Ravnanje kamena za ostrenje

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ostrenje bez vodjice je uglavnom stvar vezbe. Kada sam u formi, mogu da naostrim alat unutar dva stepena, ako je prethodno bevel bio postavljen pod dobrim uglom. Ako ostris secivo za jack, neces imati skoro nikakvu razluiku izmedju 28 i 30 stepeni. Ista prica i sa scrubom. I kod dleta, ako ih koristis za generalni paring, ili za secenje, ugao izmedju 27 i 32 ne pravi preteranu razliku, mada se trudis da pogodis najnizi ugao pod kojim secivo ima dobar zivotni vek, a pri tome ne zahteva preteranu silu za rad.

Od ovih pravila naravno ima i izuzetaka. Recimo seciva za smoother ostrim na jigu, posto na jigu imam bolju kontrolu minimalne zaobljenosti seciva koja je potrebna za kvalitetno finisiranje. PAring dleta, sa secivom od preko 20 cm, ostrim takodje na jigu, posto su dugacka, pa ne mozes lagano da drzis konstantan ugao, posto drska preteze. Takodje, ugao na njima je znatno manji, recimo u mom slucaju nekih 23 stepena, a kada se secivo gura rukom, sto manji ugao je itekako prednost. Takodje na jigu ostrim i dleta za fino zavrsavanje lastinih repova u mekom drvetu, posto su u tom slucaju uglovi jos nizi, pa mala greska na mikrobevelu, posto sam uglavnom naviknut na vise uglove moze da uh pokvari.

Seciva za bevel up dleta se takodje ostre na jigu, posto je kod njih ugapo kritican. Menjanjem ugla na bevelu menja se i grudni ugao, a upravo je tacna kontrola grudnog ugla ono stoo je najveca prednost bevel up rendeta.

Skewed seciva, tj ona koja stoje kosu u rendetu su takodje slucaj za jig, posto je tu najbitnije zadrzati ugao pod kojim stoije, inace ne mogu da se usteluju da imaju ravnu strusku, a da pocetak seciva bude tamo gde treba.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

"Seciva za bevel up dleta"
Pretpostavljam da si mislio na bevel up rende.

Lose uticu te afrikanke na tebe.
Lepo sam ti reko: samo one sto kaslju :)
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

Ne vidim zbog čega se onda ne koristi jig u svim situacijama, ili ipak postoji neka "kontraindikacija". Ovako mi zvuči samo kao dokazivanje sebi da mogu da iskontrolišem nagib , a to mi je više u domenu mentalnih/fizičkih vežbi, nego stolarije ;)
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Zavisi koliko radiš. Ako radiš sporadično i ne oštriš često, jig je ok, treba ti par minuta da namontiraš, par minuta da ga očistiš i vozi. E, sad, ako radiš pa moraš da oštriš svakih pola sata-sat, počne da te smara pa ti lakše ručno. Ko što reče Br, za Jack nije bitno da baš pogodiš tačan ugao. Probaš par puta pa vidiš da uopšte nije teško.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Da precizno podesis jig svaki put na tacno isti ugao, treba vremena (ili sablonce, a sviz namo da nas uvek mrzi da ga napravimo, pa to ostavljamo za sledeci put :)).
Ja sam inace pristalica sablona za ostrenje, ali treba imati mere i koristiti ih tamo gde stvarno doprinose a ne gde u sustini gubis vreme.
Tako da ko sto lazovic napisa, za mnoge stvari, sasvim je dovoljno par poteza po finom kamenu/smirgli i da nastavis da radis.
Ali, postoje i seciva gde ne mozes sebi da dozvolis luksuz od 1 stepena promasenog ugla, i tu je sablon na svome.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

SLazem se sa Lazovicem, ali tu se prica ne zavrsava. Prvo, nije svaki jig za svako ostrenje. Pojedinijigovi mnogo vise drze uzduzi ugao nego neki drugi, pa je na njima pravljenje blago zakrivljene ostrice, kakva treba da bude na rendetu nemoguce. Drugi mnogo bolje drze siroka seciva, i imaju problema sa dletima. Recimo, ja sam modifikovao moj Stanley, da bi klakse radio blago zaobljene ostrice.

