Freza i ober freza

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
ops-design
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 11 Dec 2017 23:17
Location: Backa Palanka

Freza i ober freza

Post by ops-design »

Trazim pomoć prijatelja i iskusnih

Imam dve masine i jedan frekventni regulator
Masine su zicnica ljubljana
jedna je freza a druga oberfreza
regulator frekventni je 300 hz
dal neko ima semu povezivanja i kako da dobijem iz tog regulatora 200 hz da bih smanjio radne brzine

unapred hvala
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Najpre, iscitaj pravila i ispostuj ih (pouni u profilu odakle si).

Frekv. regulatora ima jedno 3000 kineskih plus jedno 100-tinak ostalih modela. Ne postoji univerzalna sema, niti sistem kako se podesavaju.
Daklem ako hoces neki odgovor, moras dati vise podataka, model, proizvodjaca, sliku...
A tih 300Hz je verovatno samo maksimum, posto inace ne bi bio regulator da ne moze da menja frekvenciju.
User avatar
ops-design
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 11 Dec 2017 23:17
Location: Backa Palanka

Post by ops-design »

frekventni regulator je mehanicke konstrukcije tezak oko 150 kg inace proizvodnje u kooperaciji sa Severom iz Subotice i radi kao generator i njegova izlazna frekvencija je 300hz i 165 v trofazni napon
meni to sve odgovara i radi al sam video na netu da postoje modifikacije tog regulatora i da su masine novije generacije od mojih koje su izlazile iz iste fabrike imale i tu mogucnost promene frekvencije i samim tim i smanjenja obrtaja pa s tim i trazim nekog ko bi mogao da mi pomogne da dobijem elektricnu semu masine
https://www.kupujemprodajem.com/Frezer- ... =161570409
ovo je ta ista masina i isti dodatak regulatora frekvencije
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

ops-design wrote:frekventni regulator je mehanicke konstrukcije tezak oko 150 kg inace proizvodnje u kooperaciji sa Severom iz Subotice i radi kao generator i njegova izlazna frekvencija je 300hz i 165 v trofazni napon
meni to sve odgovara i radi al sam video na netu da postoje modifikacije tog regulatora i da su masine novije generacije od mojih koje su izlazile iz iste fabrike imale i tu mogucnost promene frekvencije i samim tim i smanjenja obrtaja pa s tim i trazim nekog ko bi mogao da mi pomogne da dobijem elektricnu semu masine
https://www.kupujemprodajem.com/Frezer- ... =161570409
ovo je ta ista masina i isti dodatak regulatora frekvencije
kolika ti je sad brzina i koliko hoces da smanjis brzinu
ja imam takvu alusiju na oberfrezeru i na prekidacu imam dve brzine
User avatar
ops-design
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 11 Dec 2017 23:17
Location: Backa Palanka

Post by ops-design »

trenutno pri frekvenciji od 300 hz imam dve brzine jer je motor dvobrzinac i to 9000 i 18000 obrtaja a na samom prekidacu pisu i ostale dve i to 6000 i 12000 i proverio sam i za te druge dve brzine moram imati 200 hz
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa verovatno da moze da se preveže ako su napisali i te brzine. Vidi da li postoji jos uvek ta slovenacka firma i da li ima podatke, mozda imaju i u Subotici, ili pak mogu imati i serviseri severovih motora ili vikleri. Jesi otvarao kutiju na regulatoru i da li ima slobodnih klema ? Ako ne nadjes podatke, potrazi nekog viklera da ga ispita i preveže ako ima mogucnosti. Drugo resenje je 6-polni motor, sporiji i veci (to ne znam koliko se isplati na staroj masini), a taj je 4-polni i kad se preklapa je 2-polni sa 1500 ili 3000 obrtaja i na 300hz ide 6 puta brže.
Last edited by Pezzo on 13 Dec 2017 01:46, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Otvori taj frekventni pa uslikaj :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Onda je to konverter frekvencije a ne regulator. No... nebitno.

Kolike snage ti je motor u toj masini?
Mozda ti je isplativije da kupis elektronski frekventni regulator, pa sa njim dobijes promenjljivu brzinu (odnosno frekvenciju), plus gomilicu drugih mogucnosti, koje ti verovatno ne trebaju, al leba ne traze.
5.5KW ima vec za oko 300 evrica.
User avatar
ops-design
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 11 Dec 2017 23:17
Location: Backa Palanka

Post by ops-design »

Tako je ovaj uredjaj konvertije frekvenciju i promeni napon
Snaga motora je na jednoj masini 4,5Kw a na drugoj 3,5Kw
Znam za te elektronske frekventne regulatore al mi to ne preporucuju jer su ovo stari tipovi motora a njih preporucuju za novije motore i meni jedino sta treba je to kako da prevezem mooj konvertor da dobijem 200 hz a znam da to može
Postavicu slike samo kad provalim kako da to uradim tako da ce vam biti slikovito jasnije o cemu vam pricam i kako to je izlazilo iz fabrike
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

"Sever" je obicno lepio na poklopcima klema iznutra male sheme za prevezivanje na motorima za zvezdu i trougao, mozda ima i tu, treba ga skinuti i videti.
User avatar
ops-design
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 11 Dec 2017 23:17
Location: Backa Palanka

Post by ops-design »

Image
User avatar
ops-design
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 11 Dec 2017 23:17
Location: Backa Palanka

Post by ops-design »

Image
User avatar
ops-design
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 11 Dec 2017 23:17
Location: Backa Palanka

Post by ops-design »

Image
User avatar
ops-design
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 11 Dec 2017 23:17
Location: Backa Palanka

Post by ops-design »

Ovo je taj deo odnosno komande kojima bi se trebalo uprsvljati u izboru izlaza ponudjene dve frekvencije generatora i to neke masine imaju a moja nema
Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Iskreno... ne znam sta se to promenilo na trofaznim motorima u zadnjih 50 godina, pa da su neki "stari tip". Sto ne znaci da nije.

No.. jasno je da ti je ovo prespajanj daleko jeftinije resenje, ako ti radi posao.
Nazalost, nemam nikakvih informacija o tom konverteru, a slike su previse male da bih mogao da vidim detalje i po njima nesto trazim. Moras da prvo obradis sliku u nekom programu na racunaru i da joj svedes velicinu na ispod 100KB, inace je forum pri uploadu pretambura u 640X480, sto je premalo da bi se video bilo kakav detalj. Ili postavi sliku punog formata i velicine na neki sharing servis, tipa postimage.
Post Reply