Mjerenje zidova i ispravljanje nepravilnih razmaka izmedu zidova!

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Problem je pretpostavljam na donjoj strani, to jest da prepust fronta ne udara u "coklu" masine kada se vrata skroz otvore.
Al izmeri se pa ako prodje... prodje :)
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

kako napraviti gornji kutni element dimenzija 60x60 ako su zidovi pod kutem od cca 94 stupnja. na 50 cm, zid mi bježi na van za 1 cm.da li onda pod/strop trebaju ići malo dublji pa se na licu mjesta izrežu u kosinu koja ili kako?
Last edited by ninja on 21 Jul 2017 23:51, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ja bih napravio običan - 1cm lufta (ako je ugao veći od 90 stepeni znači da se širi a to i nije problem)ti stvarno ne znači ništa. Eventualno možeš napraviti šira vrata i donekle pokriti razliku.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Sasa, mislis na dublji bok?
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ne. Koliko sam razumio zid se širi zbog ugla većeg od 90 stepeni tako da je razmak između zidova u nivou vrata širi za 1cm od zida na koji se kuhinja postavlja. Nešto veća vrata bi tako pokrila rupu koja ostaje zbog razlike u širini između zidova.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

:)
O kakvom ugaonom elementu govorimo?
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

ako je na 60 cm 1 cm sire to se moze resiti sa kacenjem elemenata na sinu bez ikakvog zarezivanja i fuserenja!
smirglaj nikad dosta
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

maricaiivica wrote::)
O kakvom ugaonom elementu govorimo?
Sad mi se sve čini da kutni znači ugaoni a ne prvi do zida... :rodna:
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ne kapiram sta je problem napraviti elemenat sa uglom 94 stepena
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

ninja - izvini, pogrešno sam skontao. Zanemari gornje postove. Da li se na taj element nastavljaju još neki? Problem možeš riješiti prilikom same montaže. Postaviš kuhinju i malo otpustiš tiple kojima je pričvršćena. Spojnicama uravnaš elemente i dotegneš tiple koliko se daju. Na taj način dijeliš razliku iskrivljenog zida na sve elemente pa postaje zanemarljiva. Ostalo se porikta vratima.
U sučaju da je taj element zadnji u nizu gore navedeno ti nije rješenje.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

U slucaju da se "oslanja" na plocice, samo taj bok pusti da bude dublji od poda i plafona a na punu dubinu gornjih elemenata, da on legne na zid. Plafon niko nece ni videti da je udaljen od zida taj santimetar a pod ce da kriju plocice.
Naravno, sina je elegantnije resenje.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

sasasasa wrote:ninja - izvini, pogrešno sam skontao. Zanemari gornje postove. Da li se na taj element nastavljaju još neki? Problem možeš riješiti prilikom same montaže. Postaviš kuhinju i malo otpustiš tiple kojima je pričvršćena. Spojnicama uravnaš elemente i dotegneš tiple koliko se daju. Na taj način dijeliš razliku iskrivljenog zida na sve elemente pa postaje zanemarljiva. Ostalo se porikta vratima.
U sučaju da je taj element zadnji u nizu gore navedeno ti nije rješenje.
ako je na 50 cm 1 cm ,koliko ce biti na jos jedno recimo 2 m u nastavku ,da li ce to moci da kompezuje otpustanjem tipli natezanjem elemenata ....i nakraju da nasteluje vrata kako valja?
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

@daleko
do sada nisam imao tih problema pa ne znam kako to točno riješiti, ovih 94 stupnjeva sam rekao otprilike. znači trebao bi točno izmjeriti odstupanje i napraviti po tim mejrama elment? odnosno pod/strop bi trebali biti malo pod koso izrezani da kompenziraju kut?

@sasasasa
sa obje strane ide još 2 elemenata. ako ostavim element 90 stupnjeva, nakon metar i pol će mi zadnji element viriti van 3 cm što je puno previše. kakvim spojnicama uravnam elemente?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

https://www.google.rs/search?q=spojnice ... PrEnsBk15M:
@ninja, ako kompletan zid prati taj ugao, moras praviti takav i element. Svi drugi predlozi ovde nece valjati
Post Reply