Usisivac piljevine misljenja

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
kalishbg
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 24 Feb 2019 21:10
Location: Kraljevo

Usisivac piljevine misljenja

Post by kalishbg »

Pozdrav svima,

Hteo sam da zamolim za savet oko usisivaca za piljevinu koji bi mi odvodio piljevinu prilikom secenja na cirkularu, rada na dihtu/abrihteru kako bi radionicu odrzavao cistom, bez prasine. Zamisao mi je da kupim industrijski usisivac za suvo/mokro ciscenje i uz pomoc dodatne kante napravim Ciklon sistem. Naleteo sam na Straus usisivač 1500W pa me zanima vase misljenje da li je to dovoljna jacina kako bi usisavao piljevinu prilikom secenja i rada na dihtu? Ili ako je neko pravio vec ciklon sistem na isti nacin moze da podeli kolika je snaga potrena.
www.facebook.com/WebShopZmaj/posts/treba-vam-dobar-i-kvalitetan-usisiva%C4%8D-novi-i-poja%C4%8Dani-mokrosuhi-usisiva%C4%8D-straus-/801004606933836/

Hvala unapred.
Last edited by kalishbg on 09 Mar 2019 17:24, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Nemoj otvarati vise istih tema, neces tako pre dobiti odgovor vec napraviti zbrku na forumu.
Moje misljenje je da je to mala snaga za krupnu piljevinu ali ce odgovoriti neko sa vise iskustva. Do zakljucka dolazim poredjenjem sa vec vidjenim ciklon resenjima
User avatar
kalishbg
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 24 Feb 2019 21:10
Location: Kraljevo

Post by kalishbg »

U redu, hvala.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ciklon je nesto u cemu se izdvaja piljevina. Snaga celog sistema je nesto manja od snage samog usisivaca.
Taj kinez nemoze pokupiti strusku koju izbacuje diht. Pogledaj mu creva, protok,...
Za testeru bi verovatno bio ok.
User avatar
kriviekser
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 231
Joined: 15 Oct 2008 09:07
Location: Beograd

Post by kriviekser »

Ne mogu da otvorim ovu stranicu sto si okacio. Inace koristim sistem usisisvac 210mbar potpritiska-karcher, plus ciklon kanta. Sistem radi. Sam ciklon sam prvo pravio pa onda kupio od kineza. Kineski odlicno radi,mojim nisam nesto bio zadovoljan. oko 75 posto je samo zavrsilo u kanti... Kod kineskog gotovo sve ostaje u kanti. Sto se tice dihta ostaje sve, najginija prasina prolazi do usisvaca,kada koristim slajferice.

Veima bitna stavka je uisisivac, kao sto je vec receno.
Last edited by kriviekser on 10 Mar 2019 21:35, edited 1 time in total.
Online
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 179
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Post by sonus70 »

@kriviekser
Taj kinez što kažeš, jel to nešto ovako:
https://www.amazon.de/Hocheffiziente-St ... 71&sr=1-13

Ja se zanosim mišlju da naručim i smontiram na neko burence ali bih voleo da čujem mišljenje nekog ko ga koristi. Imam onaj lidlov veći usisivač koji ima i utićnicu za alat i piše "1500 W" i sasvim fino radi kao običan usisivač za po garaži ali bi dobro došlo nešto za veće količine prašine i piljevine da nakačim na ger ili frezer kad treba.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Zdrobijo sam s malim karcherom vec 2 bureta, na trenutnom sam busio rupice za vrijeme usisavanje i dok mi se bure nije rasirilo pod maksimalnim pritiskom nisam prestao busiti rupe, ovdje se radi o buretu od 100l s debelom stijenkom, podtlak je gadna stvar, zguzvalo ga za manje od 30 sek.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Tebi treba dobar odprasivac,ne bacaj pare na usisivac, neko u oglasima prodnadji nesto ovako,da moze podnesti diht i cirkular ,frezu..
https://www.ake-djantar.com/masine-za-o ... -abs-3000/
User avatar
ZASto
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 238
Joined: 01 Dec 2013 11:15
Location: Београд, Врачар
Contact:

Post by ZASto »

Kupiš takav odprašivač i prepraviš ga u kršteni ciklon.
Poenta je da ti piljevina/prašina/komadići drveta ne zvekeću po lopaticama turbine. Inače te filter kese na gornjoj strani odprašivača propuštaju puno fine prašine kroz sebe, a ista ti završava u plućima.
Već sam postavljao negde link prema sajtu Vilijama Penca http://billpentz.com/ tu možeš naći i Excell fajl da sam napraviš ciklon.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
User avatar
mrdjenovac
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 14 Aug 2013 17:44
Location: Sabac
Contact:

Post by mrdjenovac »

Pozdrav, citao sam ove clanke na sajtu, zamolio bih nekoga ukoliko je imao iskustva sa nabavkom u Srbiji velikih papirnih ulozaka-cartridgea za prasinu da podeli sa nama ... velicina, finoca, proizvodjac, cena, poredjenje, alternative i sl. ...moze i na pp
Hvala
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

https://www.bernardo.at/en/holz/holzbea ... auganlagen
mozes naruciti preko Enel-Zemun ili Dinako sa Kanarevog Brda, Bgd. da ti uvezu, oni imaju i nizu nabavnu cenu. Ketridz je oko300 evra + dazbine, ...
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

kalishbg wrote:Pozdrav svima,

Hteo sam da zamolim za savet oko usisivaca za piljevinu koji bi mi odvodio piljevinu prilikom secenja na cirkularu, rada na dihtu/abrihteru kako bi radionicu odrzavao cistom, bez prasine. Zamisao mi je da kupim industrijski usisivac za suvo/mokro ciscenje i uz pomoc dodatne kante napravim Ciklon sistem. Naleteo sam na Straus usisivač 1500W pa me zanima vase misljenje da li je to dovoljna jacina kako bi usisavao piljevinu prilikom secenja i rada na dihtu? Ili ako je neko pravio vec ciklon sistem na isti nacin moze da podeli kolika je snaga potrena.
www.facebook.com/WebShopZmaj/posts/treba-vam-dobar-i-kvalitetan-usisiva%C4%8D-novi-i-poja%C4%8Dani-mokrosuhi-usisiva%C4%8D-straus-/801004606933836/

Hvala unapred.
Mislim da je taj usisivac obicno djubre! Imam jedan skoro isti takav. Rezervoar mu je napravljen od obicne limene kante za farbu.
Moj je samo druge boje i pise STANLEY :D:D:D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa taj rezervoar i jeste obicna kanta :)
Nikakvu drugu funkciju i nema.
Kao i na svim usisivacima tog tipa.

Tako mozes da kazes i da je na otprasivacu obicna kesa za djubre :)

No... za diht nije, bez obzira na snagu motora. Premali je precnik cevi za onno sto izbacuje diht.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Post by J.Vlada »

mbole wrote:Pa taj rezervoar i jeste obicna kanta :)
Nikakvu drugu funkciju i nema.
Kao i na svim usisivacima tog tipa.

Tako mozes da kazes i da je na otprasivacu obicna kesa za djubre :)

No... za diht nije, bez obzira na snagu motora. Premali je precnik cevi za onno sto izbacuje diht.
Ako ti tako kazes, sigurno je tako!
Mozda nisam dobro video ali cini mi se da je ovo je bukvalno kanta !!! Kako tebi izgleda? :)
Image
Image
Image


Nekom je palo na pamet da napravi sto jeftiniji usisivac !!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Eeee, ali ima točkiće :D
Post Reply