Stolica za ljuljanje ,,Story chair,,

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Stolica za ljuljanje ,,Story chair,,

Post by peradetlic »

Image

jel pravio neko ovakvu stolicu il je pravi jedna priljateljica traži da kupi
ne mora biti identična al da bude na ovaj fazon da deda može da se ljulja sa unucima
ako je neko zainteresovan za izradu evo prilike
pozdrav
za sve je kriv Toma Sojer
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

MIslim da ce prijatelj biti vrlo neprijatno iznenadjen kada cuje cenu za takvu stolicu. Ako je ovakva kao na slici.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 585
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

I ja sam zainteresovan ......................... da cujem cenu :)

Ako saznate istu podelite ovde sa nama :tummenupp:
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Khm... prvi pogodak na googletu:
https://www.thisiswhyimbroke.com/story- ... ing-chair/

Sitnica :)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Cena obicne stolice za ljuljanje tog tipa pocinje od nekih 3500 dolara preko bare. Po svemu sto sam video, potrebno je nekih 200 radnih sati za sve, i to kada imas gotove sablone i forme za lameliranje. Gro cene nosi sam rad, ostalo je sitnica, posto je materijala u sustini jako malo.

Ova na slici je jos komplikovanija. Ovako na prvi pogled treba barem tri razlicita sablona za lameliranje elemeata, mada je moguce da su bocne kratke lajsne lamelirane na istoj formi kao i glavne. Ako neko pravi jednu stolicu ovog tipa sve forme moraju da budu uracunate u cenu. Uz to mora da se napravi i jedan komad od jeftinog drveta, da bi se proverila geometrija.

Za spjeve nogu sa sedistem ti treba set posebnih glodala. Taj spoj moze da se napravi rukom, ali je utrosak vremena poveci. Dodatno zadnje noge se sire pod uglom od 5 stepeni na gore, pa to zahteva jos jedan set glodala za spoj pod tim uglom. Sve to moze da se nadje, ali kosta. Sediste se takodje oblikuje rucno, moze naravno i na CNC-u ali i to kosta. I kada se sve zavrsi, svi prelazi zahtevaju obradu turpijom i rukopm, ili nekim biaksom, ali je i to surov rucni rad.

Sad, racunica ko0d nas je uvek pitanje sta i kako. Koliko kosta radni sat stolara? Ajd da ne dodajemo vreme ni za jedan sablon, i prototip, i da kazemo da su preko bare sporaci, moze to ovde brze. Opet, za pocinjanje iz pocetka, trebbalo bi isto vreme. Znaci mesecna majstorska bruto plata. Tesko da je to ispod 1500 eura kao neki minimum, mada verujem da je daleko vise. Na to treba dodati sve specificne alate, posto je pitanje kada ce iskrsnuti sledeca. To je za ceo set nekih 250 eura, samo za glodala za spojeve.

Sad neko prostije uprosceno resenje, koje zahteva manje rada, manje skupe spojeve je druga prica. Nisam razmisljao o tome.

Meni je Maloof stolica vrhunac dizajna. Planiram da ih napravim za trpezariju, i polako skupljam alate, za trenutak kada cu imati gde da ih stavim, i kada budem imao vise vremena da ih napravim.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 585
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

mbole wrote:Khm... prvi pogodak na googletu:
https://www.thisiswhyimbroke.com/story- ... ing-chair/

Sitnica :)
Jbte 7000$ , za te novce bi mogao uzivo da odgledam https://nflonlocation.com/superbowl-tickets/

Ali , svako od nas ima neke svoje prioritete :pucko:
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

upropastiste coveku temu.
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

Nema ništa bolje od zero gravitiy chair...Imao sam priliku da je probam pre 3 godine u Burgasu...savršenstvo
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sto upropastismo?
Pa jel pitao posto je?

A stvarno... ako neko ocekuje da dobije ovo za 100-200 evra... u startu se grdno zahebo.
Ko sto BR napisa, ovde ima da se oderes od rada, cak i u uproscenoj varijanti.

Fakat... nisam ni ja ocekivao bas 7 iljadarki, al nisam ni ocekviao nesto ispod par hiljada.
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

sve ovo sam im i ja ispričao od gore navedenog oni me začuđeno gledali bili iznenađeni što niko neće da im pravi pa se setili mene
sve ovo bla bla šabloni glodala ručno itd im izdeklamovao već sam video potencijalnu temu za forum a ne sebe da radim ovu stolicu ni matrijala u mom okruženju za ovo a ni platiša a ni tržišta u nas

al ajd reko im raspitaću se
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Mozda je sreca sto kod nas to treba samo da liči na tu stolicu sa slike ......i saznaš od musterije(posle sve tvoje price o sablonima i glodalima,ručno.... i na kraju cene) da oni hoce isto kao na slici samo "malo" jeftinije😂😂😂😂
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Samo im treba objasniti da za ono sto oni imaju u glavi kao cenu mogu da dobiju nesto ovako:

Image

Naravno ako obezbede stolicu, i dodatno plate za dva flaha na koje ce da postave plasticne poklopce od kante kao decija sedista.
Post Reply