Kombinirka mio s osijek

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
roskes
Šegrt
Posts: 22
Joined: 04 Nov 2007 15:50

Kombinirka mio s osijek

Post by roskes »

da li sa ovom kombinirkom moguda se prave gazista za stepenice{hrast,jasen}
dal li diht ove masine moze da obradi daske ovo tvrdoce?
Koje sve kombinacije ima ova masina?
Da li negde ima sajt gde imaju karakteristike ove masine ili neki test i sl.???
ZNA LI NEKO nesto vise o ovoj masini???
Ja sam pocetnik,trebalo bi mi nesto ovako,izgleda kao dobra stvar,SVAKA POMOC JE DOBRODOSLA!!!!!!!!! POZ
User avatar
DAMIR
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 14 Oct 2007 18:23
Location: Osijek

Post by DAMIR »

Vjerujem da se mogu praviti gazista, no buduci se koliko ja znam gazista trebaju praviti iz par komada drveta (radi izbjegavanja savijanja) potrebna ti je svakako i freza s kojom ces uz pomoc noza kao cesalj spojiti te daske. Moras racunati i na to da je radni zahvat toga stroja nekih 30 cm, a diht radi dobro. Imam tu masinu vec 17 godina i kako na njoj pise mislim da vise sluzi za Hobby, no daleko da se na njoj ne mogu raditi i neke ozbiljnije stvarcice. Cirkular je pogodan za razne radove, jer se radni stol pomice i gore i dolje tako da mozes mijenjati dubinu rezanja, no stol je malen, pa ako mislis raditi vece komade svakako ce trebati napraviti odredjene preineke. Ja sam na tom stroju rezao samo jelovinu, pa ne znam kako se ponasa sa tvrdim drvetom. U svakom slucaju "koliko para toliko muzike". Koliko mi je poznato, tvornica vise ne proizvodi taj stroj, jer ta tvornica gotovo vise i ne postoji. Kako sam ja vjeciti pocetnik, mislim da je pravljenje gazista za stepeniste od hrasta i jasena ipak posao za uhodane majstore. Gotovih gazista se nadje i u trgovinama i treba ih samo prikratiti. Ne znam da li zelis obloziti betonsko stepeniste, no tu nastaju tek problemi jer se uvijek svako gaziste bar za malo razlikuje, tako da oko toga treba puno iskustva i muke. Pozdrav
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

diht je sirine oko 25cm. Sto se tice tvrdog drveta, smanjis dubinu reza i teraj! Masina ima cirkular, abrihter, diht i horizontalnu busilicu.

adresa je www.mio.hr


velja
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
sizif
Šegrt
Posts: 34
Joined: 19 Oct 2007 14:24
Location: beograd

Post by sizif »

Posedujem kombinirku MIO-Osijek i da na njoj se bez ikakvih problema prave gazista od bilo koje vrste drveta , imam utisak da joj tvdje drvo vise prija.Opremljena je listom testere od 250mm ,vidija zubi,poreklo istog -pancevacki buvljak.Napravljeno je vise raznih stepenista na njoj/istina osnovna kontrukcija je svima bila od metalnih kutija/,sva gazista , bocne strane ,rukohvati od drveta.
Spajanje uzih dasaka u vece panele vrseno je keksericom u dva reda po visini i pokazalo se kao dobro resenje.Slike stepenista koje sam sebi izradio poslacu prvom prilikom ,istina ono je zbog cene radjeno od camove gradje koju sam imao i zasada /4god./ odlicno se drzi.
Iskorstio bi priliku,obzirom da je masina nabavljena polovna sa ostecenim transportim mehanizmom dihta/i vuce i ne vuce/ da li neko zna gde bi se mogli kupiti delovi istog ili ako neko ima da ih proda/i polovni dolaze u obzir
Post Reply