Razrezivanje debla ili trupaca i susenje

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
caco
Precizni šegrt
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2013 16:10
Location: zrenjanin

Razrezivanje debla ili trupaca i susenje

Post by caco »

Vidim ima par tema na forumu o orahu od ranije, i svasta zanimljivo sam naucio citajuci te teme ali nigde nisam nasao sta raditi sa trupcem neposredno posle odsecanja stabla.
Dali je bolje da stoji da se susi tako u trupcu neko vreme i koliko? Ili ga treba izrezati odmah?
Rezao bi talpe od nekih 7 cm debljine recimo, posto mi je komsija stolar tako preporucio (trebalo bi da se napravi kuhinja posle susenjaod tog drveta).

A inace me zanima i za svo ostalo drvo tj trupce, posto sada imam svoju brenticu a nemam nikakvo iskustvo oko gore nevedenih pitanja.......(kada, kako itd.......?):rodna:
Sve dok neprobam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!!!!!!!!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Naslov bi trebao da glasi razrezivanje debla ili trupaca i susenje.
Ima dosta o tome da se prica, ali ovde na forumu izgleda da ta tema nije bila zastupljena (osim o susarama) ili je to rasuto u tragovima po raznim drugim temama. Razrezivanje i narocito susenje su dva delikatna i problematicna procesa.
Ukratko, skida se sva kora, razrezuje se po semi tangencijalno ili radijalno (bolje), zafarbavaju se poprecni preseci da se zatvore pore da se nebi raspucavali krajevi, slaze se na letvicama izmedju slojeva. Za prirodno susenje talpi treba puno vremena, a za daske je u zavisnosti od vrste drveta nekada je dovoljno i godinu dana. Za susenje u komorama je za meko drvo 7-9 dana, a za tvrdo ne znam tacno, ali duze, u zavisnosti i od tipa susare i rezima.
Znaci, nije dovoljno sto imas brenticu, ona je najmanji problem. I bitno je da znas da se drvo pri susenju skupi po sirini/debljini do jedno 10%.
User avatar
caco
Precizni šegrt
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2013 16:10
Location: zrenjanin

Post by caco »

Kao prvo hvala na odazivu, ali opet nema odgovora na pitanje:
Dali je bolje da stoji da se susi tako u trupcu neko vreme i koliko? Ili ga treba izrezati odmah?

O rezanju i susenju vec ima sto sta napisano u raznim temama na forumu.....

Imao sa prilike da rezem orahove trupce (komsiji), koji su bili potpuno suvi. Rekao bi da su stojali najmanje 5godina tako poseceni. i kada je nacinjen prvi rez odmah sam primetio nesto cudno: orahovina je pocela da mestimicno poprima plavicastu boju, koja se uopste nije lepo slagala sa orahovom tamnom bojom. I nije bilo razlike kako smo rezali dalje, celi trupac je bio isti. tj sva 3 koja smo tada izrezali.
A i samo drvo je bilo nekako `trulo` kao da drzim u ruci suvu dasku od topole.
Zato pitam kada je najbolje rezati trupce posle odsecanja stabla?
Nadam se da je sada malo jasnije moje pitanje i o cemu se radi tj zbog cega pitam.......
Sve dok neprobam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!!!!!!!!!!
User avatar
bradilko
Šegrt
Posts: 42
Joined: 07 Mar 2013 00:38
Location: smederevo

Post by bradilko »

ukoliko se odlucis da ostavis neko vreme da odstoji u trupcu, nikako ne sme da bude polozen na zemlju, obavezno postavi neke grede ispod ili tako nesto, inace od dasaka nema nista, iz mog nekog iskustva ja bi to rezao dok je sirovo na meru koju hoces,odnosno ostavio bi ga mesec dana u trupcu pa bi ga nakon toga istrugao i uskladistio bi sa sve korom, moje neko iskustvo je da se daske koje imaju koru teze "koritaju", znas vec, rastojanje izmedju dasaka 2cm stavis letvice, daske obavezno obrisi od strugotine, cela zamazi sto rece Pezzo, meni se najbolje pokazao za to lepak za drvo ali nemoj da ga razredjujes vodom vec onako ljudski mazi nece da ti ispucaju. To sam ja nekad tako za mene spremao materijal dok je "Bog isao po zemlji" mislim dok sam imao s cim da to platim. :(
User avatar
caco
Precizni šegrt
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2013 16:10
Location: zrenjanin

Post by caco »

Hvala Bradilku na savetu, probacu da izrezem 2 trupca koja trenutno imam na ovaj nacin, a vreme ce pokazati dali je to dobro ili nije, mada ja nesumnjam u tvoje iskustvo :)

sledece pitanje:

