Yakoruda K5-400 "Bugarka"

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
FULLSOUND
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 20 Apr 2015 23:27
Location: Kragujevac

Yakoruda K5-400 "Bugarka"

Post by FULLSOUND »

Kupio sam polovnu "bugarku" i dobra je za moje potrebe. Izmenjao sam joj sve ležajeve i sad je baš tiha.
Nisam hteo da šaljem PP članovima koji je imaju, da bi i ostali mogli da vide moja iskustva...
Imam problem sa kolicima i koliko sam video po netu to joj je mana.
Nikako ne mogu da ih uštelujem. Bojana iz Jele jurim već više od mesec dana i nikako da svrati. Vremena već više nemam, moram da sredim to što pre.
Da li neko može da mi pomogne oko štelovanja kolica ili zna nekog ko može?
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Hvala.
Pozdrav.
Last edited by FULLSOUND on 20 Mar 2017 23:57, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5374
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja sam svoju ustelovao...pa sam je prodao(nije razlog losa masina) i tvoju bih ali si daleko.

mislim da ti je najjjprece da kupis usisivac za piljevinu!!!

sto zbog tebe samog nego i zbog masine :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Kolica i greda fabricki nisu nastelovana niti njihovi serviseri znaju da nasteluju. Nadji magnetni nosac sa komparaterom i prvo nasteluj visinu grede u odnosu na plocu pa posle toga odpusti donje lagere na kolicima i steluj gornje po pravcu i po visini svi lageri su na excentru kad ustelujes gornje dotegni donje pa onda bocne i ruku koja pridrzava kolica , sve sto ti treba pitaj, pozdrav
smirglaj nikad dosta
User avatar
FULLSOUND
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 20 Apr 2015 23:27
Location: Kragujevac

Post by FULLSOUND »

singer wrote:ja sam svoju ustelovao...pa sam je prodao(nije razlog losa masina) i tvoju bih ali si daleko.

mislim da ti je najjjprece da kupis usisivac za piljevinu!!!

sto zbog tebe samog nego i zbog masine :)
Planiram vrlo brzo da pređem na posebne mašine, pa ću verovatno morati turbinu da obezbedim. Preče je meni nego mašini, uverio sam se.
radenko wrote:Kolica i greda fabricki nisu nastelovana niti njihovi serviseri znaju da nasteluju. Nadji magnetni nosac sa komparaterom i prvo nasteluj visinu grede u odnosu na plocu pa posle toga odpusti donje lagere na kolicima i steluj gornje po pravcu i po visini svi lageri su na excentru kad ustelujes gornje dotegni donje pa onda bocne i ruku koja pridrzava kolica , sve sto ti treba pitaj, pozdrav
Nešto slično sam i pokušavao. Nisam koristio komparater, nego digitalni šubler. Kad naštelujem gornje, onda dotegnem donje, ali se onda sve pomeri, a posebno kad dotegnem bočne i onda bude haos...
Zaboravio sam da napišem da mi deo koji se izvlači i uvlači iz "ruke" ispada kada kolica dođu do graničnika na samoj šini. Å to mu dođe kao fabrička greška?
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

na svakoj to ispada ako se ne namesti dobro a sa sublerom nemoze da se nasteluje mora sa komparaterom sve sam ja probao!
smirglaj nikad dosta
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

imao sam isti problem, koji dovodi do ludila, glavna greda se od koriscenja `pojela`i to sve oko-odnosno naspram testere dok su krajevi takoreci netaknuti, rasenje je bilo uspesno tako sto sam poslao na ravnanje u jelu u vrnjacku banju pa onda ajde jovo nanovo
User avatar
FULLSOUND
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 20 Apr 2015 23:27
Location: Kragujevac

Post by FULLSOUND »

radenko wrote:na svakoj to ispada ako se ne namesti dobro a sa sublerom nemoze da se nasteluje mora sa komparaterom sve sam ja probao!
Probaću danas još jednom, nadam se da ću uspeti.

pajja wrote:imao sam isti problem, koji dovodi do ludila, glavna greda se od koriscenja `pojela`i to sve oko-odnosno naspram testere dok su krajevi takoreci netaknuti, rasenje je bilo uspesno tako sto sam poslao na ravnanje u jelu u vrnjacku banju pa onda ajde jovo nanovo
Ja sam nosio na brušenje i to sam rešio, ali opet ne mogu da je uštelujem.
Koliko su Vam naplatili ravnjanje u Jeli?
Post Reply