Drvena ulazna vrata

Ako imate neko pitanje za stolare, uradite to ovde, potrebna je registracija
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

runer wrote:Najbolja je solucija drvo aluminijum ali i najskuplja.
Nije pravilo! Sve zavisi od veze izmedju AL-a i drveta, ne smije nikako biti kruta veza (sto je cesto slucaj) jer su to materijali koji se razlicito ponasaju pod uticajem toplote/hladnoce! Drvo se zimi zbog vlage siri a AL zbog hladnoce skuplja, dok se ljeti drvo zbog toplote skuplja a AL siri i kao posledica uticaja sila koje tada nastaju stradaju spojnice u uglovima i sve postaje klimavo!!!
Naravno sve je to rijeseno ali ima jos onih koji u proizvodnji koriste stare sisteme!
Last edited by Sasa on 26 Sep 2010 11:04, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5374
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

darmarko wrote:Ako neko zna iz iskustva, koliko bi kostala drvena kao sto sam postavio sliku???
hrast oko 400eura(sa 4 tacke zakljucavanja.bajcovanje i lakiranje po zelji,sa prevozom i montazom).:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
darmarko
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 14 Oct 2009 16:34

Post by darmarko »

Al' ste brzi sa odgovorima, hvala cu razmislim :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14953
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Samo da neke stvari rascistimo u ovim poredjenjima.
Kada poredimo bilo koje dve stvari, moramo porediti isti ili barem slican kvalitet izrade. Znaci nemo zemo da poredimo recimo AL vrata vrhinske izrade, i hrastova koja su uradjena kilavo. Ili ne mozemo porediti losa PVC vrata, sa vrhunski uradjenim jelovim.
Jedno od mogucih merila je poredjenje robe iste ili priblizne cene (posto na kreju se sve svede na njeno velicanstvo lovu).
Znaci ako imamo u ponudi recimo hrastova vrata od 400 eur, kakva Al vrata mogu da se dobiju za te pare. Koliko ce trajati jedna a koliko druga? Koliko ce biti odrzavanja na jednim a koliko na drugim? Koja lepse izgledaju?

Uvek je moguce izvuci neki proizvod odredjenog tipa i reci "ovo nije ni za sta". Vidi kako je ispucali, ili vidi kako su mu propali okovi... To uopste ne znaci da su svi proizvodi tog tipa takvi.
User avatar
darmarko
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 14 Oct 2009 16:34

Post by darmarko »

To se naravno podrazumeva
User avatar
darmarko
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 14 Oct 2009 16:34

Post by darmarko »

Image jos jedna vrata
User avatar
Dragomije
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 13 Jan 2017 10:31

Post by Dragomije »

Ja drvena nebi stavio nikako. Bolje aluminijska vrata sa drvom i miran si, ali to je skuplje.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

mislim da malo kasniš, jedno 6 godina.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Htio čovjek da vidi kako će se pokazati vrata :)
Post Reply