Dali je isti postupak sa svim vrstama drveta?
Ovde kod nas dosta ima Jasena, onog lepog belog sa puno sara kada se izreze, ili ti Tiski jasen.
Imam ga nesto i ja u privatnoj sumi, a posto ovde kod nas nisu zastupljene pilane ljudi trupce seku i loze ili prodaju iste kao ogrevno drvo, pa bi ja to mogao relativno jeftino danabavim (nekih 30-tak e m3 mozda i manje, leti dok nije grejna sezona bude jeftinije).
A pored jasena ima i dosta divljeg Duda, cije drvo bude prelepe limun boje kada se izreze.
Jesenas sam drugaru izrezao 2 trupca od kojih je napravio cerkici krevet, i izgleda prelepo!!!
Sve dok neprobam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!!!!!!!!!!
User avatar
bradilko
Šegrt
Posts: 42
Joined: 07 Mar 2013 00:38
Location: smederevo

Post by bradilko »

ja i moje iskustvo, :skratta: nisam ni video da sam se dva puta ponovio :D, a i uskocih ovde u temu pitajte stolare, a stolar nisam, ja sam ti Caco sve ukupno osusio oko 15 kubika daske, znam ja da je to igracka, nego ja tako radih a ti kako volis, sto se mene tice i za ostalo drvo ti je procedura pripreme ista, ja sam susio bukvu, lipu, orah, dud i jasen, obavezno kad slazes daske odigni od zemlje znaci nemoj odmah da redjas na zemlju i ako imas dobru promaju i suvotu, bice to mnogo dobro susenje. Kad seces trupce gledaj ako mozes da iseces na duzinu 2,2m takve daske su dobre za prodaju, a ako je za tebe ti onda po zelji. Tom komsiji sto si rezao te trupce pa ta boja i trulost, sigurno mu trupci lezali na zemlji pa prozuklo drvo, sto rece Rados Bajic propala stvar nacisto!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nemoj tokom leta kupovati trupce koje nameravas da razrezujes u daske.

Drvo koje je seceno leti ima mnogo vise vlage u sebi, "proradilo" je da tako kazem.

Neko idealno vreme bi za ove nase prostore bilo od sredine januara do kraja februara (naravno zavisi i kakva je godina), to jest u periodu kada je drvo najduze "mirovalo". Ili da kazem, tik pre nego sto pocne da pupi.

Posto je ove godine zima malkice oduzila, a isto tako bila relativno blaga pri kraju, pa ljudi nisu puno kupovali ogrev zadnjih 20-tak dana, verovatno je ono sto je sad na prodaji taman kako treba, to jest seceno je krajem februara.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Nema razloga da u ljeti izbjegava kupnju trupca JEDINO bi trebao i to pod OBAVEZNO otići i vidjeti stabla prije rušenja prije sječe i zamoliti vlasnika stabala koje će ti prodati da kad sruši stabla da ih ostavi mjesec dana sa listom na sebi jer će ti list izvući dobar dio vlage iz stabla oliti trupca.

Znači nek on ruši i u ljeti ALI ostaviti grane sa lišćem sve skupa mjesec dana pa tek onda izvući i orezati grane i izvući od stabla trupac.

Ako se zatekneš ponekad da ti mušterija prodaje i da izrezujete trupce probaj da odrežeš od korjena jedno 1.5 m pa tek onda izvlačiš pravi trupac od 4.2 m pa recimo 6 i više zavisi kolko je stablo.

Za ovako izvučene trupce daj gazdi i koji euro više ALI nećeš požaliti jer ćeš dobiti čišću dasku koja ti automacki više vrjedi.

A ovo šta se tiče sušenja rečeno je manje više sve osim šta se ja nebih složio da se kora ostavlja.

Naime moja obitelj se već generacijama bavi pilanarstvom moj djeda pokojni je imao pilanu a sada i stric i nekoć davno se kora MORALA skinuti sa trupca još u šumi tako da mislim da njoj nikako nije mjesto na dasci ili tavalonu.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

"ali opet nema odgovora na pitanje:
Dali je bolje da stoji da se susi tako u trupcu neko vreme i koliko? Ili ga treba izrezati odmah?"
------
Ne suse se trupci nego izrezane daske, fosne i talpe, mislio sam da se to podrazumeva pa nisam naglasavao. U zavisnosti od debljine se produzava i vreme trajanja susenja u susarama. Balvani na strugarama se u letnjim mesecima zalivaju vodom (smrkovima) da se nebi rasusivali i pucali. Vlakna u stablu se ne ponasaju identicno i ne skupljaju podjednako (u zavisnosti od udaljenosti od srcike), pa zato i dolazi do pucanja.

