Kompakt ploce

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Kompakt ploce

Post by singer »

Kao sto naslov teme kaze,da li je neko koristio te ploce ,koje su cene,kakva su iskustva ?

Da li su bolje one ili vestacki kamen(imam ga dostupnog u 20mm i 12mm)?
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Radio sam sanitarne kabine i kuhinjske radne ploče od kompakta. Cijene u HR za debljinu 13 mm su od 80 do 160 € po kvadratu. Žilav je to materijal, tamo gdje ga staviš, trajati će vječno.
Ako se reže na uske trake (znam za 7 cm), može se saviti u luk. Režem ga listom za iveral, u više prolaza. Nakon toga list ide na brušenje ili u smeće. Isto je i sa glodalima kojima se obrađuju bridovi.
Radio sam jednu kutnu kuhinju dimenzija 250 x 110 cm. Radnu ploču sam napravio od VOP brezove šperploče na koju sam nalijepio kompakt debljine 6 mm, sve u jednom komadu, bez spoja. Zgodno je ispalo.
Ne znam na koji umjetni kamen misliš. Ako je tipa laminam, cijena po kvadratu je preko 300 € + obrada koja nije nimalo jeftina.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Ja imam u ponudi vestacki kamen a najskuplji po m2 je 260e(beli) a imam i za 160e(bez,sivi,crni) to pricam za 20mm debljine .


oko kamena se ne mucim za obradu i busenje/brusenje,vec to rade oni od kojih ga kupujem na meru.


ne znam sta je bolje da ponudim poslodavcu,mada po meni je mozda kamen bolji jer sam se sa njim sretao(prate me sa kuhinjama)dok kompakt polcu nisam imao u rukama....
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

O kom veštačkom kamenu je reč? Korian? Samsung? Triston? Kamrock?.....
Cena je suviše niska za neki kvalitet. I da obično je beli najjeftinije
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

U tehnickoj dokumentaciji Kompakt ploca stoji strogo upozorenje da treba da se montiraju tako da se omoguci jednaka ventilacija obe povrsine, inace dolazi do krivljenja ploce. Zbog toga nesto nisam siguran koliko su dobro resenje za kuhinje.

Prosle godine sam potrosio neko vreme studirajuci karakteristike kompakt ploca, posto mi je bila ideja da ih iskoristim kao radnu plocu za jednu masinu, koju treba da pravim. I odustao sam, posto za tu upotrebu mislim da mogu da nadjem bolji izbor.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

nemam pojma koji je brend kamena ,nije mi ni bitno.

znam samo da je u tablama i da ga prodaju na m2...
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Compact postoji za enterijer i eksterijer o tome se mora voditi racuna.Mnogo dobar materijal .Na trzistu ga imate bela,crna,siva,hrast mogu se dobiti i svi dekori egera ali sa rokom isporuke 4-8 nedelja.Singer evo i ja se javih.Pozdrav za sve pa zovite na neko savetovanje o compactu ,neko ce valjda platiti rucak...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3691
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Sta si ti privatnici u Srbiji, samo na rucak misle.
Da ga nisam upoznao pomislio bi gladan neki sirotan :)
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Valjda će prvo na piće pa onda na ručak treba pre ručka popiti neki aperitiv!

:skool:
smirglaj nikad dosta
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

nema nistaaaa ide kamen :skratta::skratta::skratta:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Singer bre platice rucak ovi sto rade kod privatnika 😎a i privatnik iz Valjeva ce da se otvori😉
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

da da ovi sto rade kod privatnika ce da plate rucak! :prsgore:
smirglaj nikad dosta
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Ja ću da platim ručak,a znam malo i o kompaktu
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

ja sam compacta prilicno potrosio , u 90% slucajeva koristen je za kuhinjsku radnu plocu i 905 slucajeva bio je Fundermaxov. iskljucivo sam koristio bijeli sa bijelom jezgrom, u velikoj vecini slucajeva sudoper je bio montiran ispod ploce a kuhalo "u razini" sa radnom plocom.
meni osobno se jako svidja, super izdrzljiv i mogu ga ( ako treba ) na montazi jos dodatno obraditi kao i vulgaris radnu plocu

e sada nisam siguran na sto je singer mislio pod umjetni kamen ali prilicno sam siguran da to nisu "kompoziti" tipa corrian, kerrock , getacore ...... nego bas umjetni kamen.

koristio sam takodjer dosta umjetni kamen proizvodjaca Quarella koji je cca 90% quartz i jos neko punilo da ga drzi na mjestu. uglavnom to je space shutle u odnosu na bilo koji prirodni kamen
Last edited by ZAAK on 19 Mar 2018 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

technistone je u pitanju.

http://technistone.com/en/
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply