Debljina letvica i stabilnost lameliranog drva

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Licno pomislih - jbt - ovo ti dodje da budes riba - i da te spice ovim, i da ti ne bude zao :) :) :)
**pitanje: gde se nabavlaju ove / ovakve gume. -nesto sam u tripu da si napravim pracku, dosadilo mi na vikendici da berem lesnike vazdusarom :)
regularan tip skroz
User avatar
Dentex
Šegrt
Posts: 30
Joined: 10 Feb 2021 00:29
Location: Dubrovačko - neretvanska

Post by Dentex »

Hvala na komplimentima :)

Sto se guma tice, ne znam da ce vam biti dobre za pracku, promjer minimalni je 14mm i treba solidna sila za natezanje.

Mislim da sam negdje procitao da je za pracke dobra guma za katetere a ukoliko bas zelite probati ove za podvodne puske, bilo koja trgovina opreme za podvodni ribolov ih ima, samo je pitanje koliko je sirok izbor jer nisu sve gume jednako dobre.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Za pracku, imas "sportske" gume. Valjda ih razvlace , sta li. Ravne, sirine 10-tak cm, pa seces konusne trake prema jacini koju hoces (imam negd ei proracunem al to kad se vrnem kucama). Ima ih u nekoliko varijanti (crne, zlatne...), zavisno od jacine.
Zadnji put sam ih kupovao u nekoj radnji u SC Banjica (ubij me ako se secam imena radnje).
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Ma ove cevke su bolje, posto ravnu gumu ako ne seces presom, tj. iz jednog poteza - tamo gde je rez nastavljan (ako seckas skalperom, ili makazama) se iskrza i krene da puca, iako je jos zdrava (ono nije se rasusila od sto stoji). A imao sam svojevremeno cevku - koje su koristili medicinari kad ti vade krv, ono crevce - pa ta je mnogo duze trajala nego one od fuce od unutrasnje gume sto smo arcili tada, i naravno ubivala je na licinom mestu. Imaju i one cevke gumene / gotove sa kozom sto se kupe po prodavnicama "wanna be a vojnicina ljuta", ali nisu dobre. Evo upravo sam na vikendaji, i veverice mi demoliraju i lesnik i oraj, i onda je tu pracka zgodna - posto tu mogu da zveknem pored njih - samo da ih naplasim, jer necu da ih kokam. (*svojevremeno, veverac stoji na oraju i krcka ga - ja mu odlomim vazdusarom oraj pored njega - pa potres'o se tu negde izmedju nula i nimalo :) :) . baraba mala :) )
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jel si cuo nekad za okrugli skalpel ? :)
Ja pravio, ima i snimak ovde na forumu... radi samo tako evo vec 7 godinica :)
Ajd kad se vratim iz germanije, pa cemo jedan dan da se nadjemo da vidis...
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Da da, naravno da sam cuo. -evo sad :) (jel' nesto na fazon malog noza za jos manju pizzu ili ona testa? - tipa rotirajuci list very ostar, da tako kazemo - beskrajne ostrice).
regularan tip skroz
Post Reply