paulovnija grede

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
newbie
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 21 Nov 2020 08:49
Location: Zagreb

paulovnija grede

Post by newbie »

Pozdrav svima,

zna li netko gdje bi se mogle nabvaviti grede od paulovnije? Trazim u pravilu 5x5 cm 6x6cm i slicno.
U pravilu trazim drvo koje je jako lagano. Lakse od jele, bora, lipe...

hvala
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

NE znam kod vas, al kod nas je pauloniju nemoguce naci. Uprkos godinama proslim od obedjanja da ce ovde biti na hilljade kubika izuzetno skupe daske, od drveta koje je preko 1000 eura u oblovini.

Da budemo iskreni, nije ni steta.

Za sta ti treba? Kao jezgro za lameliranje?
User avatar
newbie
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 21 Nov 2020 08:49
Location: Zagreb

Post by newbie »

BR wrote:NE znam kod vas, al kod nas je pauloniju nemoguce naci. Uprkos godinama proslim od obedjanja da ce ovde biti na hilljade kubika izuzetno skupe daske, od drveta koje je preko 1000 eura u oblovini.

Da budemo iskreni, nije ni steta.

Za sta ti treba? Kao jezgro za lameliranje?
Ma i ovdje je uzasno tesko naci u HR. Ima jedan ducan, ali kubik kosta 800 eura.
Treba mi za izradu akusticnog QRD difuzora, gdje nije toiliko bitna stavka koje drvo se koristi, a iz tog razloga bih htio sto lakse drvo a da nije skupo.
Taj QRD difuzor bih radio sam, imam mislim sav potreban alat, makar se stolarijom bavim iz hobija.

Ako imas prijedlog za neko lagano drvo a da nije skupo, slobodno daj prijedlog.

hvala
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Posto je cena ogranicenje, najbolji izbor je smrca. Nema boljeg odnosa cena/tezina. Sledeca, otprilike 10% teza je topola. Lipa je teza od obe. i tu se izbor jeftinog a lakog zavrsava.

PAulonija bi trebala da kosta manje od sve tri, da su price tacne, ali je to prevara, kao i puzevi.
User avatar
newbie
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 21 Nov 2020 08:49
Location: Zagreb

Post by newbie »

BR wrote:Posto je cena ogranicenje, najbolji izbor je smrca. Nema boljeg odnosa cena/tezina. Sledeca, otprilike 10% teza je topola. Lipa je teza od obe. i tu se izbor jeftinog a lakog zavrsava.

PAulonija bi trebala da kosta manje od sve tri, da su price tacne, ali je to prevara, kao i puzevi.
thanks. Bar si me rjesio nekih muka. Potrazii cu tim redoslijedom - smreka(smrca) pa topola ako nadjem negdje.
Post Reply