problemi sa stolarima

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
nenadtrifun
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 05 May 2008 23:04

problemi sa stolarima

Post by nenadtrifun »

Veliko postovanje svim stolarima!
Moj problem se sastoji u izradi finalnog proizvoda od masivnog drveta.Posto nemam nikakve veze i skoro nikakvo predhodno znanje o stoloriji do pre tri godine,vremenom sam usao u te vode,i dosta stvari oko izrade namestaja su mi poznatiji nego pre.
Posto imam neke mogucnosti oko plasmana nasih proizvoda od masivnog drveta,a vremenom i od ostalih drvenih materijala bili vestacki ili prirodni u zapadnu Evropu,naisao sam na veliki problem oko izrade ,dosta mi je bilo gledanja kako Italijani izvoze konkretno trupce od oraha i tresnje kod njih po veoma niskim cenama za njih,i daljom obradom dok ne dodju do finalnog proizvoda obradjuju da bi na kraju prodavali po ogromnim cenama samo zato sto pise "made in Italy". Uz pomoc rodjaka koji zive u inostranstvu i koji imaju veze i prate trendove u pravljenu i dizajnu namestaja mislio sam da pokrenem izradu kompletnog i finalnog proizvoda u Srbiji, jer posto nemam veze sa stolarijom mislio sam da to odradi neko ko to zna i ko se bavi time,a bukvalno mi samo da nadjemo posao coveku,da bude on zadovoljan a i mi.
Medjutim tu nailazim na glavni problem,naci stolara koji ce izraditi ono sto smo se dogovorili na pocetku,a nasi zahtevi su bili veoma prosti i i ne tolko komplikovani,posto zivim u okolina Krusevca,prosao sam skoro pola centralne,a i juzne srbije, i malo vojvodine u potrazi za ljudima koji bi zadovoljili nase zehteve od pocetka do kraja,jer svi,ali apsolutno svi su rekli nema problema lako cemo,nije problem samo to i to,ali kada zavrse nije uradjeno kako je bilo dogovoreno i samo kazu bice bolje sledeci put,a meni su ti primeri bili potrebni da pokazemo prototipove buducim poslovnim partnerima,jer ipak ni mi pare ne nalazimo na drvetu,i svaki rad se mora platiti,a ja nemam sta da im pokazem,katastrofa!
Mi smo trazili za pocetak stolove od oraha,duzine oko 200x90 i debljinje 4cm,sa nogama na ivicama ploce,i sve smo bili resili povezivanje noga sa plocom,dizajn,lakiranje,samo je trabalo to sastaviti i obraditi,ali ali.
Prvo je problem bio sto su se javile neke fleke na stolovima kao da je neko prosuo naftu po ploci,zatim dolazilo je do odlepljivanja laka sa povrsine,o pucanju ploce da i ne pricam,rupe koje su bile busene na sastavima noga i ploce su katastrofalni,kao da je buseno sa rucnim svrdlom,uh uh,a vreme prolazi,i na kraju nasao sam neku kolicinu gotovih ploca osusenih i zalepljenih samo da se predje jos nekom vrstom finalne obrade da se premaze lanenim uljem i sastavi,ali i dalje nista,
ne mozete verovati kakve su to muke bile,da covek ne moze da veruje da takve stvari ne moze da se odrade,a pare idu i ide,a rezultata nigde.
Pokusao sam i kod nekih vecih firmi neke su bile zainteresovane ali su im cene bile paprene,a nekima nije to bilo interesantno jer vec imaju svoj proizvodni program.
Mogao bih da pisem jos dva dana o tom mom iskustvu,ali da vas ne gnjavim vise,i ne predajem se,dok ne ostvarim svoj plan ne pada mi na pamet da stanem,jer ako imam neke mogucnosti,red je i da ih iskoristim
Veliki pozdrav za sve stolare :D
nadam se da cu uspeti
Post Reply