evo kako izgleda shema radijalnog razrezivanja trupca, smatra se najboljim nacinom da se nebi daske koritile:

Image

a kora se skida da se nebi razmnozavali potkornjaci, strizibube i zizak.
Last edited by Pezzo on 23 Mar 2013 17:26, edited 1 time in total.
User avatar
caco
Precizni šegrt
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2013 16:10
Location: zrenjanin

Post by caco »

Ooooo bas lepo objasnjenje, kratko a jasno :)

Mnogo hvala Majstor Pezzo,
sada je samo ostalo da se bacimo na posao.......
Sve dok neprobam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!!!!!!!!!!
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Samo da nađeš nekog ko će ovoliko puta da okreće trupac da se ovako iseče
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

феникс wrote:Samo da nađeš nekog ko će ovoliko puta da okreće trupac da se ovako iseče
:smejanje::smejanje::smejanje:

Baš tako.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
caco
Precizni šegrt
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2013 16:10
Location: zrenjanin

Post by caco »

Barem to nije problem......

Ima tu u komsiluku prodavnica a ispred prodavnice se redovno pije pivo.
Cudo je sta ljudi sve rade za 2 piva................:D:D:D
Sve dok neprobam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!!!!!!!!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Å trkić wrote:Nema razloga da u ljeti izbjegava kupnju trupca JEDINO bi trebao i to pod OBAVEZNO otići i vidjeti stabla prije rušenja prije sječe i zamoliti vlasnika stabala koje će ti prodati da kad sruši stabla da ih ostavi mjesec dana sa listom na sebi jer će ti list izvući dobar dio vlage iz stabla oliti trupca.
Kao princip, deluje mi dsdvim OK, a posto iskustvo kaze i da radi... onda radi :)

No, ja sam shvatio da covek hoce da kupi bas ono sto prodaju kao ogrevno drvo, "s kamiona" sto bi rekli. U tom slucaju, on ne moze da odredjuje kad, kako i sta ce drvosece da rade sa deblom. A sigurno bi i cena otisla dosta gore ako bi mu tako rezali. Ako se ne varam, ovde u Bg je kubik ogrevnog drva oko 50 evrica. Negde blize sumi verovatno i manje.

Gomila stvari moze da se uradi i od dasaka duzine metar. Cesto i sam "maznem" kumu ili drugaru cak ne seo trupac od metar, vec po neku cepanicu od 30-tak cm, i razrezem je kad pravim recimo drzalje ili slicne sitne stvari. Recimo, grab je gotovo nemoguce naci kao dasku (bar ja ga nigde nisam nasao), a cesto ga prodaju kao ogrevno drvo. A idealan je za drzaljice, rucke... Isecem letvicu, osusim je u mikrotalasnoj za dan-dva, i u strugic :) Bagrem isto tako nigde ne moze da se nadje kao daska, a lep je. Dosta cepljiv, ali lepe teksture i tvrd. Opet za specificne poslove, jako lepo drvo.
User avatar
hrvoje
Šegrt
Posts: 22
Joined: 24 Mar 2013 18:21
Location: Bjelovar

Post by hrvoje »

Za početak pozdrav i pohvale na ovom zaista velikom "lageru" znanja i iskustva. Odavno pratim, a danas sam odlučio i reći koju.

Majstor Å trkić ti je odgovorio. S tim da ja (daske, planke, fosne) hrast, orah, jasen i sve voćke propiljavam "skroz" (bez krajčenja), skinem koru i tako stavim na sušenje. Manje se baca i manje puca s korom ali je zbog insekata ili crva bolje skinuti koru prije slaganja nego za godinu dana sve preslagivati.
Crnogoricu obavezno krajčim.

Ovo je tabela koja je gradivo na šumarskom fakultetu za sušenje i funkcionira.


Red.
Br. Vrsta drveta koeficijent
(k)
1. Javor 5,0
2. Breza 4,9
3. Hrast 5,7
4. Jasen 5,1
5. Smreka 3,2
6. Bor 4,5
7. Ariš 3,8
8. Lipa 3,8
9. Topola 3,5
10. Bukva 5,3
11. Jela 4,4
12. Brijest 5,0
13. Grab 5,8

M=k x d

k-koeficijent
d-debljina u centimetrima
M-vrijeme potrebito za sušenje u mjesecima
Post Reply