Glodalica do 15 000 dinara?

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
Boris_Amater
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 01 Mar 2020 13:42
Location: Šid

Glodalica do 15 000 dinara?

Post by Boris_Amater »

Pozdrav, vidim da nema puno izbora do 15 hiljada dinara, uglavnom su kinezi. Razmisljao sam uzeti zeleni bosch 1400 ali video sam u par tema ne hvalite ga bas.

u uzi izbor su usle glodalice:

1. Bosch POF 1400 ACE + 6 glodala 14 000 dinara - https://www.gama-alati.rs/bosch-pof-140 ... 6c820.html

2. BLACK&DECKER KW1200E 10 600 dinara - https://www.bcgroup-online.com/glodalic ... 200e-45239

3 Skil 1840aa oko 10 000 dinara, ako ga nadjem negde, svuda rasprodan - https://www.bcgroup-online.com/glodalic ... lica-41279

u tom cenovnom rangu ulaze naravno i einhell, villager i slicno i to uglavnom ispod 10 000.

Sta mislite o navedenim glodalicama?
Last edited by Boris_Amater on 01 Mar 2020 14:34, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

mozes pitati ovoga: https://www.kupujemprodajem.com/Alati-i ... -oglas.htm izgleda da oglasavac ima radnju, sudeci po oglasima, pitaj za garanciju.
Taj bleken deker ima 6,5 kila, mislim da je isuvise tezak. Inace ga je hvalio jedan nas clan iz Makedonije, (mislim da je @Dikar).
Sto se Bosch-a tice, plavi su profesionalnog kvaliteta, a zeleni ne znam...
Ovih dana ima i nekih modela Makita na popustu, na primer ovi, ako nekom odgovaraju:
https://www.kupujemprodajem.com//Alati- ... =581485967

https://www.kupujemprodajem.com//Alati- ... =581485967
User avatar
Boris_Amater
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 01 Mar 2020 13:42
Location: Šid

Post by Boris_Amater »

Hvala na odgovoru.
Jednorucna makita rt0700c mi ne odgovara, rt0700cx2j je odlicna stvar za imati, ali nazalost ne ulazi u moj budzet.

Vidim preporucio si mi makitu rp0900, Ta glodalica na papiru je u svakom pogledu losija od zelenog boscha. Sto je po tebi prednost te glodalice u odnosu na zeleni bosch 1400?
I sta mislite o skil 1840aa? Ni ta marka nije nista kvalitetnija nego zeleni bosch.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Borise, sve Makite, original naravno, su mnogo bolje po kvalitetu od svih tih pobrojanih. Po kvalitetu elektricnih alata jedino je bolji Hilti od Makite, ali i skuplji, mada hilti i ne pravi glodalice kolliko znam. Zato sam ti i napisao da pogledas i to eventualno, a za pocetak nece biti bacen novac i ako kupis taj skill, jer to nije neka velika cena.

U mnogome zavisi i sta ces raditi i sa kojim materijalima i kolikim glodalima, ali videces i sam tokom vremena da ce ti najcesce odgovarati neka manja i laksa. Svi koji prvi put kupuju, u 99% slucajeva se uhvate za sto vecu i sto jeftiniju... ali to je tako u covekovoj psihi. Uostalom, sta god da kupis, radice, nesto ce se kvariti, lomiti, nesto ce trajati duze i t.t.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

Boris_Amater wrote:Hvala na odgovoru.
Jednorucna makita rt0700c mi ne odgovara, rt0700cx2j je odlicna stvar za imati, ali nazalost ne ulazi u moj budzet.

Vidim preporucio si mi makitu rp0900, Ta glodalica na papiru je u svakom pogledu losija od zelenog boscha. Sto je po tebi prednost te glodalice u odnosu na zeleni bosch 1400?
I sta mislite o skil 1840aa? Ni ta marka nije nista kvalitetnija nego zeleni bosch.
Skill je obicno djubre.
Imam jednu skoro istu takvu.....
Jednom je upotrebljena a pootpadamo je sve sto je moglo da otpadne s nje !!
O luftu i preciznosti da ti i ne pricam .....
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

Pezzo wrote:Borise, sve Makite, original naravno, su mnogo bolje po kvalitetu od svih tih pobrojanih. Po kvalitetu elektricnih alata jedino je bolji Hilti od Makite, ali i skuplji, mada hilti i ne pravi glodalice kolliko znam. Zato sam ti i napisao da pogledas i to eventualno, a za pocetak nece biti bacen novac i ako kupis taj skill, jer to nije neka velika cena.

