Ime ovog proizvodjaca

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
luk492
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 25 Dec 2020 21:36
Location: Novi Sad

Ime ovog proizvodjaca

Post by luk492 »

Ulazim polako u nove vode, pa pocinjem da prikupljam alat.
Uzeo sam blanju na najlonu, ali se nalepnica na nozu pocepala, pa ne znam koji je proizvodjac, da li mozda neko od clanova foruma mozda zna koji je ovo proizvodjac?

U pitanju je noz od, koliko na internetu vidim, drvene blanje tzv. “jointers plane” 60cm duzine

Image

Hvala
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Poljane garantie. Samo ne znam da li je iz vremena stare juge, ili kasnije, iz devedesetih. Video sam jos jedan takav, sa nesto boljnom nalepnicom, donji deo se nije citao, ali je gornji bio dobar. Sad znam sta je na celom.

Koliko sam se raspitao, to je bila jedna mala manufaktura, u Poljanu nas Skofjom Lokom.
User avatar
luk492
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 25 Dec 2020 21:36
Location: Novi Sad

Post by luk492 »

Eto, dakle domaca proizvodnja. Nisam znao da su i nasi bili u tom biznisu. Svakako je lepa i kvalitetna blanja.
Hvala lepo na informacijama.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pravilo se na ovim prostorima svasta, a onda smo valjda zaboravili kako, ili se ne isplati, posto ne moze odjednom da se mazne puno proizvodnjom.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Oduvek smo bili dobri djaci. Evo na primer nasa deca kidaju matis i ostale prirodne nauke.
E sad, kad je djak dobar - a dodje mu hostapler, prevarant, bitanga i baraba da ga poduci kako treba - onda ta dobra deca se izveste u tome da budu bitange. Srecom, svima su ostali nokti, pa svako moze malo da se cese (posle), kao sto se mnogi cesu danas na tom potezu skofje/bogorodica/efzoni.
Truljenje je kompleksan proces :) :)
regularan tip skroz
Post Reply