You Tube

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

You Tube

Post by urosn »

Preporucujete li nekog zanatliju sa You Tube od koga se nesto pametno moze nauciti, pokupiti nesto novo...? Ja sam naisao na nekoliko njih za koje bih rekao da to lepo rade. Neki od kanala su: Wood and Shop, ISHITANI FURNITURE, Paul Selers( mada i on ume da se glupira nekad). Znaci ti neki stolari starijeg kova. :)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

IMas o tome negde raspravu na forumu.

Ukratko, Rob Cosman kada ga gledas sa zrncem soli, posto sve sto on radi sa alatom koji preporucuje i prodaje moze i sa bilo kojim drugim, Renaissance woodworker, Fine woodworking, The english woodworker (Richard Maguire), Christopher Schwartz, Peter Folansbee (nema kanal, ali ga kace drugi), Roy Underhill (Woodwright shop).

Ima jos, i ako se ne snadjes, mogu kasnije da okacim linkove ka kanalima, ali za pocetak, ovo je sasvim dovoljno. Preskoci Paula Selersa, on je gubitak vremena za pocetnika, on je najbazicniji nivo, posle koga se tesko ide dalje, posto se greske koje naucis od njega kasnije tesko ispravljaju. I o tome imas raspravu na forumu.
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Hvala na odgovoru. Da, zaboravio sam neke od ovih.. Ali video sam da ova nova imena za mene imaju dosta materijla, tkd ce biti dovoljno za pocetak kao sto kazes.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Meni je ok i Steve Ramsey , ali ja sam na tom nivou 😆
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Njega sam gledao odavno,dok sam pocinjao, mislim da je on za osnove. Lepo objasnjava ali za ozbiljnije stvari mislim da treba neko drugi.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Odgkledaj ovo, pa vici. Postoji gomila materijala na naprednijem nivou, no nije bas lagan za gledanje, bez obzira sto sadrzi enormnu kolicinu informacija. Ne moze bez solidnog predznanja.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Ja sam samouk i dosta su mi pomogla upustva sa tubeta . Ali svako je prica za sebe .
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Verujem da sam odgledao vecinu preporucenih kanala, nasao sam u medjuvremenu i neke nove za koje smatram da su dobri. Msm da bi mogao sada da mi preporucis te na naprednijem nivou.
Ostavicu link na kome su dobro prikazani razliciti spojevi i meni je dobro doslo, nadam se da ce jos nekome. Radi sa Japanskim rendicima i testericama, ali verujem da se moze nesto nauciti i primeniti bez istih.

https://www.youtube.com/c/DorianBracht/featured
Post Reply