zabice

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
dejazlot
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 24 Aug 2012 09:49
Location: Zlot kod Bora

zabice

Post by dejazlot »

kupio sam brodski pod debljine 21 mm i planiram ovih dana da izbacim stari patos (daske) i da stavim novi . Na ovom forumu sam video vase predloge da se to radi najbolje sa spojnicama tj. zabicama , medjutim kada sam pitao po prodavnicama cak i u INTERDOMPANELLI za spojnice za brodski pod oni su mi rekli da to ne postoji .Zamolio bih vas za pomoc gde da ih nadjem , ja sam inace iz okoline Bora pa bih narucio brzom postom .Pozdrav svima
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Bok dejazlot ,
jeli tebe pozdravljaju ljudi kad ti dolaze u kuću ?? a ako dolaze prvi put jeli se predstavljaju ?? :forvonad:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
dejazlot
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 24 Aug 2012 09:49
Location: Zlot kod Bora

Post by dejazlot »

Ja se izvinjavam . zovem se Dejan Lapadatovic iz Zlota (Bor) imam 37 god.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

popuni profil - pravila foruma :skool:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
dejazlot
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 24 Aug 2012 09:49
Location: Zlot kod Bora

Post by dejazlot »

popunjeno
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

A gdje si to procitao na forumu!? U kom tekstu?
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Sasa wrote:A gdje si to procitao na forumu!? U kom tekstu?
O tome je čitao ovdje treći post od Profesora.

viewtopic.php?id=3402

Mislim da ti je najjednostavnije to zabijati čavlima nikakve spojnice spojnice se koriste obično za postavljanje zidnog laminata kolko ja znam i od ljudi koji se time bave pod zabijaju čavlima.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
dejazlot
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 24 Aug 2012 09:49
Location: Zlot kod Bora

Post by dejazlot »

Upravo tu sam procitao "Brodski pod, izbor, izolacija, ugradnja (detaljno)" i deluje dosta pametno . Ipak ja do sada nisam postavljao brodski pod pa zato vas pitam kako je bolje i gde mogu da se nadju te spojnice, predpostavljam da ima dosta ljudi sa iskustvom i sa dobrim savetima img/smilies/neznam.gif
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Evo vidiš , nakon predstavljanja i popunjavanja profila , počeli su stizati i odgovori :tummenupp: .
Postoje i žabice za brrodski pod, no najjednostavnije i najčvršće je dirketno pribijanje u štafle , gredice,...
Bitno je kao i kod ostalih podova , ostaviti centimatar lufta oko poda ( ne nabijati uz sami zid i od -do zida ) da pod može disati .
Ukoliko si kupio kvalitetan pod , nakon postavljanja , dovoljna je i jača vibraciona brusilica za popravak neravnina (fuga ) između letvi .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

dejazlot wrote:medjutim kada sam pitao po prodavnicama cak i u INTERDOMPANELLI za spojnice za brodski pod oni su mi rekli da to ne postoji .
Medjutim na njihovom sajtu, sa linka koji je postavio Mbole, se vidi da imaju te spojnice u ponudi!

http://www.interdompaneli.com/cgi/cat.php?mc=21
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Nisam to srijetao u praksi pa ne znam, al im je jedina opravdana prednost u odnosu na "ekser u falcu", to sto se sve moze bezbolno skinuti nakon ugradnje. A ko zna, moze i to nekad da zatreba!

Za tu namjenu mi se svidio pneumatski pistolj koji zakiva eksere direktno u falc, prava stvar za ljude koji se time bave profesionalno!
User avatar
dejazlot
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 24 Aug 2012 09:49
Location: Zlot kod Bora

Post by dejazlot »

Znaci ipak je bolje sa ekserima u falc!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Upravo ko sto je Sasa napisao, glavna prednost je sto to sutra mozes bezbolno da skines i ponovo postavis. Nikad ne znas dal ce biti potrebno da promenis jednu dasku koja je u sred sobe (a cika Marfi kaze da ce biti :)).
Sa spojnicama je to jednostavno, ako je zakucano ekserima u falsc... kupuj novi pod.

Druga prednost je, po meni, laksi rad. Nije bas jednostavno pogoditi ekser lepo u falc i zakucati ga a da ne ostetis ivicu falca. Naravno ne kazem da je to nemoguce, daleko od toga, al je mnogo jednostavnije zakucati ili zasrafiti spojnicu a ne ostetiti ivicu. Nismo svi majstori sa izvezbanom rukom :)
User avatar
dejazlot
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 24 Aug 2012 09:49
Location: Zlot kod Bora

Post by dejazlot »

Samo bih vas zamolio da mi kazete gde da nadjem spojnice (debljina donje ivice falca je 8 mm.)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Toliko velike nisam nasao nigde. Najvece sto sam pronasao je 5mm: http://www.zlatnisraf.com/index.php?rou ... uct_id=375
Post Reply