Karakteristike prozora "Drvo-Al"

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
neobavesten
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 04 Dec 2016 09:12
Location: Pancevo

Karakteristike prozora "Drvo-Al"

Post by neobavesten »

Dobar dan!

Ocekuje me ugradnja prozora na nekih 40m2 povrsine i izbor je pao na kombinaciju "Drvo-Aluminijum". Dakle aluminijum bi se nalazio sa spoljne strane kao zastita. Na drugom objektu vec nekih 30 godina imam drvene prozore i oni su u odlicnom stanju i trajace jos dugo, tako da je izbor pao na drvo i verujem da ce novi koji su zasticeni aluminijumom sa spoljne strane trajati jos duze. Medjutim posto se radi o poprilicnoj investiciji zanima me na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine ovih prozora. Tu pre svega mislim na:
1. Vrstu drveta i nacin na koji je lamelirano?
2. Nacin spoja sa aluminijumom tako da bi drvo moglo da "dise"
3. Izbor okova, proizvodjac, poreklo i slicno
4. Zastitni sloj, lak, boja i slicno
5. Sve ostalo sto je krucijalno i koje proizvodjaci mogu da "zamaskiraju"

Posto cu za ove radove praviti mali "tender" to jest pitati razne proizvodjace, ove informacije bi mi bile vrlo znacajne kako bih mogao da ravnopravno ocenim ponude. Takodje bi me zanimalo koji su pouzdani, provereni proizvodjaci ovakve stolarije koji su u poslu neko vreme. Znam da se na trzistu mogu pronaci slicni proizvodi po drasticno razlicitim cenama i obrnuto, tako da bi mi preporuke za proverene proizvodjace znacile. Preporuke slobodno mogu na PP.

Svaka pomoc je dobro dosla!

Hvala svima!
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

postoje dve varijante drvo al i al drvo
jedna varijanta je ceo aluminijumski profil splja i unutra nakacen drveni deo i druga drven prozor sa aluminijumskom oblogom

Image


Image

konkretno covek kome ja radim drvo radi iskljucivo od slavonskog hrasta
sve lakiramo PU lakovim sistem spajanja je na nekim plastikama slikacu posle da okacim slike i toga
i da izmedju al i deveta postoi vazdusni most
Post Reply