Kutija za skakanje

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Stevcho
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 12 Mar 2013 13:19
Location: Beograd

Post by Stevcho »

Moram da vaskrsnem staru temu i jedan projekat koji mojom krivicom nikada nije realizovan.

Moram da kazem da je clan Mbole bio jako korektan i zeleo da mi pomogne, medjutim ja tada nisan nasao novac da potrebnu kutiju za trening napravim.


Sada je ista meta, isto odstojanje, sa tim sto bi se mere kutije smanjile za po 10cm po ivicama, dakle 40; 60; 80cm

Isto tako, neki dodatni vid ojacanja bi bio koristan posto bi i moji drugari od ~110kg skakali na kutiju...



Da li ima zainteresovanih da mi pomognu oko novog projekta?
User avatar
CroWiz
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 11 Feb 2013 12:37
Location: Zagreb Zapad

Post by CroWiz »

Riomareca wrote:...
Poenta je u Ä injenici da se pri doskoku sa neke visine u mišiću stvara mnogo veća energija nego pri skoku na kutiju ili nekom uobiÄ ajenom pokretu. Samim tim se višestruko povećava efekat treninga.
.
Sad ne razumijem. Jel nije veci doskok ako te dole ne ceka kutija?
Stevcho
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 12 Mar 2013 13:19
Location: Beograd

Post by Stevcho »

@CroWiz, evo mozda mogu da pomognem oko odgovora, nije stvar u energiji, vec za sta se trenira. Npr, najveca aktivacija kvadricepsa je ako skocis sa krova svoje kuce... Pa opet, mi to ne radimo.

Skok se vezba pre svega zbog koncentricnog (skoka) pre nego ekscentricnog (doskoka) jer skok je ono sto reprodukujemo u mnogim sportivima i aktivnostima i mada doskok ima u sebi odredjenu komponentu atleticizma i abzorbcije udara ipak je skok vaznija komponenta u kojem razvijamo kvalitete koji su nam potrebni :)
User avatar
CroWiz
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 11 Feb 2013 12:37
Location: Zagreb Zapad

Post by CroWiz »

zanima me gdje je taj "visestruki efekat treninga". u tome da se moze vislje skocit a da se ne unistavaju koljena i stajaznam u doskoku? sta onda kad si skocio, spuznes sa kutije laagano? :)
U tom slucaju bilo bi zgodno sa druge strane napravit stepenice. Ili odmah podijum za zlato, srebro i broncu pa skocis na koji mozes i polako se spustis ..
Last edited by CroWiz on 29 Jan 2016 09:39, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ima mnogo boljih nacina za vezbanje, bez unistavanja sosptvenih tetiva, ali valjda je ovako atraktivnije ?
Post Reply