Okov za ugradni frižider

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

prave se vrata onakva kakav ce biti element....
Image ovo je ugradni frizider kod kojeg se vrata za vrata kace samo s ovim kliznim mehanizmom Image

postoje modeli kod kojih se front kaci direktno na vrata frizidera

ako musterija kupuje frizider onda nema nikave dileme ugradjujes ga onako kako je proizvodjac zamislio ,svaki uz sebe ima uputstvo za montazu.uputstva postoje i na netu ,tako da ti je potreban samo model koji ce se ugradjivati sliku montaze nadjes na sajtu prizivodjaca....
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Zbunismo coveka. Saša aj ti lepo kupi frizider I sve ce ti biti jasno. Razlika je samo u kacenju vrata.
Inace vrata su kod schism proizvodjaca kuhinja uvek istih dimenzija.
Donja ( zamrzivac-fioke) 717*597
Srednja ( frizider) 1357*597
Gornja( antrisolj). ???*597 ( zavisi od visine kuhinje)
I svi frizideri se uklapaju u tu meru sem boscha koji se podize od poda 6 cm , a to je napisano u uputstvu za montazu
Last edited by daleko on 12 Mar 2018 20:35, edited 1 time in total.
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Upravo tako kako kaze atr of wood, pratiti uputstvo koje dodje uz aparat, ako ga nema naci na internetu.Ravne baglame i plasticni klizaci ili kacenje na vrata.A radio sam i lijepljene lakiranog mdf od 8 mm direktno na vrata ftizidera. a i postavljao jedne prilike klavis sarnir jer frizider nije bio ugradni pa su se vrata pri otvaranju previse izbacivala i nije bilo mjesta za sarnire.Bolje i to nego raditi novi korpus.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Ajmo sada polako... Postoje spojnice-šarniri za hladnjake-frižidere. Isključivo su ravne, a razlikuju se od klasičnih (barem kod Bluma) po tome što su nešto manje i mogu se podešavati kroz fugu između hladnjaka i otvorenih vrata hladnjaka. U ovom se slučaju kontakt između vrata hladnjaka i fronte ormara u kojem je hladnjak ostvaruje plastičnim klizačima. Međutim, postoje i spojnice-šarniri za hladnjake-frižidere koje istovremeno nose vrata hladnjaka i frontu ormara u koji je hladnjak ugrađen. Tu nema nikakvih plastičnih klizača. Nekako sam uvjeren da je autor teme mislio na te spojnice-šarnire. Iste se ne mogu nabaviti u trgovinama, već, isključivo, servisnoj mreži proizvođača.
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

U momentu pokretanja teme nisam znao da postoje dve vrste ovih ugradnih frižidera tj. onih kod kojih se vrata kače na sama vrata frižidera i i oni kod kojih se vrata kače za zid korpusa i onim klizačem za vrata frižidera. Do te "spoznaje" sam došao tek kasnije odnosno nakon pokretanje teme.
Sad imam drugu nepoznanicu a to je sledeće:
Video sam da preporučuju da ispod ugradnih frižidera na cokli postoji rešetka za strujanje vazduha. Moje pitanje je da li je to neophodno potrebno kod svih ili to nije slučaj kod onih kod kojih se vrata korpusa i vrata frižidera spajaju klizačem a vrata korpusa imaju šarke koje su učvršćene na zid korpusa.
A svih ovih pitanja ne bi ni bilo da ne pokušavam da napravim kuhinju u kojoj bi ugradni frižider bio na dnu, a iznad ugradna rerna...Negde mi je čini mi se mbole rekao da to nije problem...
U međuvremenu sam čuo i za neki "podpultni" frižider...a kakav li je taj nemam pojma...
Hvala na razumevanju i pokupšajima da mi odgovorite.
Last edited by saša on 13 Mar 2018 15:15, edited 1 time in total.
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Resetka mora kod ugradnog zajedno sa zadnjim rupama za ventilaciju dok kod fasadnog(samostojeceg)mora otvor iznad biti obezedjen..:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Resetka kod ugradnog frizidera nije obavezna
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ako se koristi dno za frizider onda resetka nije potrebna
Last edited by daleko on 13 Mar 2018 17:05, edited 1 time in total.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

sve sarke idu na ugradne frizidere s klizacem ...ravne ,koleno....obicne namenske ....stelovanje vrata i polozaj plasticnog klizaca je razlicit ...kada si stolar mozes da se igras kako hoces :D ....
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

daleko wrote:Resetka kod ugradnog frizidera nije obavezna
sta ovde nije jasno?

http://www.gorenje.rs/downloadProductFi ... 979_fp.jpg
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Resetka kod ugradnog frizidera nije potrebna ako majstor umesto od iverice ugradnog pod za frizider. Stvarno sta tu nije jasno?
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

kad stranice elementa ugradnog frizidera ne idu do dole (stoji element na nogicama ) a u nastvku kuhinje ima jos donjih elemenat ,ja ne stavljam nikakvu resetku.....
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Ja uvek stavljam resetku na soklu kad su u pitanju ugradni frizideri (u elementu) a na podu i plafonu elementa jos busim rupe za ventilaciju(barem 3-4 fi 50).

ako pratite uputstva proizvodjaca-nece tada biti problema oko pregrejavanja frizidera a vi cete biti glavni krivac ako se utvrdi da frizider nije imao dovoljno ventilacije :)

ne treba se praviti pametan....
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Last edited by daleko on 14 Mar 2018 18:55, edited 1 time in total.
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

daleko wrote:Resetka kod ugradnog frizidera nije potrebna ako majstor umesto od iverice ugradnog pod za frizider. Stvarno sta tu nije jasno?
Meni nije ovo jasno ništa...
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
Post Reply