U mnogome zavisi i sta ces raditi i sa kojim materijalima i kolikim glodalima, ali videces i sam tokom vremena da ce ti najcesce odgovarati neka manja i laksa. Svi koji prvi put kupuju, u 99% slucajeva se uhvate za sto vecu i sto jeftiniju... ali to je tako u covekovoj psihi. Uostalom, sta god da kupis, radice, nesto ce se kvariti, lomiti, nesto ce trajati duze i t.t.
I FESTOOL je bolji od Makite.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

J.Vlada wrote:I FESTOOL je bolji od Makite.
Za glodalice vrlo diskutabilno.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Br moram se malo umešati....
Imam tri makitine 1110 , 3612 , 2300 i dobre su
Imam i Festool 700 , 1010, 1400 , 2200 i one su još više dobre
U principu nemoguće uporediti jer kako mi se čini filozofije su im sasvim drugačije.
Ako čoveku treba radni konj za neke ne velike pare makita je ono pravo
Ako pak želi preciznost , mnogo dodataka za lakši rad , vrlo malo piljevine i najvažnije tihi alat onda Festool svakako
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

A što se tiče boša , skila i ostalih..... onda bolje kineza pa čoveku bude lakše kad se raspadne alat
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

U zadnje vreme sam se igrao sa jednim OF2200 sa gomilom dodatne opreme. Imam Makitu 2300 kao i ti, takodje sa gomilom dodatne opreme. Kada ih uporedim, ne mogu da nadjem ni jednu prednost festoola osim bolje kontrole prasine, a ni to nije uvek upotrebljivo.Jeste da podesavanje dubine izgleda naizgled lepse, ali je to samo stvar navike. Sto se buke tice slazem se, no ionako uvek nosim antifone, a sam alat je daleko veci izvor buke nego sama masina, tako da je to besmislena kategorija.

Po onome sto sam merio, Makita je preciznija na onome sto se racuna, tj po vertikalnosti osovine u svim polozajima cak i kada je opterecena asimetricno, kao i po bacanju alata.


Da kostaju isto, i da treba da se odlucim za jedan izbor bi mi bila Makita a ne Festolol. Pre svega zato sto je mnogo otvoreniji sistem, i ne zahteva kupovanje besmislenih dodataka, nego pase svasta sa otvorenog trzista.
User avatar
Boris_Amater
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 01 Mar 2020 13:42
Location: Šid

Post by Boris_Amater »

Znaci po vasem misljenju najbolja glodalica za 15 ak hiljada je Makita rp0900?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne postoji "najbolja za 15-tak hiljada".
Postoji najbolja po toj ceni za odredjenu vrstu posla.

rp 900 odnosno njenu prethodnicu (ne secam se vise tacnog naziva) sam imao.

Nikako se ne slazem sa BR-om po pitanju opreme za glodalice, posto on zaboraljva da ljudi hoce da to kupe ovde, a ne po belom svetu kao on :)
A ovde nema nicega, ili barem nije bilo. Najobicniji sestar za makitu sam morao da pravim. Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu.
A oprema je bar pola vrednosti glodalice. Dosta toga naravno moze da se napravi, al nece svako da se zanima time.

Nazad na rp900. Sa njom moze lepo da se radi, masinica ima sve kvalitete koje treba da ima (ne klacka, precizna caura...), ali ima malo snage.
To ce reci, ako ces raditi sa manjim glodalima, ona jeste najbolji izbor, i radice savrseno.

Ali... ako ti treba da radis nesto sa vecim glodalima (tacnije sa glodalima koja skidaju vecu kolicinu materijal u prolazu), dzaba sva preciznost, kada ona to jednostavno ne moze da izgura.
Bolje je losija masina koja moze da zavrsi ono sto tebi treba, nego bolja koja ne moze.
Ustvari, najbolje je sacekati i skupiti jos para za dobru koja moze, al...
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Treba uzeti u obzir i da su veca glodala jako skupa, sto znaci da je to ondak sasvim druga racunica.
User avatar
Boris_Amater
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 01 Mar 2020 13:42
Location: Šid

Post by Boris_Amater »

Upravo idem iz prodavnice gde sam pogledao bosch pof 1400 ace. I stvarno glodalica se klacka zbog desne noge. I u zavisnosti kako se naslonim na nju, odnosno ako se naslonim na desnu rucku, glodalo ne bude pod uglom od 90 stepeni. I bogami jasno je vidljivo. Makitu nisam nasao, bio sam u dve radnje mixal i iskra servis u beogradu, bila je makita mt 3601 u iskra radnji, kaze mi prodavac da je glodalica indenticna plavom bratu sa delovima, ja nesto sumnjam u to.. sta vi mislite o tome?
Last edited by Boris_Amater on 04 Mar 2020 16:40, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Crvena makita, tj MT serija je kineska proizvodnja i verujem da su i ugradjeni materjali kineski. A i za pllave makite se smatra da su najkvalitetnije one na kojima pise made in japan, uk i germany. To se kupuje kod pouzdanih prodavaca, ja sam ti i stavio link za Belanovica, koji ih i servisira.
Ako ces kinesku robu i neku u tom cenovnom rangu koja moze odgovarati i za veca glodala, onda na primer ima iskra ero od 1600w i sa prihvatom za 8 i 12mm. Kosta 10,500 din u superalati.rs. Za veca glodala je potrebno najmanje 1600w. I lepo je sto ona sve to ima na spisku. Nije lepo sto kod tih jeftinih proizvoda nisi siguran kada ce nesto puci i sto su servisi nikakvi.
Post Reply