A onda ima i seciva koja ne mogu da se naostre jigom. Ili zahtevaju vrlo specijalizovani jig. Jedan od primera je scrub rende, koje ima secivo ostreno u prilicno malom radijusu, tako da jevrlo zakrivljeno, i tu jig ne pomaze. Ili recimo renda za profilne rendice, bilo setovi konkavnih ili konveksnih, ili komleksna profilna renda. Upravo zbog takvih slucajeva treba vezbati rucno ostrenje na prostijim slucajevima, posto je ostrenje motoricka vestina, koja je to bolja sto je vise vezbas.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

BR koji Stanley si modifikovao? Da nije onaj sa linka koji sam postavio gore? Ako jeste, kako???
I da, gdje se ti vucaš? Lokacije su ti kao da si otišao u humanitarnu misiju...
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sasa, taj. Cim sam ga dobio okrenuo sam tockice tako da je prosireni deo na unutra, i malo im suzio gazecu povrsinu, tako da je sada lakse da se jig nagne levo desno. Za fiksne slucajeve, kada mi treba tacno upravno, koristim Richard Keil No2, koji drzi prav ugao u odnsou na secivo jako dobro, i vrlo je stabilan. Jedina mana je sto je zeznut ako ti trebaju mikrobeveli. Za dleta je odlica. Imam i druge, i Veritas i Eclipse, i svaki ima svoj set buba, i svoj set prednosti.

A sto se lokacije tice, otprilike tako..
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Otis'o po materijal - egzote :)
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

nije u pitanju egzotika nego crna mamba sa dve noge! :smejanje:
smirglaj nikad dosta
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Da li to znači da bih poslije morao uzeti još jedan za ravne oštrice?

Fino se provedi, za čokoladu neću ništa da spominjem, svi ostali su me već pretekli :)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Pa sad, taj Stanley jig je i ovako klimav. Kada premestis tockove na sredinu, onda ga je lakse kontolisati. Svi ostali jigovi su prilicno stabilniji od njega, sa izuzetkom Veritasa kada se namontira valjak za zakrivljenje po bocnom uglu.

Probaj da premestsi tockice, sada ne mogu da pogledam koliko je stabilan, ali mi se cini da ce i sa premestenim tockicima lepio raditi za dleta recimo do 25mm, ako pazis, i na zakrivljenim secivima za rende. Za smothere takva kombinacija nije, postoi je zakrivljenje na smotherima minimalno i da bi bilo kako treba mora da se prilicno kontrolise, ili se znacajno smanjin sirina struske.

Kada se vratim trebalo bi da me cekaju Japanska renda, koja imaju nesto drugaciji koncept ostrenja, pa cemo videti kako ce to da radi.
User avatar
somiknight
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 17 Sep 2010 09:27
Location: Beograd, Borča

Post by somiknight »

šantjer wrote:Meni se prilično dobro pokazalo oštrenje brusnim papirom na staklu ali imam relativno loša pomagala za to. Somiknighe, bi li htio malo detaljnije pokazati ovaj tvoj "jig". Kako si pričvrstio drveni dio na one matice?

BR i boris, kako oštrite bez pomagala? Ne vjerujem baš da možete držati konstantan kut.
Drveni deo sam lepio superlepkom, malo išmirglao metalni deo da ima za šta da uhvati, malo više lepka i posle cele noći sušenja za sada drži.

Ne znam šta detaljnije da pišem, svi delovi se vide na slici, inače jig je ovaj iz ovog snimka https://www.youtube.com/watch?v=F4Kn97iGj5I .
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Hvala na informaciji i linku.

Koliko vidim ležajevi nisu tijesno nabijeni na beskonačni vijak kako to inače biva. No obzirom da se u radu cijeli sklop pritišće prema dolje, za pretpostaviti je da to ne bi trebalo imati utjecaja na samu liniju brušenja.
Post Reply