Kupovina alata u inostranstvu-kako i koliko

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

Post by Bojan88 »

winston1989 wrote:Ala ti imas srece Bojane, ja sta god sa aliexpress-a da narucim, cekam minimum 45 dana ::neznam::
:/ Znam za takva losa iskustva.... Veoravatno ne koriste svi Kinezi istu postu (da se tako izrazim), kod njih toga ima koliko hoces,a ne jedna kao kod nas. Ja sam i najmanje sa aliespress-a i narucivao. Uglavnom sa Gearbest-a, ali ovaj rekord sto sam naveo drzi Tomtop.
User avatar
winston1989
Samostalni majstor
Posts: 176
Joined: 03 Feb 2017 12:34
Location: Novi Sad

Post by winston1989 »

Ja generalno nemam srece sa narucivanjem iz inostranstva, u jednom navratu sam narucio neku futrolu za telefon, cekao i cekao da sam zaboravio da sam i narucio, u medjuvremenu promenio telefon i cvrc, par dana nakon toga u sandicetu futrola :D
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 97
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Ja cu se nadovezati na ovu temu. Posto ovde niasn nasao masinu koju sam trazio, nasao sam je u Francuskoj. Tamo mi je prijatelj koji bi je pogledao i uzeo ako sve odgovara ali je problem prevoz posto prijatelj nema kombi. Masina je Kity 636 ili 637,razlika u ceni je mala pa cu videti koju da uzmem( moze i savet oko toga). E sad pitanje je, kakva je procedura oko prebacivanja ovde i da li koliko je to isplativo?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Mislim da se bas i neces usreciti pogotovu kod tako male masine. Sve zaivisi kako ces proci na carini, i da li ce prihvatiti da rade skraceni postupak po racunu koji doneses. U svakom drugom slucaju, imas prilicno velike fiksne troskove + cqrinu i PDV.

Ajd najgori slucaj. Platices prevoz kombijem nekih 150 eura. Spediter ce uzeti recimo 80 za podnosenje papira, carinski magacin, i ostale usluge. Tih 150 eura ce se dodati na cenu masine sa racuna overenog kod notara, ako to carinici prihvate, ili ako ne prihvate na njihovu procenu. A za procenu mogu da uzmu bilo koji podatak, sa bilo kog sajta.

Sve u svemu, bilo bi nekih 300 eura + cena masine uvecana za 32%

Ostale kombinacije su potpuna nepoznanica.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cekaj...
636 staje u gepek iole veceg auta i to nerasklopljena.
Ako jojj skines ploce, mislim da bi stala i u keca.

637 je vec malo veca igracka, trebalo bi malo vise rasatavljanja, i tada bi stala u nekog karavana.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Meni su doneli iz austrije 3 masine, "carina" je bila 50eur a prevoz isto tako. Raspitaj se ima ko vozi,pa cak ima i vecih autobusa sa prikolicama.
User avatar
urosn
Precizni šegrt
Posts: 97
Joined: 17 Feb 2018 16:39
Location: Čajetina-Beograd

Post by urosn »

Da, moze da se rastavi i da stane u neki auto. Vise me brine kako ce preko carine. Da li ce mu praviti problem? Ima par ljudi koji to prevoze ali su skupi, skoro kao i sama masina pa mi se ne isplati.
Post Reply