio je za vrata dimenzije 210x60.

Image


Image
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

https://www.knauf.rs/knauf-pocket-kit-s ... nih-vrata/
Proizvođači materijala za gipsarske radove imaju ta rešenje. Pogledaj na linku i filmove.
Kod brendiranih proizvođača je cena uvek dosta veća, ne znam da li to rešenje postoji kod nekog od domaćih proizvođača.
Ovo rešenje je ako hoćeš da se vrata potpuno uvlače u zid.
Brošura:
http://www.knauf.rs/wp-content/uploads/ ... t-2020.pdf
Za cenu kontaktiraj nekog od prodavaca gipsarskog materijala.
Last edited by DataS on 10 Mar 2021 19:14, edited 1 time in total.
User avatar
niviktor
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 10 Mar 2021 18:28
Location: Novi Beograd

Post by niviktor »

Nasao sam ja gde cu da kupim tu kasetu (15.600 din), meni trebaju vrata i stok.
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

Na pravom si mestu, ako ćeš da radiš drvena ili od sličnih materijala, neko će da se javi od kolega stolara.
U brošuri na linku koji sam postavio imaš primere drvenih (uslovno drvenih, pošto mogu biti od različitih materijala i konstrukcija kao i normalna vrata) i izvedbu od stakla.
Mislim da moraš da se odlučiš za izvedbu kasete, odnosno proizvođača. U brošuri imaš podatke o max. debljini vrata za zidove 125 i 150 mm za Knauf sistem.
U uputstvu za montažu imaš dosta detalja i mera, kakva je konstrukcija.
Za verziju koju si našao bi trebalo da dobiješ slično uputstvo.
Ako kupiš Knauf ili Rigips materijal, nikada nećeš pogrešiti, ali je i cena visoka.
Pretpostavljam da ćeš morati da radiš po meri, gotova rešenja nisam susretao. Ako ih ima, neko će da da informaciju.
Last edited by DataS on 10 Mar 2021 19:41, edited 1 time in total.
User avatar
naddha
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 31 Mar 2021 12:47

Post by naddha »

niviktor wrote:Nasao sam ja gde cu da kupim tu kasetu (15.600 din), meni trebaju vrata i stok.
niviktor, gde ste nasli kasetu za 15.600 din? trazim nesto slicno, ako mozete da ostavite link ili adresu/telefon bilo bi super! hvala!
User avatar
niviktor
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 10 Mar 2021 18:28
Location: Novi Beograd

Post by niviktor »

naddha, izvinjavam se nisam ulazio na forum pa kasnim sa odgovorom :)

Kasetu sam kupio u firmi Kalcer, Batajnički drum 294. Ja sam hteo da kupim kasetu "Orchidea" (koja je vec sklopljena i samo se postavi) koju nisu imali na stanju pa su je porucili, ali im je stigla druga "Eclisse" (ova kaseta se sklapa, nije nista komplikovano), cena je ista. Sada samo jos da vidim kako cu vrata i stokove da napravim :D

Jos da napomenem, vrv mozete dosta jeftinije da prodjete, jer poenta te kasete je u sini koja nosi vrata (potrazite na internetu mehanizam za klizna vrata), a ostalo su profili. To sigurno moze svaki majstor da vam napravi kada ukraja pregradni zid, samo tu sinu da usrafi u gornji profil.

Pozdrav!
Last edited by niviktor on 13 Apr 2021 08:47, edited 1 time in total.
Post Reply