gde nabaviti daske kvalitetnog "tvrdog" drveta

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
cheda
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2008 17:14

gde nabaviti daske kvalitetnog "tvrdog" drveta

Post by cheda »

Pozdrav svima, ovo mi je prva poruka :)

Bavio sam se stolarijom onako krajnje amaterski neko vreme, za licne potrebe... police, zvucne kutije.. to uglavnom od plocastih materijala, pa furnirao, lakirao...

Sa punim drvetom sam pravio samo elek. gitaru (mahagoni + americki javor )...

A sada mi je potrebna mala kolicina nekog lepog punog drveta, a ne znam gde bih to mogao nabaviti...

Tacnije meni trebaju dve "ploce" dimenzija oko 30x40cm debljine ~2cm, ali mogu i daske koje bih ja slepio...

Pretpostavljam da vi znate gde bih se mogao obratiti za ovako nesto...

P.S. odgovarala bi mi bilo koja vrsta tvrdog drveta sa "pristojnom" sarom... samo da nije hrast... npr orah, jasen, javor...

Veliko hvala

P.P.S Ako nekoga zanima, to je za gornju plocu lampaskog pojacala koje trenutno pravim, koje ce izgledom da vuce na ovo:
Image

Pozdrav
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jedini za koje znam da drze tvrdo drvo i egzote su Drvo Trade NV iz Surcina
http://www.drvotrade.serbia.qualitycms.com/?page=Srpski
User avatar
cheda
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2008 17:14

Post by cheda »

Hvala veliko na infou..

A da li mozda znas da li prodaju na malo? Ne bih sada bas uzeo pola daske, ali ne bih ni ceo bunt... recimo nesto za 20-30 evra...

Poz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko znam prodaju i na dasku. Sad koliko je to u evrima zavisi od toga koju sortu drveta kupujes, koja je debljina, sirina...
User avatar
cheda
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2008 17:14

Post by cheda »

Sjajno!

Ogromno hvala

Pozdrav
User avatar
Sale
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 26 May 2008 17:31

Post by Sale »

Eh da se i ja ubacim sa dodatnim pitanjem za one koji su možda tamo kupovali. Da li imaju mogućnost da mi npr dasku ili slično skrate na parčad dužine oko metar ..... to bi mi rešilo i probleme transporta a i smanjilo količinu seckanja kasnije ;)
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

....i neke orijentacione cene, recimo hrast, colovna daska, I klasa, okrajcana, suva.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nisam kupovao, samo sam se raspitivao pre jedno mesec dana cega ima. Cena se naravno ne secam :(
User avatar
cheda
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2008 17:14

Post by cheda »

Ici cu ja uskoro (do kraja nedelje, najverovatnije)... pa cu se raspitati za cene i ostalo...

BTW: Ranije kada sam pazario daske za neke stvari na stovaristu, nosio sam rucnu testeru (ja je zovem Å iljina testera) u gepeku i onaj mali rasklopivi stocic za stolare, pa sam na parkingu kratio... :)

Poz
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Zvao ja danas da pitam. Hrast colovara, okracana, luznjak (slavonski hrast) 710evra. Interesovalo me je cena meranti-ja ali sam trebao da zovem neki drugi broj pa sam odustao. To bi bilo dobro da se raspitas kad ides. I da li moze da se pretura po daskama (citaj: da se bira).
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko se secam neko je ranije pisao da moze da se bira.
Za egzoticne sorte imaju posebnu prostoriju gde radi jedna zenska.
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ocigledno se ponavljamo... Hvala kolega. Definitivno su ista interesovanja (bar moja) iz godine u godinu...
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Sale wrote:Eh da se i ja ubacim sa dodatnim pitanjem za one koji su možda tamo kupovali. Da li imaju mogućnost da mi npr dasku ili slično skrate na parčad dužine oko metar ..... to bi mi rešilo i probleme transporta a i smanjilo količinu seckanja kasnije ;)
Sale, mislim da oni mogu usluzno da ti urade sta god hoces sa daskama. Ja sam pitao da li mogu da mi obrade 20-ak camovih dasaka, rekli su da nema problema, da samo narucim i da mogu da mi odrade. Tako da, verujem da nema problema da ti skrate.
Ja sam na nekim stovaristima nosio svoj rucni cirkular da bih skratio daske kako bi stale u auto, sto je skroz bezveze. Ljudi imaju ceo drvno preradjivacki pogon iza, a ne mogu da ti skrate par dasaka...
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

velja wrote:Zvao ja danas da pitam. Hrast colovara, okracana, luznjak (slavonski hrast) 710evra. Interesovalo me je cena meranti-ja ali sam trebao da zovem neki drugi broj pa sam odustao. To bi bilo dobro da se raspitas kad ides. I da li moze da se pretura po daskama (citaj: da se bira).
Ne verujem da je slavonski... Ja sam bio par puta, i imali su samo kitnjak, i to je bila cena za njega - 700 eur.
Trt, mrt, zivot ili smrt!
Post Reply