ugradna sudo masina

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
Post Reply
User avatar
edar
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 03 Sep 2010 18:34

ugradna sudo masina

Post by edar »

Da li neko zna da li radna ploca na kuhinjskim elementima treba da pokriva komande ugradne sudo masine. Komande za ukljucenje i programi rada nisu nafrontu vrata vec se nalaze na gornjoj bocnoj strani. Iz dokumentacije se to ne moze videti.
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Perilica se ugrađuje na dubinu identičnu kuhinjskim elementima ,kao što r.p. prekriva njih cc 40mm.bez vrata. Tako i kad zatvoriš vrata perilice ona isto dođe ispod.A komande na perilici su napravljene tako da kad namjestiš željeni program pranja ona počinje s radom tek kad zatvoriš vrata. Ako ti je još nešto nejasno pitaj jer ima tu još caka na koje treba paziti kod ugradnje perilice suđa.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sta je "gornja bocna strana"?
Ili je gornja, ili je bocna :) Ne moze nikako da bude oba.

Ja sam imao jednu kojoj su bili na gornjoj ivici vrata, i ko sto kaze st stolar, postavis program i zatvoris a ona onda pocne da radi.
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Која машина , који модел ?
User avatar
edar
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 03 Sep 2010 18:34

Post by edar »

Dobro, na gornjoj strani vrata.Masina je Whirlpool ADG145.U stanu imam novu sa komandama napred i postavljam pitanje iz logicnog razloga sto kad su dugmad napred kad se zavrsi pranje sem zvucnog signala postoji i svetleci trepcuci koji daje znak da je program zavrsen. Sta ako je korisnik gluv. I u polozaju kad su komande odozgo na vratima postoje svetlosni signali koje se ne vide kada se masina montira tako da radna ploca pokriva vrata kao i ostale elemente. Hvala na savetima.
User avatar
edar
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 03 Sep 2010 18:34

Post by edar »

I jos jedno pitanje, po misljenju stolara, koji zazor izmedju frontova kuhinjskih elemenata je najprakticniji i vizuelno bolji? Da li 3 ili 4 mm.Citao sam neke teme o standardnim merama ali vazna je i praksa.Hvala
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

edar wrote:koji zazor izmedju frontova kuhinjskih elemenata je najprakticniji i vizuelno bolji? Da li 3 ili 4 mm.
idealno je 3mm.;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Ја радим са 2 милиметра .
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

To je po meni ipak malo jer ako dodje do nepredvidjenih stvari na zidu koji naravno ima svoje manjkavosti teze je stelovati krila a ni formatizeri nisu bas sasvi tacni.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Тако сам почео и тако радим и сада , за подешавање је доста теже , мада мени наизглед је лепо .
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14966
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jedan od razloga zasto se komande postavljaju na gornju ivicu vrata je da bi mogao vrata da kompletno "obuces" univerom. Na taj nacin se masina savrseno uklopi u ostatak kuhinje, a ne iskace recimo belom plocom.
Ta sto sam je imao je bila namenjena bas za ugradnju (cini mi se da je bio neki Elinov model), tako da uopste nije imala masku sa prednje strane vrata. Vrata masine su bila pune visine, ali sam front uradio iz dva dela tako se savrseno uklopilo u susedne elemente (sa jedne strane sudoper sa gonjom coklom, sa druge strane element sa fiokom gore i vratima pored). Nemam slike nazalost, to je bilo u prethodnom stanu.
User avatar
vaxo
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 25 Nov 2010 18:27

Post by vaxo »

ugradne masine za sudove postoje u dve variacije..
1. ugradne masine sa vidlivih komande
2. ugradne masine sa nevidlivih komande. fully integrated dishwasher
Post Reply