Oblaganje stepenica laminatom

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
dragan16
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 19 Oct 2010 10:35
Location: Paracin

Oblaganje stepenica laminatom

Post by dragan16 »

Jedan moj prijatelj ima nedoumice kako obloziti betonske stepenice laminatom (a takodje i ja ), pa bi bio dobar svaki savet kolega stolara. Da li stavljati tanki presovani stiropor na gazista posto nisu bas ravna, koji lepak koristiti itd.
On je imao ideju da to tipluje u beton, a pitanje je kako?
Unapred zahvaljujemo.
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

Ja sam pre 7-8 godina stepenište koje nije go beton, već tzv. teraco, obložio laminatom, pa ti možda pomogne iskustvo. Laminat sam postavljao bez sunđeraste podloge, na tanak sloj silikona, a na ivice gde se sučeljavaju vertikala i horizontala sam pričvrstio aluminijumski L profil. Iako trpe žešći saobraćaj i transport ogrevnog drveta :cool:, sve stoji OK i nije se razvalilo.
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5374
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

moj savet je da uzmes masu za izravnavanje podloga(podoliv)i da svako gaziste (osalujes)i izlijes pa zatim lepis laminat(silikonom ili bizon lepkom)sve ostalo je sex.;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
veciti optimista
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 05 Mar 2011 21:54

Post by veciti optimista »

probaj sa nisko ekspandirajucom pur penom ili nekom od masa za podove pa onda silikon ili bison jer ako gaziste nije ravno, pre ili kasnije ( nazalost pre ) panel ce se olabaviti i pocece da seta napred-nazad. I alu profile obavezno, ako mozes da nadjes onaj ceoni koji je bas za laminat/keramiku i koji moze da se i sam zalepi bisonom za stepenik
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Izlijes kouljicu ali da je uradis kako treba i onda lepis sto rece singer sa bizonom ili vrlo jakim Momentom to ti je po meni naj bezbolnije.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14954
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako koristis niskoekspandirajucu pur penu, mozes da izbegnes nivelisanje, izuzev ako je bas grdno van horizontale. Onda ti ne treba nista vise, pena sama sluzi i ko lepak i ko izravnavajuci sloj.
Naravno lajsne su obavezne.
U zavisnosti od laminata koji koristis, neki proizvodjaci imaju i posebne elemente bas za stepenice, koji se tacno uklapaju u ostatak laminata.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Singer je sve rekao.Laminat sam koristio za podeste kod mene, ali sam ga
postavljao na daske, posto je celo stepeniste sa konstrukcijom od drveta.
User avatar
dragan16
Zarezivač olovaka
Posts: 12
Joined: 19 Oct 2010 10:35
Location: Paracin

Post by dragan16 »

Zahvaljujem na korisnim savetima. Ja bih najradije lepio pur penom, ali su neravnine malo vece(skoro 1cm ponegde), pa ce morati niveliranje nekom masom. Moze li se podoliv koristiti u sloju te debljine?
User avatar
veciti optimista
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 05 Mar 2011 21:54

Post by veciti optimista »

Henkel Thomsit DA, a postoje i domacih, zavrsice posao
User avatar
GERSIVARIUS
Majstor početnik
Posts: 135
Joined: 23 Sep 2009 15:06
Location: Beograd

Post by GERSIVARIUS »

Poznato da je povrsinski sloj laminata izuzetno tvrd i samim tim prilkom hodanja po tom stepenistu ce biti dosta bucan.Stoga preporucujem etison po sredisnjem delu stepenica pogotovu ako su iste recimo u dnevnom boravku.
"Julije dječače,ja sam odviše star ali poslušaj što ću ti reći-kaniš li pobjediti,nikako ne smješ izgubiti!"
User avatar
vuk
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 17 May 2011 18:15
Location: Ljubuški , BiH
Contact:

Post by vuk »

uradi jednom kako treba i imaš za cijeli život.. bukva ili hrast.. kakav laminat..
never give up !!
User avatar
veciti optimista
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 05 Mar 2011 21:54

Post by veciti optimista »

vuk wrote:uradi jednom kako treba i imaš za cijeli život.. bukva ili hrast.. kakav laminat..
Vuce u pravu si, ali 1 gaziste hrast oko 40 eur, 1 gaziste bukva oko 30...., nije mala para
User avatar
vuk
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 17 May 2011 18:15
Location: Ljubuški , BiH
Contact:

Post by vuk »

nije nije, al onda imaš pravu stvar.. al sad ne ulazim u financiske mogućnosti pojedinaca, svak radi sebi po volji..
never give up !!
Post Reply