Potezni ger - izrada pokrenog stola - neka pitanja

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
leruman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 22 Apr 2018 11:39
Location: Pozarevac

Potezni ger - izrada pokrenog stola - neka pitanja

Post by leruman »

Pozdrav svima na forumu.

Pre nekog vremena sam kupio potezni ger, i hteo bih da napravim za njega pokretni sto. Nasao sam gomilu uputstava na interentu, i ideja za konstrukciju. Medjutim nekih elemenata koje oni koriste za izrad teze je naci kod nas , posebno sad kad su ovi uvozi stali ili smanjeni. Pa me intereuju neke stvari vezano za te stolove, kako su ih ljudi radili kod nas. U principu bih sto izradio od iverice, ojacan letvama zbog cvrstoce

- Za povrsinu po kojoj bi klizalo drvo koje se sece bih uzeo ivericu ili medijapan. Sta je bolje po pitanju dugotrajnosti i cvrstoce na savijanje?
- Da li vredi dati novac da se ta gornja povrsina napravi od neke jeftinije radne ploce za kuhinju? One su po 38 mm debjjine, sto bi teorijki dalo vecu cvrstocu na savijanje i trajnost povrsine.
- Gde kod nas mogu da se nadju proste aluminjumske sine za T- navrtku. Da mogu da urezem zljeb u ivecu i da tu vodjicu usrafim tu. Znam da mogu da nadjem 2020 ili 3030 profile ali mi je to malo preveliko za vodjicu za granicnik.
- Zna li neko gde moze da se nadje tocak koji ima sistem za podiznje i spustanje u dizajnu? Vecinom sam nalazio koji su fiskne visine, sa eventualnom kocnicom.

Hvala svima unapred na pomoci :)
Last edited by leruman on 21 Jun 2020 14:31, edited 1 time in total.
Post Reply